Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tulajdonképpen mit is jelent...

Tulajdonképpen mit is jelent az ha "szaporítótól" hozok kutyust?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy ki minősül szaporítónak?Ha nekem van két westiem és kiskölykeik születnek amiket eladok akkor szaporító vagyok?Csak mert annyira mondják, hogy nem szabad onnan elhozni meg ilyesmi.

De kb. még egy ismerősömtől se hallottam volna, hogy hivatalos tenyésztőtől hozott volna kutyus(mert pl. egy yorkit szerintem 30.000 nem adnak hivatalosan),és egyikkel sem történt még semmi...



2012. máj. 11. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, h ezeket az embereket támogatod:


[link]

2012. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aha, akkor már értem a szó közvetlen értelmét.De ha mondjuk egy olyan helyről hozok kutyust,ami nem ilyen, csak szimplán nem hivatalos tenyésztő, azért gondolom az nem akkora baj...Mert gondolom az ilyen helyen azért lesz annyi beteges kutyus mert hát a körülmények, meg nem jó táp stb...
2012. máj. 11. 20:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De, baj.


Elmondom h miért fontos, h egy kutyának legyen törzskönyve.


Először is, abban meg lehet nézni, h ki fia-borja, tehát h kik voltak az ősei. így tutira kizárható, h rokoni kapcsolatban álljanak és degenerált kiskutyák szülessenek.


A tenyésztő gondos szelektálás után rakja össze a kutyákat. Tudja, h melyik tulajdonság írja felül a másikat, mi üt mit és miből mi lesz. Tudja, h mik azok a tulajdonságok, amelyeket erősíteni vagy épp gyengíteni akar a fajtán, h mégjobb legyen és ez alapján ,érlewgel és keresi a megfelelő párt, vagy esetleg a korábban ígéretesnek vélt kutyáját kivonja a tenyésztésből.


És a legfontosabb: az egészségügyi szűrések. Ma már a legtöbb kutyafajta sajnos rendkívül beteges. Pl westie fül- és bőrproblémás, yorkie szőr-, bőr-, és ízületproblémás illetve légcsőszűkületes, roti diszpláziás és patellás, stb.

Nagyon sok probléma ezek közül örökölhető, így a szülőket (akármilyen ígéretesek is) le kell rájuk szűrni, hogy a megszülető állomány ezeket ne örökölje.


Kutyakozmetikusként dolgozom, MINDEN NAP látom a szaporítók és olcsó hirdetéseik eredményét. Szinte az összes yorkie olyan harapású, ami tenyésztésből kizáró ok és nyírásnál ha már egy kicsit erősebben fogod a nyakát h szemkiszúrás nélkül vágd a fején a szőrt, már majd' megfullad. Szinte az összes westie allergiás mindenre, a lábuk olyan csacska, mint az állat és olyan vékony a farkuk töve, hogyha annál fogva megemelném őket, akkor leszakadna. Soroljam még?

2012. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, pl nekem is van egy westiem, egy kedves házaspártól hoztuk, elviekben ők is szaporítók, mert biztos vagyok benne, hogy ők azért ennyire enem matekozták ki, hogy melyik tulajdonság üti a másikat stb.Igaz van egy kis csirkeallergiája, de ez simán megoldható.Na meg ugye ahogy említettem az ismerősök....Mindenesetre ha nem is hivatalos kennelből, de nagyon jól felmért helyről fogok elhozni kutyust, én sem támogatnám az ilyen undorító embereket, mint ami a fenti link képein szerepelt.

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 11. 20:25
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A szaporítók azok, akik üzleti haszon céljából pároztatják és elletik a kutyákat. A tenyésztők is ugyanezt csinálják, csak ők "elegánsabban". A spontán szaporulatból származó kutyákat jelképes áron szokták eladni azért, mert nem akarnak 4-5 kutyát tartani és sajnálják őket menhelyre beadni. az ilyen emberek sokszor ajándékba is odaadják a szaporulatot.

A törzskönyv elárulja a kutya származását, de attól még távolról sem biztos, hogy a kutya feltétlenül csak kiváló tulajdonságokkal rendelkezik. Ha nem akarsz versenyre menni vagy más módon villogni, akkor jobb természetes szaporulatból választani kutyát. A te esetekben nem minősülsz szaporítónak, kivéve, ha a szukád minden tüzelése után megjelensz egy falka eladni való kiskutyával. De gondolom, nem ez a szándékod.

Csak mellékesen jegyzem meg, nekünk 30 éve mindig örökbe fogadott, keverék kutyáink voltak. Soha semmi egészségügyi problémájuk nem volt. Ha mi el mertük hozni a menhelyről az ismeretlen eredetű kutyákat, tőled miért ne lehetne elvinni a kiskutyát? Hülyeség ezt feltételezni.

2012. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Látod? Csirkeallergia. Neked elfogadható, mert együtt tudsz vele élni, de valljuk be, nem kívánatos tulajdonság.
2012. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék 30 ezerért vettek "jó helyről, családi környezetből" westit. 2 év alatt kb. 200 ezret költöttek a betegségeire és az allergiájára, majd a kutya elpusztult. Ők nem tudták "simán megoldani". Úgyhogy vettek egy új westit immár mindössze 20 ezerért, mert "azóta lement az ára". Nem tanultak a saját hibájukból.


Mindenki, aki nem hivatalosan, törzskönyvvel, szűrésekkel tenyészt, az hozzájárul a kedvenc fajtája tönkretételéhez. Aki ilyenektől vásárol, az szintén fajtagyilkos.

2012. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Bár tulajdonképp igazatok van és teljesen egyetértek veletek, de azért érdemes lenne megkülönböztetni két fajta "szaporítót":

Az egyik aki (többé-kevésbé) fajtatiszta kutyákat "gyárt".

És van a másik jóindulatú, szereti a kutyáját csak hát (többnyire) kissé tudatlan aki csak(!) egyszer-kétszer elleti az akármilyen kutyáját (véletlenül/ nem vettem észre, hogy tüzel/ egyszer muszáj neki elleni/ stb...)

2012. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A végeredmény ugyan az, akkor miért kellene megkülönböztetni? Ha tudatlanságból csinálja, az egy dolog, de amikor elmondják neki, hogy ez nem jó és ennek ellenére csak azért is elleti a kutyáját, az ugyan az a kategória, mint a nagyüzemi szaporító.
2012. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az emberek azért vásárolnak "szaporítótól", mert olcsó és nem kérdezi meg hova viszed a kutyát, mit akarsz csinálni vele (megjegyezném, ha bármi gond lenne vele később, akkor a "pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el" elv érvényesül).


Míg egy tenyésztő az ellenkezője!


Százezer forintos nagyságrendben árulja kutyáit, szeretné tudni milyen körülmények közé viszed a kutyát, és azt követően is szeretne a vele kapcsolatos "hírekről" rendszeresen értesülni, fényképeket kapni a kutya haláláig. Ha gond lenne a kutyával készségesen segít megoldani azt!

2012. máj. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!