Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kan kutya, akadt...

7 hónapos kan kutya, akadt egy kis gond. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kan kutyám aki eddig behívható volt de mostanában kezd kicsit akaratosabb, dominansabb lenni. Alapvetően nem távolodik el annyira tőlem szóval ezzel nincs is gond. Viszont újabban nem mindig jön oda hozzám első szóra,de ha eltávolodok tőle azonnal jön utánam.Sajnos az utóbbi időben nem tudtam vele annyit sétálni, szabadban lenni vele mint kellett volna. Gondolom ez is közrejátszik a viselkedésében. A másik problémám pedig, hogy minden létező kutyát megugat. Tudtok valami megoldást erre? A behívást ha gyakorlom vele, helyre fog jönni?

Kérlek ne szóljatok le, első kutyusom de szeretném a legjobbat neki!



2019. dec. 15. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak kamaszodik.
2019. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ivarérettség első jele. Lesz ez még rosszabb is ha tüzelő szukát érez.
2019. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lizolu ***** válasza:
Nálam is volt egy időszak amikor nem jött vissza.Én ott rontottam el,hogy amikor behívtam póráz rá és irány haza.Utána nem akart visszajönni mert tudta,hogy vége a mókázásanak.Azóta többször behívom utána engedem vissza szaladgálni.A kutyák ellen a legjobb a kutyasuli.Két alkalom után már látod a javulást.Én utcán próbáltam szidni nem jött be.Oldalba bökés se volt eredményes.Nekem az segített,hogy elmentünk suliba.
2019. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lizolu ***** válasza:
0%
Most amúgy a lovakra van beindulva:-)
2019. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Siman kamaszodik. Ha nagytestu,akkor 1-1,5 eves koratol jarhatsz vele futni. A nagyban emeli az irantad erzett tiszteltet a szemeben. Akkor fog igazan falkavezernek tejinteni. (Sajat tapasztalat,3 kutyan lett tesztelve)

Az egyutt futastol szofogadobb lesz!


Az ugatasnal tiltsad le: Mondd neki,hogy nem. Amikor ugy megy el egy kutya mellett,h nem ugat ,dicserd meg. Falattal.


Ha orzovedo,akkor konnyen megtanulja ezt. (Roti,dobi,amstaff,dalmata pl)


Fontos,h a sorrendiseg szabalyait mindig tartsd be. (Jan Fennel: Kutyapszichologia c konyve irja le etologia alapjan ezeket a szabalyokat!!! Keresd ebookban akar ingyen is!!)

2019. dec. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is pontosan ez a helyzet. Azt mondják el fog múlni ez a korszak. Előző kutyáit ivartalanítottak voltak, velük nem volt ilyen probléma.
2020. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!