Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heló egy olyan kerdésem...

Heló egy olyan kerdésem lenne, hogy mit vegyek minden féle képpen egy kölyök kutyához esetleg nektek mi segitett sokat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval kicsit hosszaban lesz egy kölyök Border colliem(csak ha valakinek kene a fajta is) Volt nar korabban is kutyam de neki teljesen mas igenyei voltak igy nem tudom hogy áljak a Border colliehoz mi az ami rendkívül fontos hozzá es mi az amit nem feltetlen gondoltatok volna, hogy kell, de vegül sokat segìtett. Külön lenne meg egy kérdésem, most nem jut eszembe a targy neve, de szerintetek megeri hisznalni azt amit, ha megnyomsz kattan egyegy így jelezve, hogy jó amit a kutyad csinalt. (Ha valaki tudja a nevet megköszönnem ha leirná)

2019. dec. 17. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok eszembe jutott. Szoval szerintetek megeri egy klikker vagy nem annyira hasznos + lattam mar olyat higy egy hangosabb tollat neveztek ki erre az megtenne vagy semi fele keppen sem.
2019. dec. 17. 20:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a leghasznosabb dolog kölyökkorában a szoba kennel volt. Éjjel bezártam így reggel nem kellett csomagokat keresni (amúgy nem igazán pisilt benne szóval segített a szobatisztasággal is)
2019. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 tál, kutyafekhely vagy szobakennel, nyakörv, póráz, kakizacskó tartó és zacsi, jó minőségű kölyöktáp, minőségi jutalomfalat (bár nekünk az apróra vágott virsli-sajt vált be a legjobban), rágókák, kutyasampon, fésű a szőrtípusnak megfelelően, különféle játékok. A klikkert szerintem mindenképpen érdemes beszerezni, abszolút nem nagy tétel, és nagyon sokat segít a tanításban és a mentális fárasztásban is (ami egy bordernél kulcsfontosságú).
2019. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egyesnek köszönöm szepen bar nekem ezzel nem lesz problémám mivel kint lesz tartva de köszönöm a valaszt megegyszer..
2019. dec. 18. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Jatekot ugyis o fog maganak valasztani, az enyemnek pl kellett 2 honap hogy a csipogossal megbaratkozzon. Egy nyuzhato labda, jo minosegu ragoka, ket kutyatal, klikkert vehetsz de ha tanulekony a kutyad illetve jol kezeled a hanglejtesedet, azaz meg tudja kulonboztetni a dicseretet a nornal hangerodtol, illetve gyors a megerosito reakciod akkor elhanyagolhato szerintem. Jo minosegu kutyatap ez kulonosen a novekedesi folyamatban nagyon fontos, ha nem akarsz barfozni, akkor peldaul a brit care salmon & potato tapjat ajanlom, nekunk nagyon szepen fejlodik tole a kutyank es kelloen kemenyet kakil tole, tehat buzmirigy problemank sincsen. Illetve jo minosegu jutalomfalat, mi a carnilove soft jutifaliait hasznaljuk. Emellett pedig sok tanitas es kotelek kialakitasa. :) Fekhelyet vehetsz neki, az olcsobbakat szerintem hamar szet fogja kapni a ragos korszakban, ugyhogy egyelore pokrócot vagy nyuzhatatlan moshato huzatu matracot javaslok, de ez utobbi eleg draga, ami tenyleg strapabiro. Illetve ha kesobb sportolni akarsz vele akkor egy jo minosegu tap melle vegyel zoldkagylo kivonatot tartalmazo kapszulat, ez nagyon jo izuletvedo es segiti az izuletek helyes fejlodeset. Illetve ha van egy kis tisztasagmaniad akkor kutyafogkefe es fogkrem, ha kolyokkortol elkezded napi szinten mosni a fogat (kizarolag azutan miutan megtortent a teljes fogvaltas! - nalunk kb 6 honapos korban), akkor sok penzt es kellemetlenseget meg fogsz sporolni a kesobbiekben.


Illetve meg egeszsegugyi dolgok, szívférgesség szűrés, ha kertben van tartva akkor tavasztol nexgard tabletta ami jo kullancsra, atkara, szunyogra ami szivfergesseget okoz, minden feregre (kiveve galandfereg), atkakra.

2019. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg annyival kiegeszitenem hogy legyen nyakorve biletaval, amin rajta van az elerhetoseged mert hiaba van chippelve, ha elszokne, nagyon kevesen veszik a faradtsagot hogy 3 ezer forintert leolvaatassak mas ember kutyajanak a microchipjet, illetve ha rosszul van regisztralva, vagy rosszul ultetik be akkor a chip akar el is mozdulhat (ismerosom kutyajanak pl lekerult a combreszebe ezaltal az orvosnal azt hittek nincs is chippelve a kutya) szval ilyen kellemetlensegek megelozesere jobb ha van hagyomanyos bileta is,nevvel, telefonszammal esetleg cimmel.
2019. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Es kerlek nezz utana normalisan a tenyesztonek, nezd meg a kutya szuleit, kerjel szulok diszplazia szureserol dokumentumot ha nem mentettet veszel. Szaporitot emlitenem sem kell. Bar igy is sok ideggyenge border kerul ki leinformalhato tenyesztoktol is, ha nem akarsz sok penzt kiadni egy stabil, leinformalhato kutyara akkor inkabb a border fajtamentest nezd meg, de semmikeppen se tamogasd a szapikat!
2019. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Klikker a neve, majd kutyasuliban megtanítják tökéletesen használni. Mert ugye fogsz járni. Hiszen a border egy munkakutya, nem kanapé dísz.

Na ez feltétlenül kell neki, sok és mégtöbb agymunka.

2019. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak termeszetesen meg lehet küdeni és ugen terneszetesen fogunk jarni kutyasuliba a nagy mozgás igénye miatt föképpen.
2020. jan. 1. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!