Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelött kaptam egy spániel kislányt. 7 hetes korában került hozzám. Ahogy megyünk előre az időben,egyre dominánsabban kezd viselkedni, pedig én folyamatosan éreztetem vele,hogy ez nem így van, mégsem adja föl a harcot. Én megyek ki/be elsőként az ajtón. Hátra tolom mikor nyílik az ajtó és ő előre akar törni. Az ágyamba és a szobámba semmilyen körülmények közt nem mehet be. Ha mégis beszökik akkor határozott hangnemben kiküldöm. Ha nem megy magától akkor felkapom és kiviszem az ajtón kívűlre. Amikor fel akar “‘mászni” mellém a székbe én azt nem hagyom és ellököm a lábait. Ekkor elkezd morogni és ugatni, kifejezi nem tetszését. A kakit már majdhogynem reszeresen kint végzi a kertben étkezések után mikor leviszem őt. A pelust is már az első hét után szépen használta, és mostmár 10/7 alkalommal oda végzi a dolgát.Akkor megdicsérem. Ám amikor úgy gondolja,hogy nem foglalkozom vele akkor direkt az orrom elé pisil a kőre. Amikor rajta kapom akkor hangosan leszidom. Pedig nagyon jól tudja,hogy a pisi helye a peluson van.

Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Hogyan tudnám ezeket orvosolni? Valamit rosszul csinálok?



2019. nov. 29. 16:44
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Amikor nyitom az ajtót és hátra tolom, de elsőre nem érti, akkor mindig megismétlem, és akkor sokszor kezd morogni és ugatni,mintha azt mondaná: “hagyj már békén”. Azt még elfelejtettem hozzá tenni,hogy amúgy kinti kutyus lesz, csak még nem kapta meg az összes oltását. Van egy kinti cicánk és nem szeretnénk,hogy addig bármit össze szedne amíg nincs meg az összes oltása. Hétfőn kapta meg a kombináltat, 2 hét múlva pedig az utolsót. 3 hét múlva megyünk az első sétánkra. Kiváncsi leszek ott hogyan fog viselkedni. Attól függetlenül,hogy kinti kutyus lesz, azt akarom,hogy tiszteljen és hallgasson rám.
2019. nov. 29. 16:49
 2/40 A kérdező kommentje:
Az étkezéseknél tanítom neki a türelmet. Nem engedm oda addig amíg meg nem nyugszik és azt nem mondom,hogy az övé. Mostmár 70%ig megy neki. Még pici és izgága, de nagyon okos. Az ült már elég szépen érti. 10/8x megcsinálja.
2019. nov. 29. 16:53
 3/40 anonim ***** válasza:
10%
Mondd meg neki, hogy az az egészséges!
2019. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Bocsánat,de ezt nem igazán értem.
2019. nov. 29. 16:54
 5/40 Lizolu ***** válasza:
53%

Ha behivod es jon valamint az eltelt elveszed es nem morog akkor nincs nagy gond.

Tudja ö hogy te vagy a falkavezer csak szemtelen.

2019. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Nem, nem morog egyáltalán. Igen, erre én is gondoltam,hogy még pici és szertelen. De folyamatosan éreztetem vele,hogy ki a góré,hogy felnőtt korában is tudja majd.
2019. nov. 29. 17:31
 7/40 anonim ***** válasza:
65%

1. 7 hetesen mi a fészkes fenét keresett nálad?

2. Kölyök, szemtelen, kajla, bébikorú, teljesen korának megfelelően viselkedik

3. Spániel. Mégis mit vártál?

4. Ha kib@@@@szod ugyis a kertbe, akkor full átok rosszul fog viselkedni, az ember hiánya, az unalom miatt és bosszúból is. Minek szivatod akkor magad? Hagyd a francba, ugyis kerti dísznek vetted szaporítótól.

2019. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem igazán értem a feldúltságod okát. Igen, 7 hetesen hoztam el, nem, nem kerti dísznek vettem, de egy spánielnek hatalmas a mozgás igénye és nem akarom lakásban tartani,hogy megőrüljön mire 8 óra után haza érek a munkábol. Ez neki is jó és nekem is. Attól,hogy egy kutya a kertben van amíg nem vagyok otthon, attól még foglalkozva van vele és szeretve van. Párom lakásban tartott egy spánielt de nem bírta a kutya. 2 órákat kellett vele sétálni és amikor levitte, fel alá szaladgált 20 percen keresztűl megállás nélkül. Látni lehetett rajta,hogy milyen jól esik neki és,hogy mennyi felgyülemlett energia van benne amit nem tudott egész nap levezetni. Mivel jobb az ha ő bent kuksol a lakásban amíg én egész nap dolgozok? Kint legalább elvan a cicánkkal, szaglászik. Egy ilyen kutya nem való lakásba. Olyan boldog amikor leviszem a kertbe és szaglászhat,ugrálhat,kergeti a faleveleket. Nem tudom mitől lenne jobb neki az egyedüllét ha bent van a lakásban. Ott mégrosszabb mert nem érik ingerek.... De te biztos jobban tudod mi a jó egy kutyának ha szerinted be kell zárni a lakásba.

2019. nov. 29. 17:38
 9/40 anonim ***** válasza:
Kérdező lány vagy? Hány éves?
2019. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Igen,25

Miért fontos ez?

2019. nov. 29. 18:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!