Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít nem megfelelő...

Mi számít nem megfelelő tartásnak?

Figyelt kérdés

A rokonomék nemrég vesztettek el kutyát, akivel én foglalkoztam, amikor időm engedte. A kutya kiszökött egy rosszul bezárt kapu miatt és balesetben elpusztult. Borzasztóan megviselt a dolog, a gazdit annyira nem.

Tudom, hogy tervezik a kutya “pótlását”. Viszont szerintem nem megfelelő volt az élet amit biztosítottak, de szerintem ez törvényileg/jogszabályilag nem állná meg a helyét. Kint a ház mellett kicsi betonozott területen volt télen nyáron, nem kikötve a nagy testű kutya. Nem foglalkoztak vele, senki rá se nézett egész nap az etetést leszámítva. Folyton fenyítve volt ha ki akart jönni a 2mx1m es területrôl egy kicsit szaladgálni a kert többi részére (seprűvel ütve vagy vízzel lelocsolva, pofozva). És ami a tragédiát okozta az a nem megfelelő kapu...

Egyszerűen nem bírná el a lelkem hogy ez újra megtörténjen. És azt sem tudom feldolgozni hogy úgy tesznek mintha ez meg sem történt volna vagy mintha senki se tehetne róla, mikor ezer módon megelőzhető lett volna. És ez a futószalag pótlórendszer....A szívem megszakad.



2019. dec. 19. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lánc + futódrót.
2019. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Én őszintén leulnek velük beszélni erről. Hogy az a hely kicsi kutya tartásra és sokkal több foglalkozás kéne egy kutyának, mint amennyit eddig tudtak nyújtani. Ne vegyék támadásnak, próbáld úgy tálalni.
2019. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Átv rendelkezik róla.
2019. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha bezárva van pl kenel vagy hasonló helyre, akkor 20kg - ig 10nm-es hely, 20-40kg-nál 15nm és 40kg felett 20 nm. Láncon tartás 20kg-ig 4m, 20-40kg 6m, 40kg felett 8m hosszú. Ez a törvény. Ha ezt valaki megszegi, akkor be lehet jelenteni. Aztán a kutyaház aminek megfelelőnek kell lennie. Sokan leraknak egy hordót vagy egy ládát és az a ház... Rosszabb esetben ás magának a kutya egy lyukat, amibe befészkel.
2019. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!