Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxterrier tartása lakásban?

Foxterrier tartása lakásban?

Figyelt kérdés

Mennyi és milyen foglalkozásra, mozgásra van szüksége? Tudom, hogy aktív kutya, de mit igényel pontosan?

Tegyük fel, hogy nincs lehetőségem kutyasuliba hordani.


2019. dec. 19. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Látom, hogy a lakótelepen hogy tartják a kutyákat. Naponta párszor leviszik úgymond "sétálni", ami abból áll, hogy másfél méteres pórázon megkerülik vele a házat és ha a kutya szimatolna, elrángatják.

Na, ez egy foxinak maga a pokol.

2019. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is ezt látom, ezért kérdem, hogy neki mik lennének az igényei?

Van rá napi 4 órám, amit fárasztással tudnánk tölteni. Ezt kéne beosztanom, hogy ebből mennyi séta, mennyi futás, labdázás és még, amit igényelne.

Köszönöm a válaszod.

2019. dec. 20. 07:04
 3/8 sirmckovik ***** válasza:

Hasonló igényei vannak, mint minden más kutyának.

Sétáltatni kell, lehetőleg naponta minimum 1x 30 percet + az eü. séták, amit az előttem szóló írt, hogy meglegyen a pisi-kaki.

Egy foxinál ez a hosszabb fél óra-óra séta akár kerékpározás is lehet vagy görkorizás kényelmes tempóban, ha már nem kis kölyökkutyáról van szó.

1 óra a szabadban, 23 óra a lakásban. A kutya szemszögéből próbáld meg nézni, akit nem odabentre teremtett a természet. Akik csak az 5 perces sétákra viszik le a kutyát, azok nem gondoltak még ebbe bele.

Bízom benne, hogy Te átérzed majd.

Ui.: kutyasuli nélkül is van élet! :)

2019. dec. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk 4 óra kint aktívan, 20 óra bent. Igen, még ez is rossz. De elvileg a kutyák sokat alszanak, plusz vannak olyan játékok, amik jól lefoglalják, interaktív meg minden.

Köszönöm a válaszod.

2019. dec. 20. 07:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kutya tartható lakásban! Mi kertes házban lakunk ugyan, de a kutyák bentiek, akkor vannak kint, amikor mi is. Napi legalább 4x levinni, reggel lehetőleg hosszabb, min 1 órás séta, hogy lefáradjon, ugyanez este is, a többi pedig elosztva a nap folyamán. Aktív kutyák, de nem lefáraszthatatlanok. Ha elmúlt 1 éves, lehet vele futni is, szeretno fogja. Illetve fontos az agyi lefárasztás is, mert hiába fárasztod le fizikailag, ha agyilag még pörög.
2019. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kistestű és nem nagy bundás, úgyhogy elvan lakásban, de sportolni kell vele (túra, futás, kerékpár mellett futás, agility, hard dog race... stb.), viszont fontos, hogy ha kölyökként kerül hozzád, akkor a sporttal meg kell várni, hogy kifejlődjön rendesen a csontozata, ha felnőttként fogadsz örökbe ilyen kutyát, akkor amint megszokta a helyét, el lehet kezdeni a sportolást.
2019. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Agyi fárasztáshoz a 101 kutyatrükk című könyvet ajánlom esetleg, de vannak még hasonlók, nekem ez azért tetszik, mert elég jól van illusztrálva, nem csak leírás, és vannak benne kézjelek is, amik szintén hasznosak.
2019. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sirmckovik ***** válasza:
100%

#3 vagyok ismét

Írtad, hogy 4 órát kint van és még ez is rossz. Nem, ez nem rossz, ez csak jó. :)

Sokan, főleg kertvárosban és faluhelyen esnek abba a hibába a gazdák, hogy a kutya egész nap kint van a kertben és nincsenek bezárva egy percre sem.

Ezt gondolja a gazdi. A kutya pedig annyit lát, hogy egy hatalmas KENNELBE van bezárva, kerítéssel körbevéve.

Mi is tanyán lakunk, hatalmas zárt kerttel, ahol kint vannak a kutyák, de látom rajtuk a változást, ha nem adatik lehetőségem 2-3 napig menni velük sétálni, hiába a nagy kert. Ilyenkor szoktam elvinni ugyan annyi időre bringázni őket, mint amennyi a séta szokott lenni. Utána nyugodtak, nem ugrálnak, nem ugatnak, nem szednek szét semmit, szófogadóbbak, egyszerűen kell a séta ahhoz, hogy jó kutyák legyenek.

Ha ezt megfogadod, akkor fél úton fogsz járni egy tökéletes foxihoz! ;) :)

2019. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!