Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely fajták "túl barátságosak"...

Mely fajták "túl barátságosak" idegenekhez is?

Figyelt kérdés

Hallottam, vannak olyan kutyák, akik a betörőt is beengedik, és körbeugrálják, játszanának vele, amig kipakolják a házat. Nem szeretnék "ennyire barátságos" kutyát.

Azt hallottam a vizslák ilyenek.

Melyik fajtákra jellemző ez a magatartás?


2010. júl. 20. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A labradorok nagyon barátságos kutyák, de ha úgy neveled, hogy fél az idegenektől, akkor talán megugatja, de ha a betörő elszánt, akkor ez mit sem ér. Igen, a magyar vizsla is köztudottan olyan kutya, hogy mindenkivel játszani akar, én kinézném egy vizslából, hogy viszni a betörőnek a botot, kérvén, hogy dobja el. E két fajta nagyon barátságos, de biztos mondanak majd még többet is.
2010. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
ez inlább egyéniség függő, volt vizslánk, az egyik a barátnőmet is majd pta, a másik meg kedves volt. de egyébként a kutyák okosak, csak azokkal kedvesek, akiket látjáj, hogy te jóban vagy velük, de ha aztlátja hogy kiabálsz valakivel, akkor megvéd.
2010. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
pta helyett megharapta
2010. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ja és miután látta, hogy én játszottam a barátnőmmel, ő is odament hogy a bnőm megsimogassa
2010. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban a vadászkutyákra, főleg a retrieverekre mondják, hogy visszaadja a betörőnek a zseblámpát, ha elejti, de én ismerek hihetetlenül barátságos kuvaszt és kifejezetten harapós német vizslát is. Szerintem nevelés és egyedfüggő is.
2010. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spánielre mondják, hogy nagyon barátságos, még az idegenekkel is. Viszont a betörőt nem hiszem, hogy beengednék.
2010. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb fajta túl barátságos. Vagy mérete vagy a jelleme miatt nem tud semmit tenni. Mert kit érdekel ha nem megy oda hozzád vagy vakkantgat? Attól még a betörő simán bejön, nem kell extra barátaságosnak lennie sem.

Ritka az olyan kutya aki igazi bátorságból véd meg.

2010. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

beagle,goldi,labi

de a rotit,ölebeket,dobbermant, pulit ...meg lehet tanítani hiretelen ennyi jutot eszembe

meg van a bernáthegyi,bulldogok,....amik kedvesek de aki nem iswmeri megilyedhet tőle

2010. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Husky. Még a postást is képennyalják.
2010. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Angol Cocker Spániel
2011. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!