Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elérni, hogy a...

Hogy lehet elérni, hogy a kutyáim ne legyenek ilyen barátságosak az idegenekkel?

Figyelt kérdés

Két amerikai pit bull terrierem van. Egy másfél éves szuka, aki szinte mindenkivel borzasztó barátságos, a kerítésnél puncsol a járókelőknek,(akik többségükben roma származásúak..). Ha kikötöm a bolt elé, minden arra járónak örül, csóvál, ugrándozik. Ha idegen jön, annak is örül. Szerintem még a betörőt is körbeugrálná. Egyébként nagyon jól nevelt, szocializált, nincs vele gond, nem is "gyilkológépet" akarok belőle nevelni, csak azt szeretném, hogy ne ugorjon ki a bőréből egy simiért. Sokat foglalkozok egyébként vele, engedelmes, nem mászkálna el másokkal, iskolában is tartottam már vele előadást gyerekeknek.


A másik kutyám 9 hetes, ő annyira nem barátkozik a kerítésen kívüli gyalogosokkal, mit tehetek, hogy ez így maradjon, még akkor is, mikor a nagy boldogan rohan oda?


L/17


2010. júl. 6. 16:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Tudjál róla, hogy még ha betörőt is harapnak meg, azért téged felelősségre vonhatnak. Egyébként vannak kutyaiskolák, ahova megpróbálhatod bevinni őket.
2010. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Akiteki ***** válasza:
0%

Áruld el nekem, hogy ez most miért gond?

Örülj neki, hogy egy normális, jó idegrendszerű kutyád van.

2010. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ha figyelmesen elolvasod a kérdést, nem azt akarom, hogy megharapják a betörőt. Elég lenne annyi, hogy ne csüngjön a kerítésnél minden jöttment láttán. Meg néhanapján jelezhetne is, ha jön valaki, nem csak örömtáncot járni.


Kutyaiskolára nincs szükség, egyébként tud rengeteg dolgot, ezt pedig gondolom inkább a saját környezetében lenne érdemes korrigálni.

2010. júl. 6. 17:02
 4/22 anonim ***** válasza:

Semmi gond, rá se ránts. Örülj neki hogy barátságos. Az sokkal rosszabb lenne, ha minden emberre morogna.


Az hogy mindenkivel barátságos, még nem jelenti azt ,hogy egy betörővel is az lenne. Sőt. Lefogadom, ha valaki éjszaka bemászna, a kutya alaposan megtépné.

2010. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Annak örülök, hogy normális, annak viszont már nem annyira, hogy mindenkivel leáll bratyizni. Írtam, nem őrjöngő vadállatot akarok, hanem inkább idegenekkel szemben semleges kutyát.
2010. júl. 6. 17:04
 6/22 A kérdező kommentje:

Így, hogy napközben jól összehaverkodik vele mindenki, nem hiszem, hogy este pár jó szó után nagy visszatartó erő lenne a bejutásban.


Hogy megelőzzem a következő feltételezést, nem státusszimbólumnak és önbizalomnövelőnek tartom a kutyusaim. De számomra elvárás egy kutyától, hogy ne hízelegjen ismeretleneknek.

2010. júl. 6. 17:06
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonló kérdést akartam most feltenni. Nekem annyiban más a helyzet, hogy, ha jön valaki, akkor ugat míg oda nem ér a kutya a kerítéshez, ha odaért, akkor elkezd riszálni. Ha sétálunk jön mellettem pórázon, mihelyst meglát valakit az úton állni, úgy rázza magát, hogy majd szét esik, és odaakar menni. Egyébként okos, szófogadó kutya. Én sem tudom mit csináljak vele. Ha valaki hozzászól kerítésen keresztül is, hízeleg, és volt már rá példa errefelé, hogy ellopták a kutyákat. Ettől félek én is, hogy valaki egyszer csak kiszedi. Ajtó, kapu zárva, a kutya éjjel bent van, de egy pár házzal odébb lakó Beagle-t is ellopták.
2010. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen igazad van. nemtudom miért "szólnak" le téged azért mert azt szeretnéd hogy idegenekkel közömbös legyen. ez a természetes szerintem. persze ne harpjon meg senkit ha felé nyul de ez már tulzás amit leirtál hogy mindenkinek örül. persze jó is mert ugye nyugodt kutyus de akkor is egyet értek veled. de sajnos segiteni nemtudok. muszály volt irnom mert láttam a komikat
2010. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A Szomszédba az öreg azt mondta néhány ivócimborájának hogy ha feléjük járnak ne felejtsenek vesszővel oda vágni nekik egyet.

Azóta a kutya csak a gazdit engedi be.

2010. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én meg cserélnék veled kutyát, az én fehér pulim olyan mint egy véreb, pedig nem ilyen volt. Fogalmam nincs mi történhetett vele.
2010. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!