Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt bántalmazott kutyám...

Volt bántalmazott kutyám (shar pei-labrador keverék) 1-2 kivétellel mindegyik kutyát megugatja, neki akar menni. Hogyan szoktathatom le erről? Minden harci kutyára ferde szemmel néznek más gazdik?

Figyelt kérdés

Egy hónapja került hozzánk. Emberekkel semmi baja, engem és apámat imád, amikor éjszaka elengedjük az üres parkban, és visszahívjuk, futva jön hozzánk, tehát szeret, vagy legalábbis kötődik hozzánk. Van egy másik kutyánk is, ő 2 éves, kb 4 hónapja van nálunk, menhelyről. Ő imádja a kutyákat, szeret játszani, nagyon szociális.


Reggelente rövid séta, két kutyával, este külön viszem le őket, mert ha D. elkezd ugatni a kutyára, M. is elkezdi, esetleg rám ugrálni izgalmában. Mindegy a méret és a nem, D. ugyanúgy megugat mindenkit. Tegnapelőtt esti sétánál vittem le a közelünkben lévő másik, nagy parkba, ahol sok kutya van, pont ezért, hogy szocializáljam, rászóljak, hogy nem szabad. Amikor elkezdené, vagy elkezdi, ha megölelem és simogatom, nyugtatgatom, abbahagyja, amíg a karjaim között van (közepes méretű, bár inkább nagy, ahogy M. is). Első nap semmi gond nem volt, nem akart egy kutyának se neki menni, sőt, érdeklődött, de persze figyeltem, nehogy gond legyen. Aztán tegnap és ma, borzalmas. Megugatott néhány kutyát.


Amit viszont észrevettem, hogy nyugodt, cuki állapotban a gazdik ferde szemmel, félve néztek a kutyámra, pedig nem néz ki ijesztően, mindenki szerint "zabálnivaló". Oké, harci kutya, de sok másikat látok, akikkel semmi gondjuk nincs.


D. vékony, kell neki még néhány kiló, különösebben nem izmos. Tehát nem azért, mert kigyúrt buldog akinek a szemei is vöröslenek, mint egy sziréna.


Mellesleg M.-hez, aki vidám, játékos kutya, kellett idő, egy hét, mire D. kb megszokta. Biztos verték a hátát, ezt az állatvédők is megmondták, mind a mai napig nem szereti, ha véletlenül is rálép vagy ugrik egy picit a hátára, de már jól kijön M.-mel. Csak idő kellett.


Tudok ezzel mit kezdeni, vagy örökké így marad?



2019. dec. 20. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazod a helytelen viselkedést, ha akkor simogatod, amikor éppen nem kívánt módon viselkedik.
2019. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nincs osszefugges a kozott. Hogy bantalmazott es hogy megugatja a kutyakat. Nem azert igatja, mert bántalmazták.


Ha az én kutyáim irányába mutatna ilyen magatartást, akkor én bizony ferde szemmel néznék rád. Mindezt úgy, hogy mentett pitem van...

2019. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Amikor tudom visszarántom. Amikor meg nem, akkor ölelés... Egyszer több mint tíz méterre volt tőlünk egy kutya, jöttek a gazdájával, erre D. elkezdi, és közel két méter magasakat ugrott, ugatva, esélyt nem adva, hogy rántsak rajta, amit megérez. Nem tudok túl erőset rántani alapból, akkor leguggoltam hozzá, és csak azért hagyta abba. Apám nagyon jó erőben van, egyet vagy kettőt ránt a kutyán és abbahagyja, olyankor nézek is. Én, amikor a legerősebb rántásomat csinálom se hagyja abba, maximum néhány másodpercre, ami arra elég, hogy tovább menjünk. Persze rászólók, hogy nem lehet, elég volt, de nem "ütyülüpütyülü, nyem szabad babuka" módon.


De akkor a holnapi sétáktól rántok a pórázán, nem ölelgetem. Talán súlyzózni is elkezdek...

2019. dec. 20. 21:38
 4/15 A kérdező kommentje:
Esetleg ugatásgátló nyakörv? Eléggé ellene vagyok, de ha a tapasztaltabbak szerint nem káros, nem lesz baja a kutyának, lehet adnék esélyt a dolognak...
2019. dec. 20. 21:45
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanilyen problémám van. Számomra 1 megoldás volt: kutyasuli.
2019. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ó egyébként, a jutalmazás nála csak a simi. Nem izgatja túlzottan a jutalomfalat, sőt... általában ott hagyja vagy kiköpi. Felvágottat elfogad, de ugye nem sétálgathatok 20 dkg borjú párizsival a zsebemben.
2019. dec. 20. 21:47
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Tartsd be a sorrendiseget:

Mindig te eszel eloszor. Legutojara a kutyaknak adsz. 15 perc utan elveszed az etelt eloluk es elteszed.


Mindig te mesz be az ajtokon eloszor. Utana behivod a kutyat. Aki emiatt kel at a kuszobon. Kertkapu,hazkapu.



Elbucsuzas megerkezeskor magaddal foglalkozol(sapka taska kabat cipo letesz,levesz. Utana hivod oda a kutyat udvozlesre!


Ezeket egy etologus irta le a konyveben. Kutatasai alapjan irta. Neki is voltak kutyai!! Mukodik minden kutyanal.


Ha ezeket betartod es mindig higgadtan meltosagteljesen viselkedsz(az erdemes a vezer posztea,aki veszhelyzetben is megorzi a nyugalmAt es mindig biztonsagot tid taetani a donteseivel) A falkavezer biztositja a nyugalmat biztonsagot beket elelmwt es italt.

2019. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg jó lenne... hasznos, csak most nincs rá pénz. M.-nek lejárt az oltása, D.-t pedig megvizsgálta az orvos, bevitte a rendszerbe, megcsináltattuk a szemkinövését, neki is adattunk be oltást, és a műtét közben, mint kiderült, az egyik foga el volt rohadva, ezért kihúzattuk. Most meg karácsony, rengeteg kiadás, és így is kevés a pénz a kutyák orvosi költségeiktől.



21:52: Köszönöm, észben tartom. Holnaptól érvénybe léptetem, a reggeli sétától.

2019. dec. 20. 22:04
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

"Amikor tudom visszarántom. Amikor meg nem, akkor ölelés" Ezt hogyan kell elképzelni? Ha talpon bírsz maradni amikor ránt akkor tartod, ha földre visz, akkor ráveted magad?

Ahogy az első írta, jutalmazod a rossz viselkedésért. Nem édesgetni kell, hanem kizökkenteni a rossz mentális állapotból.

Lehet kritizálni Cezar Milan-t, de ez a része a módszerének nagyon hatásos. Ki kell zökkenteni abból az állapotból, sőt a legjobb, ha már akkor észreveszed, és közbelépsz, amikor még csak kezd "elborulni az agya". Nekem amstaff-okkal bevált.

2019. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem apámmal, a kutyaiskola nyáron valószínűleg megoldható. Akkor tud jönni, akkor van kevesebb munka, és ő tudja a pénzügyeket...
2019. dec. 20. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!