Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne az ideális első kutya?

Mi lenne az ideális első kutya?

Figyelt kérdés

A legtöbb célpontok:

-Közepes testű

-Szeret túrázni

-Könnyen tanul

-Jól kijön a többi állattal

-Gyerekbarát

-Ha kell akkor megvéd


Tippek:Mudi,Puli,Pumi


Ami nem érdekel:golden/labrador retriever,vizsla,collie



2019. okt. 1. 22:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Habár magyar vizsla is tetszik,de nem tudok róla semmit.Utána olvastam még minden,de inkább a tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
2019. okt. 1. 22:53
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Menhely?
2019. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igazából menhelyről nem szeretnék.r
2019. okt. 1. 23:09
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

"Jól kijön a többi állattal, Gyerekbarát"

Nevelés kérdése


"Ha kell akkor megvéd"

Mire gondolsz pontosan? Minden kutyának van egy minimális ön, falka és területvédelmező ösztöne. Hogy ebből mi hogyan érvényesül az más kérdés.


És te mit tudnál neki nyújtani? Mennyi séta, komolyabb fárasztás, játék stb

2019. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

Hol tartanád, mennyi időt tudnál rászánni stb?

A puli, pumi és mudi kifejezetten munkakutyák, okosak, de sok törődést igényelnek. Nekem pulim volt, egyszerre könnyű és nehéz a nevelése. Igazából idegenekkel és más állatokkal nem jött ki jól. De megvéd bármi áron és a családod az ő családja is. Nem szobakutya! Gyanítom a másik két fajta is hasonló adottságú.

Neked inkább vadászkutya vagy társkutya jellegű eb kellene, pl terrierek, beagle, angol agár (whippet), spánielek, boxer esetleg szánhúzó jellegű: spiccek, shiba inu, japán akita.


Nem tudom menhelyi kutyát miért nem szeretnél, nagyon ragaszkodóak, általában kevés az egészségügyi problémájuk mert nem kell fajtaspecifikus betegségektől tartani és olyan testalkati variációk vannak amik a fajtisztáknál nem. Általában a szőrük is rövidebb, kevésbé igényes.

2019. okt. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

1. Igazából többszáz fajtát fel tudnék sorolni, ami megfelel ennek a kritériumnak.


2. Ilyenből is sok van, én egy németjuhásszal és egy belgával túrázom. De a vizslák is szeretnek túrázni, szoktunk találkozni rotikkal, k.á.juhászokkal, borderekkel, labradorokkal.


3. Nekem baromi könnyen tanulnak a kutyáim. De okosak a borderek is, az uszkárok is és még sok más kutyafajta is.


4. Nevelés kérdése, de huskyt pl.nem ajánlok.


5. Szintén nevelés kérdése (kutyát is és a gyereket is).


6. Ritka az a kutya, amelyik tudja, hogy éles helyzetben hogy kell reagálnia és megvédje a gazdát. Ezt tanítani kell. Legyen nálad gázspray, baseball ütő, járj küzdősportra!


7. Az általad felsorolt kutyáknak marha nagy a mozgásigénye.



Tanács: nézegesd a kutyafajtákat, vedd fel a kapcsolatot TENYÉSZTŐKKEL (azért, hogy gyerek, kisállat mellé valóban jó idegrendszerű kutyát vegyél) és konzultálj velük! Egy jó tenyésztő nem fog úgy kutyát adni, ha nem vagy alkalmas arra, hogy kielégítsd a fajta igényeit.


Egyébként 0 tapasztalattal én egy menhelyi kölyköt javasolnék. Tudom, hogy a fajtatiszta "menőbb", de akkor is.

2019. okt. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem ártana még pár infó. Pl kinti v benti kutya? Mennyit foglalkozol vele egy nap? Stb


Berni pásztort ajánlom.

Kint a mínuszokban is jól elvan (bár nyáron nem árt ha van hol hűsölnie). Bírja a túrákat. Jámbor, türelmes, gyerek szerető. Más kutyákkal még szocializálás hiányában is jól kijön. Nagyon okosak(az első kutyánk pl arra is rájött, hogyan nyissa ki a tolókaput) Ilyen volt minden bernink.

3 közül 1 volt olyan, aki nélkülünk senkit se engedett be a kapun. De a mostani is megpróbált egyszer megvédeni két túrázót a saját kutyájuktól.

2019. okt. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Nem kezdő állattartóként de kezdő kutyásként a border collie fajtamentéstől van egy kis border collie mixem.

Sportolunk, túrázunk (eddig 29km a rekord), imád tanulni, a többi állattal nem nagyon van konfliktusa, de azért figyelni kell, akit a bizalmába enged, azt imádja, és ad egy biztonságérzetet a gyanús alakokkal szemben, mert kutyásokkal óvatosabbak, olyan helyre nem járunk, ahol gyakoriak a veszélyes vadállatok, hogy tőlük kelljen védeni. Azt viszont egy kutyától sem várom, hogy nekimenjen egy támadó embernek, ugyanis a gazdi csúnyán megütheti a bokáját miatta.

Nem indokoltad meg, miért utasítod el a menhelyeket, pedig ilyen helyekről is lehet ígéretes kutyákat kapni (persze, utána kell járni, de tenyésztőknek is, a törzskönyves szaporítók miatt), és ha kikupálsz egy mentettet, úgy ragaszkodik hozzád, hogy tűzbe megy érted.

2019. okt. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kinti-bent egyaránt,6 órát vagyok iskolába a többi időm csak az övé lenne,védelmező alatt azt értem hogy nem agresszív,de ha egy random ember bejön a házba vagy az utcán nekem jön akkor legyen vér a pucájában.A mudis ismerőseim azt mondják a mudi pont ilyen.
2019. okt. 2. 07:00
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted ha valaki bemegy a házadba és a mudi nekimegy, akkor mi fog történni? Még a kaukázusinál vagy a rotinál azt mondom oké, de egy mudi mit csinál? Halálra rágcsálja?


Vegyél kamerát meg riasztót, az visszatartja a betörőt, ne a mudit akard megveretni!

2019. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!