Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsink van tusfürdővel meg...

Ll953 kérdése:

Tacsink van tusfürdővel meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 21. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Miért akarod megfürdetni durván koszos lett?

Mert amúgy évente 1-2x bőven elég fürdetni.

Ha várhat a fürdetés,szóval nem kente össze magát semmivel akkor inkább vegyél kutyasampont, az emberi irritációt okozhat.

2019. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem!

De télen amúgy sem fürdetünk kutyát! Még lakásban tartottat sem, mert lemosod a bőre téli faggyús védőrétegét.

Egyébként valóban egy évben 1-2 fürdetés bőven elég, ha nagyon muszáj.

2019. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Babasampon jobb lenne neki vagy kutyasampont vegyél egyik sem csipi a szemét.Bőrbarát.Ha fürdeted, fél napig ne vidd ki a szabadba és jó melegben legyen a kutyusod.Karácsony miatt muszáj kicsit megcsutakolni.
2019. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Shelia márkájú kutyasampont vegyél neki. Teljesen természetes, attól tuti hogy semmi baja nem lesz. De ahogy előttem is írták, télen ne fürdesd, ha nem muszáj.
2019. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Mi már fürdettük a kutyánkat Dino könnymentes gyereksamponnal, semmi baja nem lett tőle. De a hideg miatt tényleg vigyázz, nehogy megfázzon a kutyus!
2019. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem piszkos .csak 1 évben 3-4 -szer fürdetjük nyáron a nagy melegbe ,amúgy most csak álltalába dolgát elvégezni megy ki családi házban élünk, 4 éves fagyos.

kösz a válaszokat

2019. dec. 21. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a gyerekednek sem lesz baja a tusfürdőtől, az ebednek sem lesz.
2019. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%

De hülyeség,télen nem lehet fürdetni :D Nem tudom honnan vettétek ezt a hülyeséget.



Ha nagyon muszáj hígított állapotban időnként emberi tusfürdős fürdéstől nem lesz semmi baja.


Nálunk sokszor előfodult,hogy pont vasárnap vagy ünnepek alkalmával fetrengtek szarba a kutyák vagy dögbe. Akkor még vasárnapi nyitvatartás nem volt, és a városban is egy kis állateledeles volt ahol lehetett kutyasampont venni.


Nyilván ma már másabb a helyzet. De ha esti sétánál történik baki akkor sincs bolt nyitva,hogy rohanj samponért.


Szóval 1-1 emberi tusfürdőzés nem okoz gondot,főleg,ha nem sűrűn fürdeted.


Általában 4-8 hetente lehet kutyát fürdetni,főleg a lakásban élőket.


Alapjáraton ha meg a kutya büdös,koszos meg lehet fürdetni télen is. Bár nyilván otthon senki ne essen neki a német juhászának vagy egyéb aljszőrrel rendelkező fajtának,mert hajszárítóval életbe nem lehet megszárítani és télen megfázik.


De kutyakozmetikus vagyok és fürdettünk goldenenek,német juhászokat, óriás schnauzert, orosz fekete terriert ,labikat,malit és dobermant is.



Akkor lehet kárt tenni a fürdetéssel ha túl sűrűn pl 2 hetente akarod fürdetni,amúgy nem.


Nekem kistestűim voltak sokáig,már csak egy van. 6-8 hetente fürdetem. De ha esetleg koszos vagy büdi akkor megfürdetem. Nem rég felújítás volt nálunk a kutya is nyilván tiszta por volt,nem győzőtt vakarózni,szegénynek a fürdés megváltás volt.

2019. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"De hülyeség,télen nem lehet fürdetni :D Nem tudom honnan vettétek ezt a hülyeséget."


Nem azt írtuk, hogy NEM LEHET, (lehet, mert a víz folyik, a kutya meg adott) hanem azt, hogy normális ember nem fürdeti a kutyáját télen, kivéve, ha az valamiért NAGYON SZÜKSÉGES!


Bírom, hogy itt mindenki éppen annak a tudora/művelője, amiről a téma folyik. Kutyakozmetikus, gyermekorvos, állatorvos, pszichológus, élelmiszerbiztonsági mérnök, ... talán csak űrhajós nem volt a Gyakorin!:D

2019. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

#9


Van űrhajós is. Csak tedd fel a kérdést, és jönni fog! :D

Amúgy, szerintem jó érzésű ember nem használ a kutyájánál semmilyen emberi használatra készített dolgot. Lehet oltogatni, ez az én véleményem. Ha benyalja az emberi tusfürdőt/sampont, az nemépp tesz jót neki. Ezért vegyél kutyasampont. Nem fogy el 1 használatra, ha meg fogyóban van, veszel másikat.

2019. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!