Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szoba macskát milyen idő...

Harangozó Alexandra kérdése:

A szoba macskát milyen idő körönként kell fürdetni? Embereknek szánt tusfürdővel lehet őket fürdetni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 18:42
 1/8 anonim válasza:
0%
Havonta egyszer, csak cica samponnal ,attól amit mi használunk tönkre meg a bőre.
2014. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem kell fürdetni a benti macskát, még macskának való samponnal sem, emberek számára készülttel pedig tilos. Ha mégis fürdetnéd, ne lepődj meg, ha idővel szőr- és bőrproblémái lesznek. Semmi szüksége nincs rá a macskának. Macska, nem ember.
2014. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Benti cicát nem kell fürdetni. Felesleges ilyennek zaklatni őket, nagyon tiszta állatok.
2014. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Tisztának tiszta állat, de ritkán meg lehet fürdetni. Mondjuk akkor is csak macskasamponnal vagy csak sima vízzel.
2014. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell megfürdetni, ha ráborul az étolaj vagy ilyesmi... Nem kell fürdetni, minek? Max. ha úgy szennyeződik a szőre, hogy magának nem tudja letakarítani, vagy nem tenne jót, ha ha lenyalogatná azt a valamit, ami összekente. Máskor nem kell, felesleges! Ugyanez a helyzet a kinti macskákkal is. Felesleges.
2014. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen felesleges, es artalmas furdetni oket. Az en macskam naponta 4-5x biztos mosakszik, es meglehetosen korultekintoen. Egyszeruen nincs ra szukseges. Ha esetleg valamitol megis kifejezetten piszkos lesz, akkor se embernek szant tudfurdovel csutakold le, es a fejet, kulonosen a fuleit! ne erje viz!
2014. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. márc. 2. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges fürdetni, egyrészt macerás, másrészt tisztítja magát rendesen. Ha mégis rászánod magad, akkor macskasamponnal és azt is rendesen ki kell öblíteni, mert fürdés/szárítás után egyből nyalakodni fog. Youtubon találsz külföldi nyelvű videókat a helyes fürdetésről. Én egyszer fürdettem meg, amikor hazahoztam. Havonta egyszer langyos vizes kézzel bevizezem a bundáját, ezt még szereti is!
2014. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!