Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes mozgásigényű,...

Milyen közepes mozgásigényű, kistestű fajtákat javasoltok panelba?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, aki bírja a kirándulásokat is, de nem bontja le a házat, ha esetenként csak egy kört sétálunk. Nem igazán bírom a hideget, így télen fél óránál többet nem lennénk kint, nem baj ha fázós fajta. Bent majd lefárasztom tanítással, játékkal. Napi 3x séta lenne, összesen kb 2 óra. Közelben van az erdő és a park is, sok a zöld terület. Nyaralásokra is szeretném magammal vinni.


A leírtak alapján milyen fajtát javasolnátok?

Annyi kikötésem van, hogy mindenképpen fajtatisztát szeretnék és 9-10kg alatti legyen. Rövid szőr előny, de a hosszú szőr sem kizáró ok. Szívesen öltöztetem télen, lépcsőznie minimálisat kellene (liftig van 10 lépcsőfok)


2019. dec. 21. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Mudi szerintem. Ismerősnek van, a sétáltatáson kívül nem csinál vele semmit. Így sem bontja a lakást. Kirándulni tudsz vele. A lépcső sem okoz neki nagy gondot.
2019. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Mudi nem panelba való.


Nagyon ugatós,kifognak utálni egy pörgős munkakutya akinek napi 2 óra nem lesz elég ez tuti


9-10 kg alatti az inkább kistestű.


Rövid szőrt azért akarod,hogy ne keljen a szőrrel foglalkozni,akkor szólók a rövid szőr lakásba pokol. Mindenhová bele áll,feltakaríthatatlan,nem lesz olyan ruhád amin ne lenne szőr és folyamatosan hullani fog.


Ellenben bár a hosszabb szőr ápolást igányel,de pl ha a rövidebbre nyíratod és pár naponta átkeféled a kutyát nem lesz gond. Nem kell a szőr takarítással foglalkoznod. Max egy szöszhenger elég,de akkor sem kellemetlen a szőr.


Én a havaneset ajánlom, barátságos,könnyen tanítható,imádnak kirándulni,sétálni,játszani.

Nem találok kutya szőrt max a fekete ruhákon 1-2 szőrszálat,de pl anyum szőke hajszálaiból több van a lakásban mint kutya szőr :D


Nálunk napi 3 séta van.


Reggel 10 perc,munka után fél óra (jó időben 1 óra) , este még egy e.ü séta.


Hétvégén szoktam kivinni a parkba akkor 1,5-2 órát lazán ellabdázok vele. Nagyon szépen megszokta ezt a rendet,hogy hétvégén van tombolás a parkban.


Ha esik és hétköznap keveset tudok vele sétálni akkor itthon fárasztom. Nem rombol :)


Kölyökként megrágott ezt azt,de minden kölyök rossz :D

Míg szobatiszta nem lesz viszont minden kutyát sűrűn le kell vinni,kölyöknek kevés a napi 3 séta.


Kutyakozmetikus vagyok, én tavasszal lenyírom rövidre, nyáron van még egy rövid nyírás,utána már növesztjük. Enyém speciel utálja a ruhát. Inkább megnövesztem a szőrét,de télen azért órákat nem lehet kint lenni vele,mert fázik. Jó időben többet vagyunk kint. Enyém imádja a vizet,sokszor nyáron levisszük a Dunapartra úszni. 4-5 kg körül van a fajta.


Esetleg a havanese-ről szeretnél többet megtudni,írj privátba szívesen válaszok,akár a szőrápolással kapcsolatban is :)

2019. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Tacskó lépcső miatt kizárva. Ha ölbe veszed, akkor a szóba jöhet. Kaninchen változat max 4kg, törpe max 6kg.


Amit még ajánlanék: havanese, csivava, yorkshire terrier, mopsz, papillon, uszkár, shih-tzu, bolognese, máltai selyemkutya. Mindegyik kimondottan lakáskutya. Sztereotípiák ellenére is szeretnek sétálni, kirándulni, csupán nevelés, szoktatás kérdése. Ha kicsit temperamentumosabb kutya is érdekelne, akkor törpe pincser.


Rövidszőrű: tacskó, csivava, mopsz, pincser

Hosszú szőrü, nyírós: yorki, shih-tzu, havanese, bolognese, máltai selyemkutya, uszkár

Hosszú szőrü, nem nyírós: papillon, csivava, tacskó

2019. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg még a toy uszkár is jó lehet, de ő kicsit jobban igényli a fárasztást.
2019. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Mudi, ez marhajó vicc, nekem is az van, de marhára nem panelba való. Az meg valami nagyon ufómudi lehet, amelyik napi három sétával lakásban elvan.


Valami kis keveréket vagy uszkárt javaslom

2019. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Tibeti terrier?
2019. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Törpe spicc
2019. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Pomerániai törpe spitz ha van pénzetek mert fél milliónál kezdődik egy pomi, jófogásról kamupomit ne (mert az nem pomi lesz hanem jó eséllyel egy beteges közép spitz)!

Vagy pedig Kis spitz, nekünk az van most.

Nagyon jópofa kutyák, könnyen tanulnak, nem rombolnak, imádnak a szabadban lenni, kirándulni de ez azért szerintem kutyára is válogatja, volt lusta dög pomerániaim is akit fél óra után cipelni kellett mert leült és nem jött tovább. Öltöztetni bármilyen kutyát lehet ha kiskorától szoktatod. A hosszúszőrt ha rendesen keféled akkor kevésbe problémás a rövidszőrnél és könnyebb takarítani. Nekem minden kutyám elvolt napi 2 óra sétával ha bent tanultunk és labdáztunk. Annyi, hogy szigorúan kell fogni őket (nehéz mert nagyon cukik és ezt tudják is magukról) ugyanis macskatermészetük van, nagyon rafináltak és szeretik megkérdőjelezni a gazdi utasításait.

2019. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rövid szőr szerintem is maga a pokol egy lakásban, mindenhova beleragad, és nehéz takarítani.

Szerintem papillon, Bichon havanese, bolognese, coton de tuléar, cavalier King Charles spániel, kis spicc, amik ideálisak lehetnek, esetleg törpeuszkár. Ezek közül a bichonok (a coton de tuléar is bichon féle) és az uszkár kozmetikaigényesek, ez nem tudom, mennyire kizáró ok.

2019. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!