Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rossz a kutyáknak, akik...

Nem rossz a kutyáknak, akik csak napi 3-4x pisilhetnek naponta?

Figyelt kérdés

Lakásban élő kutyákra gondolok, akiket a gazdijuk napi 3-4 alkalommal leviszi sétálni.

Emberekből indulok ki, mert most olvastam, hogy mi 2-3-4 óránként megyünk wc-re normál esetben. A kutyáknak akkor nem kevés a 6-8 óránkénti pisi?


2019. dec. 22. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szoktatás kérdése. A napirend a lényeg a kutyának, azt szigorúan betartani. És a kutya ahhoz alkalmazkodik. A miénk pl.jelez,ha a megszokott időn kívül kell pisilnie,kakilnia. Akkor természetesen levisszük akkor is. Amúgy az udvaron is van kutyánk,nyáron egész nap kint voltunk vele, ő sem pisilt többet 3-4 alkalomnál. Max sétánál,de akkor max egy pár csepp jelölős pisi.
2019. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Én is 6-8 óránként pisilek, de 10 órát is kibírom. Kutyám jobb helyzetben van, nem mozog munka közben, csak alszik otthon.
2019. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó: a veséd hogy van?
2019. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
De nem az emberekből indulj ki, mert a kutya nem ember. Mi pl. nem egyszer eszünk naponta. A kutya meg igen.
2019. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

#3

Jól, köszöni.

2019. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Megszokják. :)

Én pl ellenzem a csivavánál nagyobb testű kutya lakásban tartását, de azt tapasztalom a kutyás ismerőseim között, hogy a kutyák köszönik, jól vannak. Napi több 2-3 eü szünet, 1-2 hosszabb séta elég a legtöbbnek. A másik véglet meg egy idióta ismerős - ismerőse, aki akkora lusta disznó, hogy a felnőtt bulldogja a mai napig kutyapelenkára végzi a dolgát (vagy ahova sikerül) a lakásban.

2019. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ez igaz, hogy az evési szokásaink is különböznek.

Egyébként azért merült fel a kérdés, mert nekem egy menhelyi keverék kutyusom van lakásban tartott és ő napi 4x van lent. Aggódtam, ezért csináltam egy tesztet, minden wc-zéskor húztam egy strigulát, én napi 6x mentem el. Azután kipróbáltam, hogy csak akkor megyek, mielőtt a kutyussal mennénk le. Azért nehezebb volt, de kibírható. De remélem nem rossz akkor neki.

2019. dec. 23. 06:39
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
A kutyapelenkával nekem is vannak fenntartásaim.. ha pelenkára végzi a kutya a dolgát,az nem szobatisztaság.. szerintem aki nem tudja megoldani,hogy napi 3-4x levigye,benne egy kiadósabb sétával,az tényleg ne tartson kutyát.. ismerősöm csivije is sokszor napi 12 órát van egyedül, pelenkára pisil,kakál.. szerintem ez nagyon nem jó a kutyának.
2019. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó. Sokkal jobb lenne, ha 12 óráig tartogatná? A kutyának tök mindegy hova végzi a dolgát. Amire tanították, úgy tesz.
2019. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Akárki akármit mond, nem jó nekik.

Főleg, hogy a legtöbb kutyatulajdonos nem 4x, hanem 3x viszi le a kutyát. Sőt, sokan csak 2x.

Állatorvosi egyetemen dolgozó ismerősöm mondta, hogy boncolások alkalmával azonnal megismerik a lakásban tartott kutyákat, olyan mértékben ki van tágulva a húgyhólyagjuk.

Persze, megszokja, kibírja a kutya, ha 8-10 órát nem viszik le (ami teljesen általános egy dolgozó ember kutyájánál), de nem jó neki.

2019. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!