Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mennyire rossz, ha naponta...

Az mennyire rossz, ha naponta általában csak egyszer étkezem, de olyankor rendesen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben legtöbbször csak vacsorázni szoktam, ebédelni és reggelizni azonban egyáltalán nem. A vacsorám változatos szokott lenni, sok-sok zöldséggel, tojással, sajttal, ilyesmikkel.

Nem célom fogyni, nem vagyok anorexiás, nem képzelem be, hogy kövér vagyok és nem éheztetem magam, egyszerűen elvagyok így. Napközben szoktam érezni dél körül, hogy kicsit éhes vagyok, de hamar elmúlik ez az érzés.

Ennem kéne napközben is? Nagyon káros ez így?



2018. aug. 31. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon.
2018. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetednek folyamatosan energiaellátásra van szüksége, nem csak napi 1x. Ráadásul a vércukorszintednek sem tesz jót, ha 1x eszel. Nem véletlenül találták ki a napi ötszöri étkezést! De a legrosszabb esetben is napi háromszor enned kéne, reggel, délben és este.
2018. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Eléggé.

Én már azokat sem értem, akik dél környékén rendes ebéd helyett valami konzervet vagy vett/hozott szendvicset nyammognak, nemhogy még ennyit se.

2018. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem magas lett az éhgyomorra mért cukrom attól, hogy nem reggeliztem, kétszer ettem naponta. Amikor átálltam a három étkezésre, rendbejött a cukor értékem.
2018. szept. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Akkor mostantól másképp fogom csinálni.

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. szept. 1. 08:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb. ez az ideális, csak nem esti, hanem délutáni evéssel (lelkileg s étvágytalan kánikulai időszakban nem mindig tűnik ideálisnak, plusz nagy haspók vagyok, így inkább másfél étkezésem van, egymáshoz közel, olykor pedig még több, de az már rosszul esik).


Ez extrémebb időszakos böjt, kicsit népszerű, igen sokan élnek így. Általában fogyás a cél, de van, aki tömegel, a rekord, amivel találkoztam, az 4000 kcal volt minden étkezésre, az azért már sokunknak megterhelő lenne, igaz, a legtöbbünknek nincs is akkora kalóriaigénye s ugye, nem vagyunk egyformák...


Az időszakos böjt előnyeinek utánanézhetsz, ez elmélyül az extrémebb időszakos böjtben, de amennyire tudom, általában nem hasznosabb, mint a 20/4 böjt (20 óra böjt, 4 órás evési ablak). A napi egy evés 23/1 körüli időszakos böjt. Van 2 naponta egyszeri evés is, na az már nem lehet jó az izmoknak, de napi egy evésnél még nincs gond, ha az adott embernek passzol. Sokan szerencsétlenek lennének így. Túléli minden egészséges ember, a test lekezeli, de más túlélni és jól érezni magunkat.


Nyilván aki nem tud eleget enni egyszerre vagy az megterheli vagy csak túlságosan megdobja a vércukrát (egyáltalán nem kötelező jobban megdobni, mint másnak egy pici étkezéssel... nagyon sok napi egyszer evő max. 20-30 gramm szénhidrátot visz be egyszerre, azt is értelmes forrásból, pl. zöldség), annak nem ajánlatos a dolog.


A kis éhség nekem intő jel lenne, de én született időszakos böjtölő vagyok, akinek alapelve, hogy mindig eszik, ha éhes. A legtöbben eleinte még éhesek, aztán beleszoknak a kisebb evési ablakba. A komoly szénhidrátcsökkentés általában sokat segít.


Amikor NAGYON rossz az ilyen extrém időszakos böjt, az egyes egyészavarok, érthető módon.

2018. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!