Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy konkrét esemény óta a...

Egy konkrét esemény óta a kutyám MINDEN miatt ugat. Mit rontottam el, és hogyan hozhatom helyre?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos. 1 hónappal ezelőttig semmi hang és zaj nem érdekelte, nem is zavarta, nem figyelt rá. Egyedül élek a kutyámmal, 1 hónapja bejött egy családtag a lakásba kulccsal (szóval nem az volt, hogy kopogott és ajtót nyitottam), mikor otthon voltunk. Azóta minden kis neszre ugat, még az esőre is ha jobban zuhog. Mi történt vele, és hogyan tudok rajta segíteni?
2019. dec. 25. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha megnyugszik, adj neki jutalomfalatot!

Szilveszterre pedig:

[link]

2019. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Aug. 20-i tüzijáték sem érdekelte. De azért beszerzek egy ilyet...
2019. dec. 25. 11:03
 3/16 anonim válasza:
100%
Szerintem megkene probalnod pl ha esik egy kicsit kikene menned es megmutatni neki h ez mi meg iyenek .. es jatsz vele meg adj neki utana sok jutifalit
2019. dec. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szoktunk esőben sétálni gyakran, mert lakáskutya (kistestű, rövid szőrű). Nekem az volt a vágyam, hogy legyen egy ilyen fajta kutyám, aki jön velem mindenhová, ezért úgy is neveltem eddig is. Utazunk sokat, autóban is, buszon is. Szereti. Kicsit nézelődik, utána alszik. Az sem izgatja, hogy hol vagyunk éppen. Ha a világ végén lennénk, akkor is úgy sétálna mintha tudná az utat, hogy hova megyünk. A csipogós, hangot adó játékok a kedvencei. Van olyan játéka ami komplett állat hangot ad ki, az a favorit. Ha valami hang van (sziréna, eső, vihar, dörgés, tüzijáték) igyekszem természetesen viselkedni vele, játszunk, eszünk ugyanúgy. Nem kezdem el neki mondani hogy jajj semmi baj. Ezért nem is értem, mi történt vele.
2019. dec. 25. 11:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezt a biztonságos kis terének a mégsértésének érezte.

Én azt ajánlom, hogy amikor ugat, ne szólj rá, ne is nézz rá, semmi kontaktus. Ha abbahagyja, dicsérd meg, jutifali. Addig amíg fel nem ismeri, hogy az ugatással semmit sem ér el.

Legyél kitartó, következetes!

2019. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Sürgősen vedd át a falkavezér szerepét! Jan Fenell: Kutyapszichológia (le is tudod tölteni!)
2019. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 25. 11:47
 8/16 anonim ***** válasza:
És te hogy reagáltál akkor? Illetve hogy reagálsz most az ugtására?
2019. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Amikor az eset történt, sehogy. Üdvözöltem a családtagot, beszélgettünk. Azóta van, hogy rászólok, amikor már úgy nyomja mint egy husky. Igyekszem nem lereagálni, főleg nem rosszul. Nem szeretnék rossz dolgokat beleépíteni, de néha elszakad a cérnám. Ha rászólok abbahagyja. Egyébként az kimaradt, hogy azóta az olyan zajok irritálják, mint pl. elmegy valaki az ajtó előtt. Beszélnek a folyosón, kulccsal matatnak. Előtte nem érdekelte. Sziréna és ilyesmi most sem zavarja.
2019. dec. 25. 12:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nem volt ismeretlen számára, hogy jön valaki. Postás, futár mindig jön, és haverkodik velük. Ha szólt a kaputelefon, szaladt oda az ajtóhoz, csóválta a farkát. Imádja az embereket 0-100 évesig.
2019. dec. 25. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!