Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínű, hogy epilepszia,...

Valószínű, hogy epilepszia, megfog halni?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka produkálta életben először a 8 éves yorkiem ezeket a tüneteket. Hirtelen összerándult és megmeredtek az izmai, Rangatozott és olyan mozdulatokat végzett a lábával mintha úszna, vagy szaladna. Nyaladzott és egy pár percig menni sem tudott. De azóta teljesen ugyan olyan mint elotte, de elkellett telnie egy órának , hogy helyre jöjjön. Kiakart szaladni és hirtelen felett kapva, hogy ne menjen ki,és egyből utána történt. Valamint az lenne a kérdésem, melyik a súlyosabb a szerzett vagy a vele született epilepszia, és erre van gyógymód?
2019. dec. 26. 05:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán vidd el állatorvoshoz... nekem a macskám volt így, kb. 4 éves korában elkezdtek epilepsziás rohamai lenni. Az első állatorvos akihez vittem, Xanax-ot írt fel. Na hát ezt nem adtam be neki, elvittem másikhoz, az írt fel konkrétan epilepsziára való gyógyszert (arra sajnos már nem emlékszek, mi volt a neve) mikor ezt elkezdtem adni neki már nem voltak rohamai. Fél év múlva pedig már el is lehetett hagyni nála a gyógyszert, azóta sem jött rá többet epilepsziás roham (most 8 éves). Szóval nem tudom, hogy a macskámnál csak időszakos volt-e ez, vagy valahogy kigyógyult belőle(?) de szerencsére már nincs problémája. Szóval azt tudom javasolni, hogy egy jó állatorvoshoz vidd el, de minél hamarabb.
2019. dec. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezelés mellett hosszú távon tünetmentes lehet.

Jó állatorvoshoz vidd el!

2019. dec. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 qkker1 ***** válasza:
67%
Videó amikor produkálja a tüneteket, sokat segít a diagnózis felállításában.
2019. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, sajnos csak holnap van rendelés az állat kórházban , és a közelben nincs másik. Az lenne a kérdésem, hogy ha egyedül marad és ra jon a roham, akkor megfog halni, vagy túléli ?
2019. dec. 26. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt nem lehet megmondani. Valószínűleg túléli, de benne van a pakliban az is, hogy nem. Az előző elég furát írt, akkor nem tudod vinni, amikor rohama van, hiszen rövid ideig tart, és nem tudod, mikor lesz. Maradj mellette, és ha rohama lenne, vedd fel videóra, hogy a doki megnézhesse. Lehet, hogy holnapig nem is lesz rohama, de holnap feltétlenül vidd el!
2019. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fog meghalni a roham miatt. Ha rájön megint, akkor arra figyelj, hogy a roham közben ha "dobálódik" akkor közben nehogy beüsse a fejét, vagy testét pl. szekrénybe, asztal sarkába. Ilyenkor párnákat is tehetsz köré, vagy a kezedet abba az irányba, amerre a feje van. Viszont nagyon fontos, hogy ne fogd le roham közben! Amíg nem látta orvos, nem ártana, ha nem hagynád egyedül... ha mész valahova, akkor vidd magaddal.
2019. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elvittuk és azt mondtak, hogy valószínű, hogy epilepszia volt. De szerinte egyszeri eset volt. Kapott keringés javítot, és majd a biztonság kedveert január 7.n vinni kell vervetre, és abból többet tudunk majd meg.
2019. dec. 29. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ezt jó hallani, remélhetőleg nem lesz már baja :)
2019. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 qkker1 ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


Elvittuk és azt mondtak, hogy valószínű, hogy epilepszia volt. De szerinte egyszeri eset volt. Kapott keringés javítot, és majd a biztonság kedveert január 7.n vinni kell vervetre, és abból többet tudunk majd meg."


Olyan nincs -embernél se- , hogy egyszeri epilepszia! Keringésjavító semmit nem ér , vérvételből nem lehet kizárni az epilepsziát!

Keress másik orvost! /ha kezelik az epilepsziát, évekig élhet még a kutyád/

2019. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne éljen így, ez nagyon rossz neki is, neked is.
2020. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!