Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyát, hogyan...

3 hónapos kutyát, hogyan szoktassak kintre?

Figyelt kérdés
Eddig nem hordták ki
2019. dec. 26. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Most sehogy. (A kinti kutyák ősz óta növesztik a téli bundát.) Tavasszal/kora nyáron kiszoktathatod (ha a bundája alkalmas a kinti tartásra) / vagy ha van fűtött garázs vagy valami. Nekem nem kellett valami nagyon "szoktatni". Szeretett kinn lenni, kinn voltam vele sokat. Az első pár éjszakát úgy oldottuk meg, hogy én a nappaliban aludtam bukóra nyitott ablaknál, ő meg a teraszon. Belátott, látta, hogy ott vagyok, ha nyüszögött, kimormoltam félálomban pár nyugtató mondatot. Harmadik éjjel már nem volt gond. De akkor ő már 5 hónapos volt, és júliusban történt.
2019. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Fokozatosan, de ne most, hanem majd tavasszal.
2019. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 hónaposan (pláne ha eddig benti volt), akkor még sehogy. Elvileg nemsokára jönnek a mínuszok.


Egyébként meg fokozatosan. Legyél kint vele amennyit csak tudsz, aztán fokozatosan hagyd egyedül. Először 10 percekre, aztán hosszabb időre. De várd meg vele a jobb időt. A dolgàt gondolom most is kint végzi, szóval játssz vele egy kicsit a kertben utána, hogy "buli" legyen neki kint lenni.

2019. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos kutyát csak tavasszal szoktassál ki, kölyök kutyák nem nagyon tudják a testhőjüket szabályozni,elfáradnak elalszanak bárhol a hideg betonon is és ott fagynak meg.


Mellesleg kölyök kutyákat lopják ki az udvarokról,ezért sem szerencsés.

2019. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!