Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek vigyázni a kutyáikra, vagy ha nem saját hiba, mi az oka?

Figyelt kérdés

Rengeteg hírt olvastam a facebookon az elmúlt 3 napban, hogy eltűnt a kutya, elhagyták, elmenekült, kivágták a kerítést és ellopták. Ezt mégis hogy lehet nem észrevenni? Akik kutyát lopnak, milyen okból teszik? Akik etetik, vagy mérgezett ételt dobnak be, miért teszik? Ha nem kevés pénzt ajánlanak érte, miért nem adják vissza? Idén volt egy husky is, akit elloptak, és megölték. Magam is kutyatartó vagyok, de sosem hagyom magára a kutyámat, és rábízni sem merem senki másra.


(Leszögezném, hogy a kérdés nem provokatív jellegű. Érdekelnének a meglátások, emellett nagyon sajnálom, hogy van, akinek ezt meg kell tapasztalnia. Én biztos beleőrülnék, ha karácsonykor arra ébrednék, hogy ellopták a kutyámat.)


2019. dec. 26. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

"Magam is kutyatartó vagyok, de sosem hagyom magára a kutyámat, és rábízni sem merem senki másra."


Akkor gondolom munkanélküli vagy és sehova nem jársz el.

Mások attól még dolgoznak és néha elmennek szórakozni is és képzeld otthon hagyják a kutyájukat, de ettől még szeretik.

"Ezt mégis hogy lehet nem észrevenni?"

Ezt nem igazán értem mire gondolsz, de azt észre veszik hogy nincs meg a kutyájuk és keresik is ahogy te is írtad olvasod facebookon a hirdetéseket.

"Akik kutyát lopnak, milyen okból teszik?"

Általában a fajtatiszta drágább fajtákat szokták ellopni, azért hogy szaporítsák és eladják a kölyköket nagy haszonnal. Ezen az oldalon is volt már ilyen kérdés hogy ellopták a kutyáját mit csinaljon. Az is egy törzskönyves szuka kutya volt azért vitték el hogy szaporítsák, aztán amikor rájöttek hogy ivartalanítva van egyszerűen kiba.szták az útszélére és ott hagyták a gazdájától valami 200-300 km-re. Szerencsére ez a kutya megúszta és haza került.

"Akik etetik, vagy mérgezett ételt dobnak be, miért teszik?"

A mérgezés legtöbbször azért van mert a kutya neveletlen esetleg ugat egésznap vagy átmegy a szomszédokhoz a gazdájának meg hiába szólnak, hogy csináljon valamit nem tesz semmit. Ekkor előbb-utóbb megelégeli ezt valaki és megmérgezi a kutyát, ezzel probléma megoldva...

Ha szimplán csak etetik az valószínűleg azért van mert szeretik a kutyát/kutyákat és jót akarnak,9 esetleg nekik nem lehet saját.

2019. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves feltételezést. :)

Nem vagyok munkanélküli, és nem is ülök itthon. Pár órára egyedül hagyom, de bent nem lesz baja. (A lopott kutyákat sem bentről lopták el, hanem az udvarról). Discoba nem járok. Ahova járok, oda jöhet a kutyám is. Mégegyszer: bunkózni felesleges, nem ítélkezem senki felett. Ha valaki úgy látja jónak, hogy vesz egy kutyát, hogy egyedül hagyja 10 órára, hát tegye. Nem az én dolgom.


A nem veszi észre alatt, arra gondoltam, hogy hogyan nem veszik észre, hogy kivágják a kerítést és elviszik a kutyát.

2019. dec. 26. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

"A nem veszi észre alatt, arra gondoltam, hogy hogyan nem veszik észre, hogy kivágják a kerítést és elviszik a kutyát."

Hát úgy, hogy elmennek dolgozni és mire visszaérnek már rég ellopták a kutyát...

2019. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Éjszaka, amikor alszanak, vagy most ünnepekkor esetleg elmegy a család csak egy éjféli misére, a kutyákat meg a legtöbb templomba nem lehet bevinni (kivéve, ha segítőkutya), a család nincs otthon, vagy alszanak, nem figyelnek, a kutya udvaron van, nem mehet a lakásba, nincs kennel, ezek szoktak lenni a kutyatulajdonosok részéről a "tolvajcsalogatók". Betörési szándékkal is iktatnak ki kutyát. Az ivaros fajtatisztákat viszik szaporítani, nem a váltságdíj kell a tolvajoknak, hanem amiket a kölykökkel megkereshetnek a tudatlan/gyanútlan vevőkön.

Nálunk a lakótelepen egyébként idősek szoktak a parkba kidobálni csirkehúst, csontot, ami nem fogy el otthon, nem mérgezett, de ők még más kutyatartási szokások mellett nőttek fel, és úgy gondolják, hogy jót tesznek, mert lesz olyan állat, ami úgyis megeszi, és nem vész kárba, nem jut eszükbe az, hogy más esetleg mérgezett ételt is kidobál ugyanígy, vagy hogy vannak kutyák, akiknek árt a csont.

2019. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A most ellopott két kutyát szerintem tenyésztőtől vitték el, gondolom szaporítani akarnak velük. Esetleg valami haragos és a kutyákon áll bosszút. 😔
2019. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a meglátásom, hogy ha nem vagyok otthon, akkor a hátsó kertbe zárom a kutyákat (1 németjuhász és 1 malinois). Kamera van, riasztó van, ami a távfelügyeletre szól. Nem félnek sem a petárdától, sem a vihartól, nem szöknek stb. Nyaralni visszük őket magunkkal, msg igazából majdnem mindenhova, de nyilván én sem vagyok tökéletes és nem gondolhatok mindenre. Simán lelőhetik íjjal (hallottunk már ilyet), légpuskával stb.


Viszont ismerek olyan embert, aki hasonló "erődben" lakik mint mi és mégis ellopták a kaukázusiját valahogy. Soha nem lett meg. Nem tudják hogy. Az ellopott kutyák 80%-a pedig külföldre kerül, szóval soha nem lesznek meg. Vagy rosszabb esetben egy cigányputriban végzik, gyakorlókutyaként. Akkor meg azért nem lesznek meg.

2019. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!