Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Chernobyl sorozat igaz?...

Elbandi_ kérdése:

A Chernobyl sorozat igaz? Mármint hogy úgy volt a grafit végű rudak, tervezési hiba stb, olvasom hogy az oroszok legyártják a saját sorozatukat :D

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 03:54
 1/10 anonim válasza:
89%

Igen, műszaki szempontból hiteles a sorozat, erre figyeltek a készítők.

Az RBMK-1000 reaktor grafit moderátoros, ami azért kell, mert tud működni termèszetes uránal is.

2019. jún. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

Egy ikrán városnevet miért angol fonetikával írsz?

A film jórészt fikció. A valóságot a volt Szovjetunió vezetői sem tudják, amit tudtak, azt is titkolni igyekeztek. A szovjet ipar nem a precizitásáról volt híres.

A munkaverseny ebben is bukott. Nem az eladhatóság, nem a minőség volt a fontos, hanem az, világelsők legyenek a szemét termelésében.

2019. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A sorozat eredeti neve "Chernobyle" - ezért valószínű, hogy így írja. A másik valószínűség, hogy a magyar oktatás hulladék és nem tanulnak fontos dolgokról, csak azokról, amiket az állam fontosnak tart saját szempontjaiból.
2019. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kritikus gondolkodás ne csak ott álljon meg, amit valami cikk ír. Azt is kérdőjelezd meg, amit a cikk ír. Valóban le akarják gyártani az oroszok (amúgy, ha Csernobilról van szó, akkor inkább szovjetek) a saját verziójukat? Vagy már évek során volt elég dokumentum film és valójában semmi újat nem mutatott a jelenlegi sorozat sem, minden részlete ismert volt eddig is? A szovjeteknek tényleg presztizs és politikai kérdés még mindig, hogy mi volt akkor? Vajon azóta használnak másfajta reaktorokat a Szovjet-Únió területein? Ezek a kérdések sokkal izgalmasabbak, ha valóban kritikusan állsz hozzá. Kettőspontdé
2019. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem volt tervezési hiba, abban az értelemben nem, hogy nem tudtak erről a problémáról, a terveken is szerepelt, sőt az RBMK reaktorok kezelői többször tapasztalták is, hogy a reaktor AZ-5-el való leállításakor egy nagyon rövid időre felmegy a teljesítmény.

De! Ez normál esetben nem is volt probléma. Ugyanis ez a kiugrás nagyon rövid ideig tartott, és semmilyen problémát nem okozott normál esetben. Csernobilban is az okozott problémát, hogy Anatolij Gyatlov vezetésével sokszorosan megsértették a reaktor üzemeltetési utasításait. Az egész tesztet nem lett volna szabad megcsinálni úgy és abban a formában, ahogy történt. De a részletekbe nem megyek bele. A lényeg a szabályozó rudak normál esetben jól látták el a feladatukat, csak rendkívül extrém körülmények között okozott ez robbanást. Senki sem gondolta, hogy valaki van olyan idióta, hogy szándékosan felülírjon minden biztonsági előírást. Tudod ha egy alapból rosszul vezethető kocsival hajtasz egy téli este egy jeges szerpentinen nyári gumival túllépve a megengedett legnagyobb engedélyezett sebességet és kikapcsolod a lámpákat meg a biztonsági övet is, nos ezek után ha szakadékba rohansz már elég ostoba érvelés mindent az egyébként valóban gyengén fogó fékekre fogni mindent.

2019. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"kiugrás nagyon rövid ideig tartott"

Milliomod másodperc alatt robban fel egy atombomba :)

Mi számít rövid időnek?

2019. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
13%

6.-nak.

Csernobilban soha nem volt atomrobbanás.

Ott gőzrobbanás volt, ami szétvetette a reaktort, a fedelét lelökte és így szétszóródott a radioaktív anyagok sokasága.

Ez nem atomrobbanás.

2019. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm.


Tudom hogy Csernobil magyarul ,azért írtam így nyelvtan zsenik mert ez a sorozat neve (és nem,nem "Chernobyle"...) és erről szólt a kérédsem. Majd ha lesz egy kérdésem a Batman-ről majd leírom hogy denevérember a gyengébbek kedvéért.Beleállhattam volna én is abba hogy azt az ország nevét amiről szó van miért írod kis i-betüvel de nem tettem mert tudtam hogy mire gondolsz... Arra voltam kíváncsi hogy mennyira állja meg a helyét az az orosz állítás hogy ez kamu,mivel tetszett a sorozat,de megvan a kritikus gondolkodásom és tudom hogy egyik oldalt sem kell félteni,de mindig is érdekelt hogy tényleg hogyan történhetett ez.


És igen készül a sorozat már a stúdió is bejelentette,ott meg a CIA-lesz a ludas, októberre várható a vetítés.Plusz 1990-1991-es eseményekkel a Szovjetunió felbomlott szóval ők nem csinálnak sorozatot.Az üzbégek meg a türkök is szovjetek voltak és nem ők készítik hanem az oroszok, ma már nincs Szovjetunió..Szovjetunió és nem Szovjet-Unió kettőspontdé

2019. jún. 14. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszöntöm a kedves kiigazítást.
2019. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gőz miből keletkezik?

Öngerjesztő atomhasadás által keletkezett hőből? Mennyi volt az a rövid idő, ami alatt a reaktor a túl sok kiemelt rúd miatt bekövetkezett?


Mi az az idő, ami normális működés mellett elegendő lenne a lefullasztó gomb megnyomására?


Hány szorosan a kettő különbsége?

2019. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!