Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok pár infót leírni...

Tudtok pár infót leírni yorkiról, pomerániairól, és csivaváról?

Figyelt kérdés
Kutya választás előtt állok, tenyésztőtől szeretnék venni, és természetesen már minden létező helyen utánna néztem mindegyiknek, de személyes tapasztalatok is érdekelnek!

2019. dec. 26. 18:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Pomim volt, most kis spitzem van.

A spitzek macskatermészetű kutyák, első kutyának én nem ajánlom. Nagyon következetesen kell nevelni őket különben elkanászodnak de mivel a pomi kicsi és cuki ezért ebben sokan kudarcot vallanak. Nagyon agyafúrt, rafinált kutyák akik szeretik megkérdőjelezni a gazdit ha azt nem értékelik elég keménykezűnek. Eléggé ugatósak amiről nagyon nehéz leszoktatni őket, kiváló jelzőkutyák de a szomszédok nem biztos, hogy ezt értékelni fogják egy társasház esetében. Nagyon játékosak, gyerekek mellé én abszolút ajánlom mert benne vannak mindenben és nagyon türelmesek a kicsikkel. Imádnak tanulni, szomjaznak tudásra, egy kutyasuli csak a javukra válhat illetve első kutya esetében a gazdiéra is. A szőrüket ápolni kell, én heti 2-3 alkalommal végigmegyek rajta kefével és kozmetikushoz is szoktuk vinni 2 havonta de nagyon alaposan kell nekik szakembert választani mert a legtöbb kutyakozmetikus nem ért a bundájukhoz és több kárt okoz mint hasznot! A táplálásuk mondhatni takarékos mert kb 2 kg tápot esznek egy hónapban, nekem egyik kutyám sem volt valami bélpoklos zabagép eddig és szerencsére a csirkeallergia sem annyira jellemző. A mozgásigényük közepes, napi 2 óra séta kell nekik kb és lelkesen kirándulnak is a gazdival. Tenyésztőt nagyon alaposan kell megválasztani mert sok a kamupomi sajnos, egy valódi, törzskönyves hobby kutya ára jelenleg 450 ezer Ft-nál kezdődik. A nem igazi pomiknál gyakori a patellaficam, illetve sokkal nagyobbra, többnyire közép spitz méretűre nőnek.

2019. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!