Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki mesélne egy csivaváról?...

Valaki mesélne egy csivaváról? Milyen a jelleme? Mennyit eszik? Mennyit szeret mozogni? Mennyit alszik?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Én eddig kizárólag idegbeteg csivavákkal találkoztam...
2017. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan szaporítják, ezért ragadt rá az "idegbeteg" jelző. De ha tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel veszed, akkor nagyon ragaszkodó, vagány kis törpék :)
2017. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van csivava kiskutyám. Márciusban múlt 3 éves, kislány és Luna névre hallgat.

Nagyon értelmes kis jószág. Szeret játszani, igényli a szeretgetést. Én naponta kétszer adok neki enni. Minőségi tápot és pulykahúst szokott kapni vagy Royal Canin alutasakos eledelt.

Naponta 4x viszem le (panelban lakunk). Általában 20percekre szoktam vinni, de nem csak pórázon sétálunk, hanem elszoktam engedni és játszunk. Másik kutyákkal is barátságos, viszont a beagle-nél nagyobb méretű kutyáktól fél, mert kiskorában játék közben egyszer véletlenül egy nagyobb kutya ráfeküdt. Elég sokat alszik, naponta 12-16 órát alszanak a kutyusok. Viszont nagyon éber és jó jelzőkutya az én kiskutyám, mert ha valami szokatlan zajt hall, azt ugatással jelzi, viszont ha szólok neki, hogy elég, akkor abbahagyja.

Nagyon ragaszkodó, szeretetreméltó kis kedvenc és akár 14-16 évig is élhet, ha jól van tartva!

Én nagyon szeretem az én kis csivava kiskutyámat!

2017. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 Köszi,nagyon hasznos volt:)
2017. ápr. 2. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem csivava keverékem van, de teljesen úgy viselkedik, mint egy fajtatiszta. Energikus, mozgékony és játékos, időnként felpörög, olyankor nagyokat sprintel, majd hazaérve jót alszik. Energiaszintje valahol a közepes és a nagy között van, nagyon alkalmazkodó ilyen téren, bírja a kirándulásokat, túrákat is, sőt igényli a természet közelségét. Mi kb 1,5-2 órát sétálunk vele naponta + játék. Hűséges, ragaszkodó, inkább egygazdás kutyák, a gazdával kimondottan bújósak, elég gazdacentrikusak. Megfelelő kézben könnyen tanulnak. Más kutyákkal is jól kijön, barátságos vagy semleges, kölyköket is ritka jól viseli, nem idegbeteg stb... Idegenekkel tartózkodó, nem barátkozik akárkivel, a családot és a legjobb barátomat kedveli, gyerekeket nem szereti. Elsőrangú jelzőkutya, minden szokatlan zajt jelez, alapjából véve azonban csendes. Szőrápolása talán a legegyszerűbb az ölebek között. Viszonylag egészséges és hosszú életű fajta (nem ritka a 18 éves csivi) ez az enyémen is látszik: 8 éves és gyakran kölyöknek nézik. Amire hajlamosak az a fogkövesség és a patella-ficam, illetve a szemsérülések, de ezt nem mondanám betegségnek. Mi is voltunk fogkőeltávolításon. Etetése nem drága, enyém (az 5 kilójával) max 3kg tápot eszik havonta, de inkább kevesebbet. Fontos az apró szemű, minőségi eledel pl Brit Premium Small, Royal Canin Chihuahua stb. Jellemzőjük a válogatás, ezt nem szabad hagyni, mert a végén képesek lennének kaviáron élni (enyém pl undorodik a nyers hústól, de szereti a halat)... Röviden-tömören ennyi, bármi kérdésed van velük kapcsolatban szívesen válaszolok. :) télen kabát kell rájuk
2017. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!