Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma a szomszéd kutya el kapta tacskónkat, elvittük orvoshoz (jelenleg műtik) azt mondta le van szakadva szájpadlása és ha nem lehet össze varrni akkor el kell altatni .


Lényeg a lényeg hogy szomszéd kutya se be oltva se chip, sokszor ki mászkál utcára, feljelentés felesleges mert az itteni jegyző le se sz......


Valami egyéb megoldás hogy valahogy el legyen tüntetve? Természetesen humánus módon

Beszélni se lehet szomszéddal mert nem normális és egyből robban fenyegetőzni meg jobb ha nem fenyegetőzünk



2019. dec. 30. 19:51
 1/10 Motomé válasza:
0%
Légpuska.
2019. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen erre gondoltam, van légpisztoly itthon szembe lőni de ha van jobb megoldás inkább az
2019. dec. 30. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gazdáját kéne szemen lőni aki miatt ilyen lett és nem figyel rá + amiért nem normális és fenyegetőzik.


Ha légpisztollyal szemen lövöd az mitől humánus? Akkor inkább valami spray:

[link]



Ráadásul ha feljelentenek mert szembelőtted szándékosan, börtönbe is kerülhetsz.

2019. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Iróniát látom néhez meg érteni
2019. dec. 30. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a jegyzőnek, idézd a megfelelő jogszabályokat, hogy mire hivatkozva mennyi időn belül vársz választ.

Ha nem kapsz, keress állatvédőket, pl az állatmentő sereg rendszeresen beleáll ilyen ügyekbe, ahol nem vègzi a munkáját a hatóság. Kérj tőlük tanácsot, hogy mit tegyél

2019. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés szerintem az egyetlen humánus és törvényes megoldás, ha a szomszéddal nem lehet szót érteni.


Ha a kutyában nincs chip, akkor befogod, elviszed, leadod egy menhelyen, azt hazudod, hogy az út szélén találtad valahol. A gazdáját chip hiányában csaknem lehetetlen azonosítani.


Ez utóbbi "megoldás" persze nem garanciája annak, hogy az illető szomszéd nem szerez be azonnal másik kutyát, és nem hagyja azt is kóborolni.


Ezért én azt ajánlanám, barátkozz inkább össze a kutyájával, végül is az szegény semmiben nem hibás. Ha ahányszor találkoztok, dobsz neki egy falat virslit, szerintem nemsokára nem a támadáson jár majd az esze. Nálam ez bevált, a szomszédaim Füles kutyája most már nem ront nekünk, mikor arra viszem a saját kutyámat, hanem várja, hogy pottyan-e valami. És pottyan, ha más nem, néhány szem száraztáp. Mindenki boldog. :)


Remélem, sikerül a tacskódat megmenteni, szorítok nektek!

2019. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kajakat adnek neki,osszebaratkozas. A kovetkezo kutyaddal osszebaratkoztatni.

Nagon sajnalom az eseted. :( Az elozo kutyamat egy csoves kutyaja nyirta ki,amikor oreg rakos volt a vegytadiumbsn :(


Az a baj,h ha a kutyajat eltunteted,hoz masikat. A gazda miatt ilyen a kutya.

2019. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, meg fogadom a tanácsokat


Most értünk haza vele össze tudták neki varrni jobb oldalt hátsó fogsortol egészen az orr gombig le szakadt, be lehetett látni orr üregbe és látszódott neki fog gyökerei


5 napig húsleves utána alutasakos kaja azt is hígan, 3 hónap mire varrat felszívódik

2019. dec. 30. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a jegyzőhöz és kivereded a hisztit. De szerintem remdőrségen is tehetsz feljelentést már tamadás is történt és gondolom nem 2 forint kárt okozott a kutya.
2019. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudnék összebarátkozni azzal az állattal amelyik annyira elvadult hogy a kutyámat széttépi. Amint láttam volna megöltem volna a kutyát, de minimum megnyomorítom. A saját kutyám élete fontosabb mint 1 veszett korcsé. Jöhettek szitkozódni hogy jaj a gazda hibája (ezzel egyetértek) de ha egyszer a kutya megvadult, nem én fogok neki nyalizni. Aki meg azt írta "a következő kutyáddal barátkoztasd majd össze" az igazi állatkínzó, aki dekorból tart kutyár, aztán ha meghal hoz a szaporítótól egy 20asért egy másikat.
2019. dec. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!