Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya az ivartalanítás...

Szuka kutya az ivartalanítás után, , lenyugszik"? Első tüzelés előtt vagx után érdemesebb?

Figyelt kérdés

7hónapos kutyám elég agresszív az emberekkel szemben, ez változhat a műtét után? Tudom az ivartalanítás nem egyenlő a neveléssel. de mindenkitől mondott ezt is azt is.

Illetve érdemes ilyen fiatalon kiivartalaníttatni?



2019. dec. 31. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem az ivartalanítás miatt agresszív az emberekkel,hanem a szocializáció hiánya miatt.



Műtét a szocializációt nem fogja megoldani.


Én több mindenkitől azt hallottam jobb első tüzelés után. De egyébként 6-8 hónap mire teljesen kiürülnek a hormonok a kutya szervezetéből.

2019. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*ivarosság miatt


elírtam

2019. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt direkt odaírtam..

Ezért voltam kíváncsi mások mit tapasztaltak a kutyáikon!

2019. dec. 31. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A szocializasio a megoldas nem az ivartalanitas......
2019. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy az ivartalanítás lenne a megoldás erre a problémára. Egyszerűen csak az volt a kérdés hogy nyugodtabb lett-e másnak a kutyája. Mivel már a kérdésbe is DIREKT odaírtam hogy a nevelés/szocializáció nem egyenlő az ivartalanítással,(hogy ne ezen a részen ragadjanak le páran)nem értem miért kell ugyanazt leírni,ami 1x màr levan írva. Ha meg nem tudsz érdemleges válasszal szolgálni a kérdésemre akkor inkább ne írj semmit, köszi.
2019. dec. 31. 17:49
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmit se változott.
2019. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, én vártam egy tüzelést.
2019. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak a szocializáció a probléma. Mivel ivarzik, ezért hierarchikus lesz leginkább a nő neműekkel. Feszélyeztetve érzi magát, hogy nem ő az alfa szuka. Értesd meg vele, hogy te vagy az alfa és nem lehet agresszív másokkal. Ha ivartalanítják, akkor kevésbé lesz hierarchikus, főleg a női nemmel szemben, illetve szocializálni is könyebb lesz. Kutyaiskolát javaslok nektek vagy valakit aki hozzáértő személy.
2019. dec. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!