Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól lehet doberman fülkupírozt...

Jól lehet doberman fülkupíroztatást végeztetni?

Figyelt kérdés

Hol és kinél lehet fülkupíroztatást végeztettni doberman kutya számára? Tudom, hogy sokan ellénzik ezt a dolgot, de szerintem így szebb lesz a kutya és nem is gyullad be a füle (ami már párszor megtörtént a kutyánkkal).

Aki nem ért egyet velem és csak sértő HOZZÁSZÓLÁSOKAT képes írni, kérem hanyagolja.


2020. jan. 2. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

10-ből 7 állatorvos megcsinálja. De sok szap...izé..."TENYÉSZTŐ" is.


Egy állatorvos.

2020. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves koráig lehet megcsináltatni, de inkább fél éves koráig érdemes, akkor még ugye beporcosodhat szépen a füle, később már nem.

A tenyésztőt kérdezd meg, ő tud segíteni, mivel ugye tilos, nem biztos, hogy egy idegennek azonnal igent fog mondani a doki

2020. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
na mondjuk pont egy dobinál nincs köze a kupírozásnak a fülgyulladáshoz...
2020. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Az én kutyámnál (amit már fent is említettem) már volt rá példa, hogy begyulladt a füle.

Mellesleg szerintem nem csak az én dobermanom járt már így.

De azért köszönöm a válaszodat.

2020. jan. 3. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a te kutyádnak volt már fülgyulladása, még nem általános jelenség, hogy a lógó fül miatt történik! Általában a szakszerű tisztítás hiánya miatt, azaz higiéniai okokból adódik.


Nem sértésből írom, csupán véleményből: Amennyiben, a kutyát nem csupán vagánykodásból, divatból tartod, hanem szeretetből, totál felesleges levágni a fülét, farkát.

Mondom mindezt 48 éve kutyázás, ebből 28 év doberman tartás után. (nálunk a kutya szinte családtag, nem holmi dizájntermék)

2020. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amint fent is említettem, akik nem értenek velem egyet ne írjanak.
2020. jan. 3. 21:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítségét.
2020. jan. 3. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!