Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagy fogyás utáni bőreltávolít...

Nagy fogyás utáni bőreltávolító műtétet el lehet még végeztetni TB támogatásra?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam erre vonatkozóan semmit az interneten, érvényes ez még?

2019. dec. 1. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor érvényes ha fogyás előtt elmentél a hátiorvoshoz és ledokumentálta a súlyod és ha tényleg lefogysz akkor ő ad papírt róla, hogy dokumentálva volt és fogytál és kell a műtét.

De azt hiszem csak hasra csinálják. Nekem a karom a problémás sajnos.

2019. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meglehet, de csak ha jól tudom 60%át állja a TB, még ha a háziorvosod dokumentálja akkor is tudtommal. De szokták javasolni hogy a műtéttel várj másfél 2 évet mert a bőr húzódhat vissza annyira, attól függ mennyi az a felesleg. De van olyan módszer is ha téged lelkileg ez zavar, emiatt nem mersz emberek közé menni, strandra stb... elmész pszichológushoz elmondod hogy téged ez mennyire zavar, nem tudsz ezzel együtt élni, pénzed nincs rá hogy megcsináltasd stb... Akkor ő tud adni papírt erről hogy mentális egészséged kárán van a dolog és emiatt indokolt lenne a műtét TB-re. De ezt sem támogatja 100% osan a TB hanem csak egy részét.
2019. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, háziorvostól kell igazolást szerezned a kezdő súlyodról, utána bármelyik kórházban megcsinálják
2019. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ez csak a hasplasztikára vonatkozik vagy karok,combokra is?
2019. dec. 1. 21:48
 5/6 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
100%

Ne írjatok butaságokat!

Tavasszal műtenek, 50 kiló fogyás után.

Nem kell háziorvos, a sebész látja a bőrödön hogy mi a helyzet.

A kezdő súlyból kiszámolja a BMI-t. -10 pont volt asszem amit el kellett érni. Megmondja, hogy mennyi kilósan mehetsz a műtétre.

Ez így tb alapon megy.

Nejem 3 részben csinálja meg.

2019. dec. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csempéző vizipisztoy ***** válasza:

Ne írjatok butaságokat!

Tavasszal műtenek, 50 kiló fogyás után.

Nem kell háziorvos, a sebész látja a bőrödön hogy mi a helyzet.

A kezdő súlyból kiszámolja a BMI-t. -10 pont volt asszem amit el kellett érni. Megmondja, hogy mennyi kilósan mehetsz a műtétre.

Ez így tb alapon megy.

Nekem 3 részben csinálja meg.

2019. dec. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!