Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap és morog?

Miért harap és morog?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 10-11hetes yagd terrier kan kutyám.

Teljesen véletlenül került hozzám, nem terveztem újabb kutyát tartani( van 5rajta kivül- munkakutyák)

Az a legnagyobb problémám ,hogy iszonyatosan harap és morog ( játékból az biztos ).

Egyszerüen nem tudom mit csináljak vele :/ Az egyik kutyám fajtatiszta yagd ,de ilyes fajta problémám sohasem volt vele.

Mivel alig volt 6 hetes mikor idekerült ,igy benti kutya lett...de lassan nem lehet ellépni mellette mert a játék hevében oda kap .

Van plüss és gumijátéka is.

Hogy szoktassam le erről a viselkedésről?

Köszönom



2020. jan. 2. 20:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Elnézést,félre írtam yagd terrier keverék.

Az apja ismeretlen eredetü

2020. jan. 2. 20:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van 5 kutyad miert vagy hijan a kutyanevelesi tapasztalatnak?


Egyebkent ha harap jatek kozben raszolsz hogy nem es otthagyod. Idovel ra fog jonni ha harap nincs jatek. Ne usd, ne cibald, mert csak azt fogja hinni ez a jatek es rosszabb lesz. Amit meg tehetsz ha tenyleg pofatlan es nem hallgat a nem szora akkor fole hajolsz es vicsorogva ramorogsz majd otthagyod. Tudom eleg nevetsegesen nez ki ez kivulrol de ez a kutyak termeszetes kommunikacioja es ebbol biztos erteni fog. Egyszer szokott ki a kapun a kutyank, masodjara tetten ertuk idoben, ramorogtunk, visszakuldtuk a helyere, azota nem mer kimenni engedely nelkul.

2020. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A morgás nálam is bevált. Mikor durvul a játékban, vagy valami nem tetszik neki amiért rászóltam és visszaugatott, akkor morgok rá és rögtön megérti, hogy hagyja abba amit csinál. 13 hetes.
2020. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha harapott a kolyokkutyam(akkor volt 27 kg,mint egy felnott labrador) ,azt mondtam,h nem es otthagytam. Eleg kemeny volt eut jatszani egy fiu amstaffal,de 8 honap kovetkezetes otthagyas utan megertette. (7 honaposan vettem,nem akartam kis szerencsetlenseget)Eselyem nem volt foldregyurni. Kek zold folt voltam mindenhol. De a kitartas es turelem meghozta gyumolcset.


Neha visszaharaptam,de hat nala az a vicc kategoria. :D

Akkor nagyon elkeseredett voltam sokszor. Azt hittem soha nem lesz vege.


Kitartas kerdezo! Harapas utan azonnal mondd,h nem es mindig hagyd ott,menj el mashova.


Elismeres az ot kutyaert! Jobb kutyakkal egyutt epni,mint emberekkel. ❤️

2020. jan. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!