Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letezik olyan, hogy a kutya...

Letezik olyan, hogy a kutya egyaltalan nem akarja a gazdit ledonteni a tronrol?

Figyelt kérdés
A kutyusunkat elegge kovetkezetesen neveltuk mar a kezdetektol fogva, most mar 9 honapos. Korabban betartottuk a kaja szabalyt hogy csak utanunk ehet, azonban mi mostanaban elegge osszevissza eszunk szoval van hogy a kutya megkapja elobb a kajajat. Illetve meg par mas dologban engedekenyebbek lettunk. Pl mar feljohet az agyra ha le van takarva (nekem igy telen jobb mert elegge fazik a labam es legalabb melegiti). Szoval lazultak a szabalyok o pedig a kamaszkoranak a kozepeben van, megsem akar leuralni senkit, pedig peldaul futtatoban mas kutyakkal jatek kozben dominans kiallasu. Szigoritsuk vissza a szabalyokat vagy ha teljesen elozekenyrn viselkedik velunk mindenfele szigoru szabalyok nelkul is, akkor nem fog elkanaszodni? Van olyan kutya akit az egesz falkasorrend hidegen hagy es csak szepen tartozni akar valahova de nem erdekli hanyadik helyen van?
2020. jan. 4. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy golden retriever lánykutyám van.

Direkt azért választottam ezt a fajtát, mert nem tudok olyan nagyon szigorú lenni a kutyákkal, ami pl egy németjuhászhoz vagy terrierhez elengedhetetlen.

Szóval a kezdetektől együtt reggeliztünk, ebédeltünk, vacsiztunk. Leültem az asztalhoz és letettem az asztal mellé az ő kajáját. Amint megette kapott az enyémből is 1-2 falatot. Mégis, a mai napig, ha olyat eszem, amiből nem kaphat, akkor sem kezd követelőzni, plusz ha vkivel együtt ebédelek, olyankor a másikra vagyok annyi tekintettel, hogy a kutyát nem hívom az asztalhoz. Olyankor is nyugodtan van, nincs hiszti. Szóval ért a szép szóból is, nem kell neki parancsolgatni, meg erősen fogni. Szóval vannak ilyen kutyák.

2020. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a szabályok nincsenek kőbe vésve, és el lehet térni adott esetben. Én a kutyámnak előbb odaadom a kajáját, aztán én ülök le enni, mert akkor a saját kajája eltereli a figyelmét az enyémről, és így tudtam legjobban leszoktatni a kunyerálásról, mások meglepődnek, amikor videót látnak róla, hogy milyen türelmesen kivárja, hogy megkapja a neki járó extra falatot, és nem próbálja előbb elcsenni. Nálunk ez működött, hogy ha evett, akkor engem is hagy enni. Persze, olyankor is tud sóvárgó szemekkel nézni, de békén hagy, és ha kaphat belőle, tudja, hogy az utolsó falat az övé, és kivárja.
2020. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem mentett kutyám van, már felnőttként került hozzám.
2020. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sose szórakoztam ezzel a sorrendiségi maszlaggal. Az ágyra csak azért nem jöhetett kiskorában mert nem akartam összenyomni.

Mondjuk a kajámból sose adok neki bár nem is enné meg

Arra se figyeltem ki megy ki előbb az ajtón, sőt hagyom hogy előttem sétáljon (5m flexi, többnyire szóval irányítom merre megyünk vagy megálljon valahol)

Mégse akart soha fölém kerekedni, mindent megcsinál amit mondok neki. Szerintem fontosabb a kisugárzás és tekintély mint ezek a... "sorrendiségi szabályok".

Tudja milyen viselkedést várok el tőle mert folyamatosan gyakorlom vele és betartatom (de nem ezeket a hülyeségeket amiket mindenhol nyomatnak) Ha nem hallgat rám büntit kap.


Amúgy nem hiszem, hogy van ilyen kutya amit leírtál. Ha mindent ráhagynak, meg minden hisztinek engednek egy kutyánál előbb utóbb irányítani akar majd (vagy úgy érzi, hogy az ő dolga) sok kutya nevelős műsor foglalkozik ezzel.


Szabályok kellenek és neked kell irányítanod. De nem attól leszel falka vezér mert te mész ki előbb az ajtón, hanem mert te döntöd el mikor és hogyan mehet ki.

2020. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!