Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik mudi kennelt ajánlanáto...

Melyik mudi kennelt ajánlanátok, ahol ilyen típusú kutyákat tenyésztenek?

Figyelt kérdés

Mudi kiskutya vásárlás előtt állok (nyár környékére tervezem legkorábban), és már legalább 15 tenyésztő oldalát átbogarásztam, illetve az itteni ajánlásokat is, de el vagyok veszve.


Olyan tenyésztőt keresek, aki nem csak terelésre és komoly sportra, hanem hobbi kutyának is ad el kölyköt, az sem baj ha inkább a küllemre megy rá, amíg az alapvető mudi tulajdonságokat és stabil idegrendszert hozzák a kiskutyák (persze a mozgást biztosítani fogom neki, és agilityzni is fogok vele, de csak hobby szinten). Emellett nálam még szempont a méret, mert a mudi az ami tulajdonságaiban tökéletes lenne, ám én egy kis-közepes méretű kutyában gondolkozom (főbérlő és tömegközlekedés, utazás miatt leginkább). Amivel nem is lenne baj mert a standard szerint a mudik 8-13 kg között mozognak, de több tenyésztő oldalán is láttam sorra a 17-18 kg-os kutyákat.


Szóval, tud valaki esetleg olyan tenyésztőt, akinél nem csak nagyon erős terelő ösztönnel rendelkező ‘óriás’ mudik vannak? :D (és esetleg cifra kiskutyák is előfordulnak náluk)


Számomra a legszimpibb kennelek: Nyírségfia, Góbételki, Barátpataki, Mecseki bundás, Köves-bérci betyár, Csudacifra, Nomad pastor mudi kennel.


Előre is köszi mindenkinek! :)



#mudi #mudi kennel #mudi tenyésztő
2020. jan. 5. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a mudikat, sok kennelt néztem már, de sajnos a feltett kérdésre nem tudok válaszolni.

Viszont: érdemes lenne első körben aszerint is szűrnöd a tenyésztőket, hogy albérletbe ki ad egyáltalán kutyát. Sajnos sok helyen (nem feltétlen mudisok közt) megkötés, hogy albérletbe nem adnak.

2020. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Csak kennel jöhet szóba?

Ő például mudi-szerűség, pici is.

[link]

2020. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az albérlet kérdés jogos! Mindenképp rá fogok már az elején kérdezni amint sikerül leszűkíteni a kennelek listáját.


Az ajánlást pedig köszönöm! Nézegettem a mudimentést is, de eddig mind a 3 előző kutyim menhelyes vagy fajtamentéses volt, és most úgy érzem egy törzskönyves kutyát szeretnék, leginkább azért hogy biztos legyen az egészsége!

2020. jan. 5. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Kennelt nem tudok, de Nyíregyházán a CAC-on minden évben kicsi mudik vannak!!
2020. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szuper kenneleket soroltál fel! Nekem KBB mudim van, nem bántam meg a döntésemet. Én is végigrágtam magamat a témán és örülök, hogy ilyen szuper kutyám lett! Én a Nyírségfia és a Köves-bérci Betyár között gondolkodnék! A Mecseki Bundásnak elég robosztus kutyáik vannak, én speciel jobban szeretem a finomabb vonalat.
2020. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Mi a Királytanyai kennelből vettünk 6 éve egy fekete szuka mudit. Kis termetű, anyja fekete, apja cifra, voltak cifra testvérei is. Én ajánlom őket, nagyon kedvedek, segítőkészek. Az én kutyám (Fürge) szuper okos, van benne terelő ösztön, de könnyen tanítható. Viszont a mudik elég ugatósak, nem biztos, hogy albérletbe ez a legmegfelelőbb kutya, de persze minden egyed más.
2020. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!