Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye más sem ajándékozna...

Ugye más sem ajándékozna nyugodt szívvel kiskutyákat kisebbségieknek?

Figyelt kérdés
Két hete pontosan, hogy kiskutyái születtek a kutyusomnak. Ez a második ellése, így ezek után természetesen ivartalanítva is lesz. Az előző alomnyi négy kiskutyát sikerült megbízható helyre ajándékozni, és ezt most se szeretném másként, viszont ahol lakom, egyre kevesebb a valószínűsége, hogy bárkinek is kellene egy újabb pici. Ennél a pontál jön szóba a kérdés, hogy beléptem pár kiskutya örökbe adó csoportba, ahol sajnos rengeteg a kisebbségi is, akikben őszintén szólva nem bízok. Ha örökbefogadási szerződéshez kötném a kiskutya elvitelét, akkor azzal már szűrhetem azt, hogy jó helyre kerülnek?

2020. jan. 13. 11:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A kérdésre szeretnék választ, köszönöm !
2020. jan. 13. 11:41
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Én megértelek, én sem adnám oda, sajnos nagyon sok példát láttam már, hogy hogyan bánnak néhányan az állatokkal....persze nyilván nem mindenki ilyen, de akkor sem adnám. Kisgyerekeseket is átgondolnám, a gyerekek is tudnak nagyon gonoszak lenni. Tudsz esetleg küldeni képet a kutyusokról privátban?
2020. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Minek kellett elletni azt a kutyát?
2020. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eldöntheted, hogy kinek adod a kutyákat, mondhatsz nemet a kisebbségieknek. Szabj olyan feltételeket, amit csak egy normális gazda tartana be, és nem lesz gond.


Ámbátor tényleg nem értem, hogyha ilyen jól látod, hogy senkinek nem kell a kutya a környéken, akkor miért nem lehetett időben ivartalanítani - véletlen becsúszott vemhesség alatt is lehetett volna.

2020. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A kutyám első fialása biztonsági okokból történt, hogy ne legyen emlődaganata. A német juhászom emiatt pusztult el, mert sose születtek kiskutyái... A második fialás egy szerencsétlen szökés eredménye, amelyről apám tehetett, aki nyitva hagyta a kapunkat. Ezzel eloszlatnám a további spekulációkat.
2020. jan. 13. 11:54
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

A kutyám első fialása biztonsági okokból történt, hogy ne legyen emlődaganata. A“ ez egy fæszság

A kiszökés után miért nem vitted ivartalaníttatni?

2020. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az emlődaganat megelőzéséhez az első ivarzás előtti ivartalanítás a leghatékonyabb. Minden egyes tüzeléssel egyre nő az emlődaganat kialakulásának esélye.
2020. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy ez kettős dolog. Ismerek olyan cigányokat akik szaporítják az állatokat és olyanokat is akik jobban tartják őket mint én. És hidd el nálam is arany életük van.
2020. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
15%
Nincs sehova sem leirva, hogy kisebbsegi vagy tobbsegi szemely hogy nevel allatot. Nevelek 4 kutyat, es evente ellik is. Az a fontos hogy szemelyesen ismerd meg aki meg szeretne kapni, es donts rola. De akkor ne eloiteletesen donts, mert szamos mas tenyezo is van a pakliban ami a faji hovatartozastol fuggetlen. A kutyadrol van szo, ebbe rassz-politikat nem elonyos beletenni. Egy kutyanak hogy boldog legyen nem kell sok minden. Te biztosan tisztaban vagy ezzel. Egy szereto csalad, es ennyi. Ebbol fog kovetkezni minden. En el szoktam menni megnezem hogy ha van kutya az hogyan el ott, es hogy mi fogja varni az enyemet. Volt h felszabadult egy kutyahazam azt is odaadtam.
2020. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért nem történt sajnos eddig ivartalanítás, mert a szüleim régimódi falusi begyepesedett gondolkodásúak, ha állattartásról van szó. Nekem anno 14 évesen nem lehetett döntésem erről. Ne tudjátok meg milyen borzalmas volt végignéznem az elvesztését... szóval kérlek titeket ne vádaskodjatok felettem, és a jelenlegi helyzetet se ilyen szőrös szívvel kezeljétek. A legjobbat akarom a kutyámnak úgy, hogy már nekem is van jogom hozzá. Köszönöm!
2020. jan. 13. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!