Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának nem jó étel a csirke...

Kutyának nem jó étel a csirke vagy pulykamáj?

Figyelt kérdés
Mert elég sötét színű hasmenése volt tőle.Nem a máj volt a főétel,abból kevesebbet adtam.
2020. jan. 13. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyáimnak is hasmenése van tőle. Csak akkor nem ha kb az adag 10%-a máj.
2020. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,hát úgy az enyémnek se volt meg ha adtam mellé zöldséget meg rizst is,most talán egy nagyon kicsivel többet adtam akkor már volt.Másnap tápot adtam még mindig volt híg hasmenése nem jött helyre,akkor még inkább diétát kéne? Főtt rizs meg hús?
2020. jan. 13. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítésképpen, kis mennyiségben jó, de érzékeny emésztésű kutyáknál okozhat hasmenést is.

Ha még kell, akkor diéta: péppé főtt rizs, csirkemell filével, fűszerek, zsiradék nélkül.

Ha így sem múlik el a hasmenést, akkor orvos, mert okozhatja betegség, fertőzés is.

2020. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Máj az adag maximum 5százaléka lehet (BARF szerint) , mivel a túl sok májtól A vitamin túladagolása lehet, illetve meg is hajtja a kutyákat.
2020. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De, nagyon jó étel nekik, enyémek hetente 1x kapnak egy nagyobb darabot nyersen, mellé pépes szétfőzött rizs 1:3 arányban a rizs javára. Így rendben van a székletük.
2020. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem és a diétában a hús lehet 60% csirkemellfilé,20-30 % rizs,10% zöldség mondjuk répa?
2020. jan. 13. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Diétának jó az az arány, amit írtál. Az is segíthet, ha tartasz egy koplalónapot, ha kiürül a gyomra az segíthet hamarabb helyrerázódni.

Ha naponta csak egyszer eszik és meg tudod oldani, akkor a diéta alatt adj neki kétszer, kétfelé bontva a napi adagját, kevésbé terheli meg, mintha egyszerre enne sokat.

Széntablettát is lehet adni kutyáknak, illetve bolus adstringens-t, a széntabi nem fogja meg úgy, mint az embert, de segít kiüríteni a méreganyagokat, a bolus hasfogó. Ezekből napi 1db/10kg mehet. Nem szeretek állatorvosi tanácsokat osztogatni, de nagyon érzékeny gyomrú kutyám van, sokszor volt bélgyulladása, ezeket nekem személyesen belgyógyász állatorvos mondta az állatorvosi egyetemen, nekünk bevált, megbízom az orvosban is, azért merem javasolni neked is. De ha 2-3 napon belül nem jön helyre vizsgáltasd ki, az a biztos, lehet valamilyen fertőzés is, arra pedig gyógyszer kell.

Egyébként a máj az napi 5%-ban nagyon jó, tele van vitaminnal, de többet tényleg nem szabad adni az A vitamin túladagolás miatt. Én barfozok a kutyával, mikor megpróbáltam bevezetni a pulkyamájat az én kutyámat is meghajtotta, pedig még csak a hozzászoktatás fázisban volt, szóval tényleg csak nagyon keveset kapott, kb. 2%-ot. Szóval ha még előtte nem kapott lehet nálatok is a pulyka volt a probléma. Én azóta pulykabelsőséggel nem kísérletezem, a marha belsőségekkel (máj, tőgy) nem volt ilyen gond.

2020. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is barfozok amstaffal. De gabonat sose adok neki. En csonttal fogatom meg a szekletet. Elozo kutyam is igy evett. Soha semmi baja nem vilt.


Majat annyit kap,amennyi a halban benne van belsoseg. Semmi tobbet. Mindent nyersen!! Barfbol alig esznek vmit a kutyak! Nagyon kiados.

2020. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!