Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakakiból melyiket és...

A kutyakakiból melyiket és hogy kell felszedni?

Figyelt kérdés

Elég környezettudatos vagyok, de szeretem a tisztaságot is. A kutyám úgy kakil, hogy sokszor 2x-3x.


Az első problémám a felszedés. Érdekelne is, hogy pld. mondják, hogy ezek a fekete zacskók, meg amik ki vannak rakva a kakigyűjtőkhöz, az lebomló. Ez igaz? Nem tudom elképzelni, hogy annyira lebomlik, mitől a víztől? Hogyha el kell égetni, akkor végül ugyanolyan környezetszennyező. A fűben hagyásra azt mondják baktériumokat, fertőzéseket terjeszt. Ez nekem azért furcsa mert akkor a madarak ürülékével mi van, vagy a kisebb testű állatokéval akik szaladgálnak? Meg miért olyan nagy probléma, hogy a földet szennyezi, mert ilyeneket is hallottam. Azért is furcsa nekem, mert ez alapvetően a legtermészetesebb, mert a földön, ha az ember nincs, mindenfele állatok szaladgálnának, akik hasonlóan leraknák az ürüléküket és semmi probléma nem lenne.


Ahogy írtam többször kakil a kutyám. Ezzel az a probléma, hogy az első jól összeszedhető, a következő nagyon ritkán, általában az már nagyon kicsi, vékony stb., a harmadik már mindig ilyen. Azokat sose szoktam összeszedni ezért, ha a második még megfogható azért, azt igen, de akkor is már szóltak rám és hasonlók, ami elég idegesítő. A másik, hogy ugye mivel ezt tartom a legtermészetesebbnek, volt, hogy otthagytam olyan helyeken, ahonnan nehezen lehetett volna kibányászni. Ilyen egy bokor alatt, egy elkerített bokros-fás kis részen stb. Onnan is össze kéne szedni? Mert ott ember nem jár, ugye. A másik amit nem értek, hogy próbálom jól etetni a kutyát, így szinte mindig jókat kakil, ami összeszedhető, de foshat egy kutya, olyankor mi a teendő?


Azt ti nem tartjátok álszent dolognak, amikor valaki a gyerekekre hivatkozik, mikor az emberek úgy élnek, hogy drogosok-csövesek, alkeszek, meg felelőtlen emberek keletkeznek a rendszer "hulladékaként", akik keletkezését se nem előzzük meg, se nem kezeljük, és ők is odapisilnek, hánynak, szemetelnek, tűt elszórnak mindenfele, ezen felül jönnek más, gazdátlan állatok ürülékei, és akkor az a baj, ha egy gazdás kutya kakil egy elkerített helyre, vagy egy nem elkerítettre egy körömnyi méretűt? Szerintem a gyerekeknek ebben a szituációban meg kell tanítani, hogy semmit ne szedjenek fel, egyenek meg a földről stb. Meg hogy alapvetően ne fűben mászkáljon se gyerek, se felnőtt. Én nem is értem sokan miért lépnek bele, én utóbbi időben vagy úgy léptem bele, hogy miközben összeszedtem, ezért kicsit visszás is az embert erre kényszeríteni, mert persze én lépjek bele más miatt, vagy ha járdán hagyták, ahol nyilván pláne nem hagyom még a kicsit is próbálnám összeszedni. Alapvetően a kocsik melletti fű részeken is vagy lehet figyelni, vagy vannak beton átjárók. Máskor meg nem is megyek fűre, minek mennék, és a gyerek is minek menne? Szóval kicsit túlfújtnak is érzem, meg túl nagy hisztériának ezt a problémát. Sokan bunkón szólnak a kutyásokhoz, ha úgy látja hirtelen nem szedem fel, mert mondjuk zacskóért megyek vagy akármi, már szól, nagyon megoszlanak, szélsőségesek, hangosak, agresszívak a vélemények. Én nekem nem volt ezzel problémám akkor se amikor nem volt kutyám, most se. Engem tényleg két dolog érdekel ebből főként, bár nyilván azért a belelépés is ott van, de azt már leírtam miért kevésbé... tehát amit elején írtam 1. a környezettudatosság, 2. a tisztaság. Ezekért szedem össze, de az elsőbe már nem vagyok minden esetben biztos, ahogy a másodiknál is felvetődik, hogy olyan helyeken, olyan méretűek, miért akkor problémák? A nagy szarok zavarnak, ezért az én kutyámét is összeszedem, ami amúgy legnagyobb állapotában is 10ed akkora :D. De ha valami nem zavaró helyen van, nekem nem zavarja a tisztaság érzetem és ahogy mondtam, az utca amúgy se lehet totál tiszta és főleg nem arra törekszünk az életünk más területén sem. A vásárlásaink is környezetszennyezőek, rohadnak a házak, elvan szórva a cigitől kezdve minden, pöfékelnek az autók. Nekem ez ilyen kettős érzést szül.



2020. jan. 20. 03:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Mindet fel kell szedni szépen, mert ha majd egy kisgyerek felmarkolja a járda szélén, akkor biztos lehetsz benne hogy te leszel a következő felelős állattartó a Pesten hallottam csopiban kibeszélve.
2020. jan. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ok. Akkor mostantol hagyja ott mindenki, mert mas is szetdobal minden szemetet. A cigicsikkeket sem kell elhajitani, minden egyes kukan van kb csikktarto, de ha normalisan eloltja az ember, a kukaba is be lehet dobni, ha esetleg nincsen rajta. Drogos tuket se kene szetdobalni nyilvan, meg eleve nem kene olyan cuccot hasznalni, amit loni kell.

Ha kellemetlen a kutyatartas, ne tarts kutyat. Tobbek kozott nekem is ezert nincs, mert nem akarok utanuk az utcan kakit szedni🤷🏼‍♀️ (Meg mas miatt se, de ez is egy ok.)

2020. jan. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha kifogásokat keresel, hogy miért ne szedd fel a kutyád végtermékét, akkor nem kell tartani és nem kell ezzel vesződnöd, kész. A gyerekek meg gyakran játszanak, szaladgálnak a fűben és mindenhol máshol, sőt képzeld el nekem is szokott olyan lenni, hogy át kell mennem a fűre, mert a járdán annyi ember megy, hogy nem férünk el máshogy. Szedd csak fel a kutyád után mindent, ha már közterületre viszed, nem kifogásokat kell keresni. A saját házadon belül oda piszkít és ott hagyod ott ahol akarod, közterületen nem.
2020. jan. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően a kutya ürüléke nem tesz jót a földnek, mert a kutya ragadozó, és teljesen más a végtermék összetétele, mint mondjuk egy tehénnél. Míg a tehéntrágya szuper, addig ha egy ragadozó végtermékével próbálnál trágyázni, akkor igen gyorsan nyírnád ki a kiskertedet.

A másik fele ennek, hogy a "vadonban rohangáló kisállatoknál" sokkal kevesebb a nagyragadozó, mint az átlagos kutyák száma. A vadonban ők az ökoszisztéma részei, az ember az állattartással eltolta az arányokat - aránytalanul sok ragadozó van, ennyi kakit nem tud a föld sem feldolgozni.


Ez az egyik fele, a környezettudatos felvetésedre.


Az emberi együttélés szabályai megint más. Nem értek veled abban egyet, hogy ne menjen az ember a fűbe, a betontengerben a minimális zöld is sokat jelent, amit ki kell(ene) használni, ha nem tennénk tönkre.

Az màs kérdés, hogy valóban, akkor lépsz bele a legjobban, ha mész felszedni, mert túl sok az idióta, akkor belülre te sem fogsz bemenni, stb, ez önmagát is generálja. Én is ilyen vagyok emiatt, betonról, útszéléről, làtható helyről felszedem, de a susnyába emiatt nem megyek be. Ettől ez még nem jó, de rendszerszinten kéne változtatni.

A harmadik része, a kis kaki is kaki, a legkisebbeket is szedd össze nyugodtan. A hasmenés más tészta, bár láttam már olyat, aki azt is felszedi-törli, amennyire tudja. Nyilván nem lesz 100%-os, ezzel nem tudsz mit kezdeni, de törekedj arra, hogy ne a betonon folydogáljon.

2020. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért nem felszedhető a kutyagumi, ha normális kaján él, akkor kellő keménységűnek kell lennie. Lehet félreértettem, de így olvastam ki a sorok közül...


Vegyél te magad lebomló kakiszacskót, érdeklődj a kisállatüzletekben, hogy melyik hogyan, mennyi idő alatt bomlik le. De ha még mindig gyanús, fogadni merek, hogy már lehet kapni valami alternatívát (pl. algából készült) amiről én is elhiszem, hogy lebomlik.


Vagy használj papírzacskót meg zsepit. Ugyan azok sem olyan gyorsan, de lebomlanak, nem úgy mint a szatyor.


Azért kell összeszedni, mert esztétikailag undorító, bárki beleléphet, másik állat is feleheti (jó kis parvo stb.). Eleve kisgyerekekre figyel az ember, de bármi megtörténhet. Ha senki nem szedné fel, szerintem egy hét alatt kis se lászódna a fű a sok kakitól bizonyos helyeken...


Az enyém kertbe végzi a dolgát, ha csak egy pár napig nem szedem össze, már kész aknamező az egész, tavaly a hó alatt sokat nem is találtam meg, egész nyáron regenerálódott a fű ott, ahol kiégett tőle.


Mert ezért nem lehet a természethez hasonlítani, mert a kutyák "népsűrűsége" sokkal de sokkal nagyobb városban, mint amit a természetben produkálnának.


Amúgy ha felszeded a kakit, akkor is a kukába landoljon, mert nem egyszer találkoztam olyannal, hogy természetvédelmi területen kövek/kidőlt fatörzsek mögé volt rejtve a csomag, és kb. 2 méterre ott volt a kuka. Nem akartam elhinni...

2020. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Mit szólnál hozzá ha a lakásod szarnák körbe a kutyák.

Vagy akár az emberek?

2020. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Mindet fel kell szedni közterületen, erre jogszabály is kötelez.

Az utcai szemetesekben szerintem nem lebomló kukazsák van.

A lebomló zacsik erre alkalmas komposztálóban bomlanak le.

Szedheted úgy is, hogy hazaviszed és lehúzod a WC-n, de akkor meg vizet használsz. Szedheted papírzacskóba, papírzsepibe.

Ha ott hagyod, nem csak az a probléma, ha valaki felszedi, hanem megszárad, elporlik, bekerül a levegőbe, belélegzed, szemedbe fújja a szél...

Közterületet elméletileg nem nagyon lenne szabad felásni, ha neked van kerted, hazaviheted és eláshatod.

2020. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Tehát akkor, mivel más eldobálja a szemetét, így minek a kutyasz*rt összeszedni? Hát ezért tart itt a világ, mert sokan így gondolkodnak. Egyébként nem értem, hogy azért én ne mehessek fűre, mert neked nincs kedved a kutyád után összeszedni a sz*rt.
2020. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek mindenkivel, aki a kutyakaki felszedése mellett voksol. Egy dolgot tennék még hozzá, amikor ezt bevezették (mert nem mindig volt ez így), bemondták, hogy hány tonna kutya ürülék keletkezik Budapesten naponta. Elképesztő mennyiség. Arra is emlékszem, amikor parkok mellett, vagy az úttest és a járda közötti kis sávban térdig ért a kutyasz@r. Ez még a kutyatartóknak is elég kellemetlen volt, hisz a kutya is térdig gázolt más kutyák ürülékében, amíg a dolgát végezte. Evidens, hogy ezt meg kellett szüntetni. Az elég gyenge érv, hogyha a madár is odapiszkít, akkor ott még elfér néhány tonna kutyasz@r is. Nyilván takarítják az utcákat. Le a kalappal ezek előtt az emberek előtt, akik tolják a talicskát láthatósági mellényben. De a kutyasz@rt már ne nekik kelljen felszedni!
2020. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Tehát ha legközelebb megiszok egy üdítőt az utcán nyugodtan dobjam el a dobozt, mert hát ott a cigicsikk is ugye?


Szerinted ilyen felfogással milyen társadalom épülne? Még szerencse, hogy a szemetelő söpredék van kisebbségben különben nagyon hamar középkori helyzetben találnák magunkat ahol az ágytálakat kiborították az ablakon.


Az intelligens emberek igényesek a környezetükre és nem hagynak szemetet a földön csak mert a másik is eldobja. Nem hagyják ott a kutya kakit csak mert a madarak is piszkítanak és azt nem szedi fel senki.


A hasmenéses dolgot is fel lehet markolni zacsival. Egy kis plusz kitépett fűvel. Nem tűnik el teljesen a nyoma de mégis megpróbáltad.


Ennyi kifogást egy posztban még a fogyókúra rovatban se lehet olvasni...

Ne azt nézd más mit tesz, mi van az erdőkben stb. Te legyél igényes a környezetedre. Igen, akkor is ha vannak akik nem azok....

2020. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!