Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam az egyik kutyám...

Hagyjam az egyik kutyám elbúcsúzni a másiktól aki daganatos és ezért el kell altatni?

Figyelt kérdés
Két spánielem van, együtt hoztuk el őket egy menhelyről, nagyon össze vannak nőve ezért nehéz lesz az elválás. Hagyjam elbúcsúzni őket vagy zárjam el amíg lezajlik ez az egész? Valakinek volt hasonló tapasztalata, hogy a kutya hogyan viseli jobban a másik elvesztését?

2020. jan. 21. 23:36
 1/8 anonim válasza:
97%

nekünk is volt két kutya, akik nagy barátok voltak, és egyiket szintén el kellett altatni végül. A másik nem látta, nem tudta. Jó pár év után előkerült a halott kutyus póráza, és amikor az élő kutyus meglátta, meg megérezte a szagát, elkezdett örömében ugrálni, meg táncolni, mert nyilván azt hitte, hogy jön haza a barátja.


Hogy jó volt-e hogy ő ebben a hitben élt, vagy sem, azt nehéz megmondani. Nem tudom, az állatok mennyit fognak fel a halálból. Az biztos, hogy a halott kicsinyüket próbálják életre kelteni, nyalogatni, piszkálni, és ha mentőkutya kihúz valakit a vizből, azt is megpróbálja élesztgetni a maga módján.

2020. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
97%

halott gazdi elvesztésébe bele tudnak pusztulni, ezt nyilván te is tudod, étlen-szomjan letáboroznak a sirjánál, ahol érzik a szagát, mig el nem pusztulnak


nyilván ez egy teljesen más helyzet, csak ez is kapcsolódik a kutyák halál-fogalmához

2020. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ENGEDD!!

A kutyák sokkal többet tudnak mint amennyit hiszel hogy tudnak.

És utána mindenképpen 3x annyit törődj vele mint azelőtt.

Érteni fogja, de nem biztos hogy nem betegszik bele.

2020. jan. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Milyen daganat az, ami miatt el kell altatni?

Én próbáltam a lehető legtöbett megtenni a kutyánkért, amikor megtudtam, hogy rákos, de szerintem nem sikerült....a pofátlan orvosok egy ház árát is elkérnék ilyen esetben.

Nekünk sikerült még 2 évvel kihúzni a kutyó életkorát, és szinte az utolsó pillanatig vidám, jókedvű volt. :(

2020. jan. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4 rosszindulatú, a szájában van és a csont is érintett. Már alig akar enni, rossz kedve van stb.

2020. jan. 22. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Köszönöm azoknak, akik 0-ra pontoztak, pont a napokban vesztettem el a kutyánk. :(

Mi volt a gond a válasszal?

2020. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs egyéb kizáró tényező, nem különíteném el őket.

A kutyák jól tudják mi a halál. Saját kutyám miatt biztos vagyok benne. Az idős kutyánkat műteni kellett, de sajnos nem bírta ki.

Hazavittük eltemetni. Amikor kiástuk a sírját, odaengedtük a másik kutyánkat. Addig mint az őrült kereste, szaladgált, nem értette hol a kis öreg. Oda ment megszaglászta. Hozzádugta az orrát az orrához és akkor jött rá. Látni lehetett rajta, hogy tudja mi történt. Magától odébb ment, teljesen letörve, lógó orral (egyébként nagyon izgága kutya). Nem kereste többet, megértette...

2020. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!