Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám daganatos. Ilyen...

A kutyám daganatos. Ilyen esetben mindig altatnak?

Figyelt kérdés
Már elég idős, ivartalanított fiú kutyus. Emlődaganata van, szinte az egész testét elborítják a daganatok, de még mindig játékos, bújós, vidám, csak kicsit nehezebben lélegzik. A doki azt mondta hogy nem érdemes megműteni mert annyi daganat van benne hogy műtét közben nagy eséllyel elvérezne, úgyhogy most rendszeresen kap injekciót ami lelassítja a daganatok növekedését. És habár még jól érzi magát, de elkerülhetetlen hogy néha arra gondoljak mi lesz amikor itt az idő? :( Honnan fogom tudni hogy mennie kell? Altatni kell majd vagy egyszercsak nem ébred fel? :(
2018. máj. 24. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tüdőröntgen lett csinálva? Van már áttét? Nem akarok bunkó lenni de hamarabb nem vettétek észre? Ha már a doki sem javasolja a műtétet az túl sok jót nem jelent. Sajnálom.
2018. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyusunknak is emlődaganata van. Ő lány, és sajnos nincs ivartalanítva. 11 éves, és sajnos el is van hízva, így a szívével is baj van, így végképp nem műtik.

Ő is jól érzi magát, elvan, és szintén nehézlégzési problémája van.

Én is félek ettől a naptól. Szerintem tüneteket produkál majd, nem lesz aktív, esetleg nem eszik nem iszik nem wc-zik.

Nem tudom, de nagyon szomorú dolog.

2018. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1) Időben elvittük de nagyon sok az áttét. Azt mondta a doki hogy hiába venne ki egyet, kettő új nőne a helyére. :(

Már kisgyerek ököl nagyságúak a csomók, de mint írtam, egyébként jól érzi magát :) szaladgál, ugat, játszik...:)

#2) igen, a milyenk is el van egy kicsit hízva, próbáljuk lefogyasztani, de annyira szereti a hasát :)

2018. máj. 24. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne akard lefogyasztani! Egyen amit szeretne, sok fehérje, túró, hús, máj, natúr joghurt tojás. Nekünk ezt ajánlotta az állatorvos mikor már nem volt műthető a kutyám lépdaganat miatt.


Nem most van itt az ideje a diétának!

2018. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a kutya lényegében teljes életet tud élni, nincsenek állandó erős fájdalmai, eszik-iszik, ürít, addig boldogan élhettek együtt, ez lehet néhány hét, néhány hónap, néhány év is akár, attól függően, hogy milyen gyorsan, és hogy hova terjednek át a daganatok.

Hogyha már láthatóan fáj a létezés neki, nem jár, nem tud enni, vagy kimenni pisilni, tehát az alapvető dolgokat nem képes megtenni, akkor érdemes elgondolkodni az altatáson.

Kényes téma, mert nyilván nem akarja a gazdi szenvedni hagyni a kedvencét, de sajnos nagyon sokszor inkább azért altatnak, mert bár az állat nincs olyan rosszul, a gazdi nem bírja nézni ill kivárni hogy magától elmenjen.

Persze ez mindenkinek a maga döntése, én valószínűleg ha tényleg azt látnám hogy már csak szenved a kutya, inkább elaltatnám, de amíg van remény, nem jó temetni.

Ha meg már az altatás mellett döntenék, biztos házhoz hívnám a dokit, hogy az utolsó óráiban ne stresszelje magát a kiskutyám egy rendelőben, hanem szépen nyugiban, a saját helyén aludjon el, úgy hogy a szeretett gazdái veszik körbe.

2018. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3) nekünk pont azt mondta az állatorvos hogy fogyasztani kéne de hát szegény ki tudja meddig marad velünk és akkor pont most ne kapjon jutalomfalatot? :/

4) én is amellett vagyok hogy itthon történjen majd meg a dolog. Nagyon nem várom :(

2018. máj. 24. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondta az orvos a diétáztatni kell a kutyát, mert neki a gerincével is voltak problémák. Rá egy hónapra derült ki a lépdaganat, addig "kínoztam" a kutyát a 3 szem diétás táppal. Sose bocsátom meg magamnak. Baromira nem számított már a súlya, a daganat ugyanis villámgyorsan zabálta fel szegénykémet.
2018. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kedves kérdező, de kívánom, hogy minél több minőségi időt tölthessetek még együtt! Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, ne fogd diétára. Persze ne is etesd túl, de nyugodtan adj neki jutalomfalatot, rágcsát amit szeret. Amikor még aktívan önkénteskedtem egy menhelyen, volt bent egy hat hónapos kölyökkutya súlyos örökletes májbetegséggel. Eleinte minden erővel próbáltuk megmenteni, diétázott, ötféle gyógyszert kapott egy nap, és rám szóltak, hogy mikor kutyasuliba viszem, ne a kedvencét, párizsit adjak neki, hanem zsír- és energiaszegény száraz jutit. Aztán egy nap azzal fogadtak a kenneleknél, hogy legközelebb hozzak nyugodtan párizsit. Így tudtam meg, hogy nincs remény, kegyetlen emlék még most is. Viszont azt hiszem, sikerült boldoggá tennem az utolsó heteit.


Kitartást nektek! Ha már nagyon szenved és csak romlik az állapota, engedd méltósággal elmenni, de addig színesítsd meg a mindennapjait amennyire tudod.

2018. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Pedig itt mindenki azt szajkózza,hogy az ivartalanítás megelőzi az emlődaganatot,az ivarszervi daganatokat. Lám,mégsem....


Nagyon sajnálom a kutyádat! Nekem a 8 éves beagle-met kellett elaltatni,szörnyű volt...de már hátrafelé ment a kutya,muszáj volt :((


Ameddig jókedvű,hadd maradjon. Látod te majd rajta,amikor már menne,hidd el!

2018. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék egy állatklinikát vagy ha kell, akkor akár egy állatkórházat is. Jobban felszereltek és csak megoldható anélkül is a műtét, hogy elvérezzen az állat. Az állatorvosok nagy részével az a baj, hogy szűklátókörűek, ha ők maguk nem tudják megoldani felszerelés hiányában, akkor nem kínálnak alternatívát, hanem azt mondják, hogy nem lehet vagy ne adj' isten egyből rábeszélik az embert az elaltatásra. Érdemes megnézni és példát venni az indiai állatmentők yt csatornáját, ahol az ürülékből kimentett, nyílt koponyatöréses kutyákat is megmentik, miközben még rendes, higiénikus műtőjük sincsen.
2018. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!