Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaszalámi jó kaja?

A kutyaszalámi jó kaja?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kiskutyát és amikor elküldtem a páromat bevásárolni pár alap cuccot neki(etető-itatótálka, póráz, nyakörv, pár játék, kaja), hozott szó szerint mindenféle kutyakaját: konzerv, száraz, alutálkás, alutasakos, szalámi. És hát utána nézegettük, hogy mindben 4% körüli hústartalom van, ami szerény véleményem szerint sz@r, mivel a kutya húsevő. De néztük ezeket a szalámikat, és meglepő módon 75 meg 85 % a hústartalmuk! Plusz a kutya is imádja és rendben van tőle, így azon gondolkodom, hogy jó lenne-e, ha ezzel etetnénk. A száraz eledelt nem szereti, az aszpikosak, pástétomok meghajtják, ettől meg nincs semmi baja. Szóval?
2020. jan. 24. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Vegyel hust,halat (ne zsiros fajtat!!!) neki! Egy kutya alig eszik meg (enyem napi 3-400 gramm halat eszik es 30 kg kolyokkutya,szinizom) hust v halat. Siman belefer a kajapenzbe.
2020. jan. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom mennyire tudok segíteni de én közeli hentestől veszek mindig kutyának való prést (szalámit). Amit imádnak. Nem tudom nálatok adott e de még lehet kérdezni! Annyival vigyázz hogy ne legyen alacsony hustartalma a tapnak. Sajnos a kutyám egy olcsó táp miatt gyomorrákot kapott.
2020. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Egyszer én is adtam ilyen 90+% os kutya szalámit a kutyámnak. Utána 3 napig ment a hasa.

Én inkább veszek neki egy egész csirkét, megfőzöm + egy kis rizs, répa és azt eszi 3 napig

2020. jan. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Fehérjetartalmat is nézd meg, ne csak a hústartalmat, a szalámi sem lesz jobb a pedigré chappy meg hasonlóknál, amit (gondolom) a párod vett.

Vannak minőségibb kutyakaják, amik normálisan tartalmaznak fehérjèt és megfelelő adalékanyagokat. Érdemes rászánni az időt, elmenni körbenézni egy fressnapfba vagy hasonlóba, vagy akár neten böngészni, pl zooplus. Ég és föld némelyik táp.

2020. jan. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém simán bezabálja, de ő mindent, hozzátenném menhelyi korcs. Semmi baja, már 10 éves, agyon se lehet csapni, pedig néha kedvem volna hozzá. Na jó, nem, szeretem :-) Szóval ha szereti és nincs baja tőle akkor bátran.
2020. jan. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idős a kiskutya?

Kölyöknek más étel kell, mint egy felnőttnek.

2020. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

A száraz és a nedves eledelek hústartalma azért becsapós, mert a tápok a tartósítás során, tehát szárítás, extrudálás,hidegen sajtolás stb. után súlyra sokkal kevesebb húst tartalmaznak, hiszen kivonják belőle a nedvességet. Valahol láttam egy táblázatot, hogy 1kg hús hány gramm szárított húsnak felel meg, sajnos pontosan nem emlékszem, de jóval kevesebb. Ezért is van, hogy sok táp például a szárítás előtti hústartalmat is feltünteti (Platinumnál, DaDonál láttam ilyet). Ettől függetlenül a 4% körüli hústartalom piszokrossz táphoz képest is. Egy jobb középkategóriás tápnál már kb. 40%-nál van a hústartalom (pl. Brit care), ez alattit nem érdemes venni.


A kutyaszalámi két dolog miatt nem jó, az egyik, ami a legtöbben fel is van tüntetve, még pedig, hogy kiegészítő eledel, tehát ez a kutyád teljes értékű etetéséhez nem elég, nem tartalmaz mindent, amire egy kutya szervezetének szüksége van. A másik, ami miatt szintén nem jó ha rendszeresen ezt eszi a kutya az az, hogy nem rág és ha nem rág akkor nagyon könnyen tönkremehetnek a fogai.


Szerintem válasszatok egy olyan jobb minőségű tápot, ami még belefér a kutyára szánt keretbe, az a legbiztosabb, amellett rendszeresen nincs szüksége se konzervre, se alutasakosra, se szalámira, ha nem borítja meg az emésztését akkor persze ha szeretnétek egyszer egyszer jutalom gyanánt lehet adni ilyesmiket is.

A jó minőségű táp mellett a másik lehetséges alternatíva az a barf etetés, de az elég macerás, sokat kell utánaolvasni, ha egyébként nincs gond a kutya emésztésével, akkor nem feltétlenül kísérleteznék vele.


Sok boldogságot a kiskutyához :)

2020. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

14% fehérje.

3 hónapos körüli.

Na és mi a véleményetek ezekről?


Panzi Fit Active Puppy&Junior: Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%), Kukorica, Búza, Állati zsír, Korpa, Rizs, Sárgarépa, Digest, Élesztő, Alma, Omega-3, Omega-6, Kondroitin glukozamin, Yucca schidigera kivonat


Pedigree Junior nedves kutyaeledel csirke-rizs és marha-rizs aszpikban: Csirkével és rizzsel: hús és állati származékok (45%, ebből 4% csirke), válogatott gabonafélék (ebből 4% főtt rizs), olajok és zsírok (ebből 1% napraforgóolaj), ásványi anyagok, növényi eredetű származékok (ebből 0,5% szárított répapép), növényi fehérje kivonatok, Marhával és rizzsel: hús és állati származékok (45%, ebből 4% marha), válogatott gabonafélék (ebből 4% főtt rizs), olajok és zsírok (ebből 1% napraforgóolaj), ásványi anyagok, növényi eredetű származékok (ebből 0,5% szárított répapép), növényi fehérje kivonatok


Ha ezeket vesszük, az jó? Ezekben is sok hús van, a fehérje is több. És emellé kaphat szalámit?

2020. jan. 24. 10:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Kimondottan kölyöknek készült étel kell a kiskutyának. A 14 % fehérje sokszor még szinten tartásra is kevés. Kölyöknek legalább 26%-os fehérje kell. Kistestűnek még annál is több.
2020. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miért kell a kistestűeknek több?
2020. jan. 24. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!