Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű kutyának hogyan...

Csicsky kérdése:

Kistermetű kutyának hogyan tudom szétadagolni a kutyaszalámit?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy egy 3 kg-os felnőtt máltai selyemkutyának az 1 kg-os kiszerelésű kutyaszalámit hogyan tudom több napra szétosztani, ha felbontás után a hűtőben csak 3 napig tárolható?

Megoldható ez úgy, hogy az egészet felszeletelem 50 grammos napi adagokra, majd a mélyhűtőben tárolom őket -18, ill. -24 °C-nál? A mélyhűtőben lehet ezeket a termékeket felbontott állapotban hosszabb ideig tárolni (3-4 hét)?



2018. júl. 9. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekunk tibeti spanielunk van (4,5-5 kg korul mozog) mi is igy csinaljuk. Elall a fagyasztoban, persze.
2018. júl. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szomszéd bácsim is úgy szokta a kis termetű kutyájának, hogy felkarikázva adagokban lefagyasztotta. Más kérdés, hogy az a kutya azóta nálam lakik, és rájöttem, hogy utálja a kutyaszalámit. :-)
2018. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Elég nagy baj, hogy egy 3 kg-os kistestű kutyát ilyen szarral etetsz!És még ki is írod ide.Minek vetted, ha nem tudod normális, neki való étellel táplálni?

Elolvastad mi van a szalámiban?

A kutya szervezete húsevésre van "kitalálva".Egy ekkora kicsi kutya olyan keveset eszik, hogy a legjobb minőségű kajákat se kéne tőle sajnálni!Még nagy kutyától se, de ilyen kicsitől!!!

Én nem vagyok gazdag, nincs sok pénzem, egyszerűen élek,de még a kóbor kutyáknak is jobb kaját hordok ki, mint a szalámi.Meg is unja a kutya hamar, mert rossz, nincs is benne hús elég, és tele van mindenféle adalékkal, ami ugye azt fogja okozni, hogy a kutyád előbb-utóbb daganatos lesz, vagy más baja lesz.

Ha azért tartod, mert szereted akkor olvass utána, mi a normális táplálás!

Nyers csirkehús, főtt hús, jó fajta kutyatáp, ami adult mini,legalább 70%hústartalmú konzerv,stb.

Nekem nem 3 kg kutyám van, hanem összesen ha összeadom a súlyukat, 165 kg kutya, és nem vagyok nagypénzű, de ilyenekkel táplálom őket. Ha már megvannak, nem spórolhatok a kárukra, vagy ha nem tudok nekik normális kaját adni, keresek megoldást rá.

Ezeket nem kekeckedésből írtam, hanem szegény kutyád érdekében.Úgy elképzeltem szerencsétlen 3kg-os tündéri kis máltai selyemkutyát,hogy eszi a szar fagyasztóból előhalászott kutyaszalámit, és összecsavarodott a gyomrom.

2018. júl. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Az első vagyok: A mi kutyánk minőségi száraztápot eszik alapvetően, néha-néha kap csak szalámit, szerintem az még belefér. Plusz ameddig valaki becsülettel oltatja, nem bántja, foglalkozik az állatával, addig szerintem nem kell beleszólni, hogy mivel eteti.

Juci kutya a párom nagyanyjánál maradékon élt, 16 évet, nem mindig vitték ám túlzásba ezt a “proliskodást” a tápokkal kapcsolatban. A mi kutyánk is mindent felfalna amit elé teszünk, ennek ellenére természetesen nem tömjük össze-vissza.


Várom a lepontozást, és a megmondó embereket :)

2018. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

#4. Mindig akad kutyakérdésben ilyen megmondóember aki rögtön azzal támad, hogy mekkora szemét gazdi vagy, ha nem nyers hússal zabáltatod stb.. De ha a kutya változatosan van étkeztetve, akkor kutyabaja sem lesz. Nem is értem ez a kis tacsi is aki nálam van, hogy a fenébe élt meg 17 évet eddig.

A kutyaszalámit joggal megunta, de mellette folyton kapott konyhai maradékot HÚSOKAT!!! csontot stb. Azt most is imádja, nálam is azt kap, mert semmilyen tápot nem eszik meg, a jobb fajtákat sem. Van hogy tojásrántottát is sütök neki, imádja. Az egyik kutyámnak pl. kimondottan nem szabad nyers húst adni, mert nem eszi meg, de őrzi, és morog. A másik meg benyeli egyből.

2018. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is kapnak szalámit vagy konzervet a táphoz keverve, mert így táplálóbb, finomabb nekik.
2018. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem megoldható, de figyelj oda nagyon a kutyus egészségére. Ne adj neki egyfolytában csak szalámit. Legyen a fő kajaforrás a kutyatáp.
2018. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kutyusnak a Brit Care granulátumot adom (Adult Small Breed – Lamb & Rice), amihez a változatosság kedvéért keverek egy keveset a Royal Canin tápból (Adult – West Highland White Terrier). Befejezésül, szájápolás végett, kap egy kis darabot a Pedigree Dentastix – Daily Oral Care jutalomfalatkából. Enni naponta kétszer kap, reggel és este. Ezt a kutyaszalámit kiegészítésként gondoltam (ha ízleni fog neki), hogy ne csak száraz dolgokat kapjon. Ugyanis én nem főzök (az ebédet magamnak konyháról hozom), így aztán direkt a kutya kedvéért sincs kedvem főzni.
2018. júl. 9. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!