Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új kutyától fél a régi,...

Az új kutyától fél a régi, pedig még csak egy kölyök, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szukánk, de most lett egy új kiskutyánk is, egy 8 hetes szuka. Felnőttnek kicsit lesz csak kisebb, mint az idősebb, de most még kb. akkora, mint a felnőtt kutya feje és nyaka.


Nem gondoltam, hogy bármi gond lesz, mert a felnőtt kutyám nagyon jól kijön más kutyákkal. Sajnos viszont úgy veszem észre, hogy a kiskutyát nem tudja mire vélni. Tény, hogy még nem is találkozott kölyökkutyával. Eléggé tartózkodik tőle, mintha félne. Amikor a kiskutya az útjába kerül, akkor megfordul és inkább kikerüli valamerre. Először a kiskutya próbált közeledni felé, de ő elég feszültnek tűnt, ment el tőle és rá is morgott. A kiskutya úgy néz ki vette a lapot és nem is nagyon próbál már közeledni felé. Egyedül akkor közelítette meg a kiskutyát a felnőtt, amior az elaludt (a felnőtt kutya ágyában), ekkor odament, óvatosan, de alaposan megszaglászta, aztán megfordult és elment.

Ma éppen játszottam a felnőttel, amikor odajött a kicsi és elvette a játékot. A felnőtt kutya nem mert a közelébe menni, csak nézte és nyöszörgött, miközben az új kutya rágta a játékát, mintha tőlem várta volna, hogy vegyem el tőle.


Szerintem tényleg nem tudja mire vélni az új jövevényt, akkor viselkedett hasonlóan, amikor egy gyíkkal a kezemben mentem felé, akkor is megszagolta, de utána feszülten hátrált el és ment el tőlem. Nem hiszem, hogy teljesen felfogta, hogy egy másik kutyáról van szó. Mi a megoldás ilyenkor?



2020. jan. 25. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, türelem, majd összekötődnek, és kialakul a viszonyuk, ha kiismerték egymást!
2020. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyet, hogy a kicsi odamegy miközben játszol az idősebbel, és elveszi a játékot, ne hagyd.


Idő kell nekik, de pont most az idősebbet kell többet pátyolgatni, hogy ne érezze azt, hanyagolva van.

2020. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nem bántja, de morog rá, ha közel megy a kicsi, úgyhogy most felraktam neki egy kutyaágyat a kanapéra, hogy oda vissza tudjon húzódni előle, mivel ugye oda még nem tud felugrani a kölyökkutya.
2020. jan. 25. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

idővel össze szoknak nyugi, annó nálunk 2 hétbe telt első kutyám(ő sajnos már nincs köztünk) meg a jelenlegi közt.


Ha láttuk,hogy a kicsi nagyon bacogatja a nagyot akkor elhívtuk onnan. Hagytunk a nagynak is teret,nyugit.

Aztán 2 hét elteltével elkezdett a nagy játszani a kicsivel. Aztán már együtt aludtak,előtte a nagy kerülte a kicsit,ha hozzá ért odébb ment. Szépen össze szoktak,akkor lett jobb a helyzet amikor együtt lehetett őket sétáltatni amúgy az is nagyon éles változás volt.


Aztán most úgy alakult,hogy aki annó volt kölyök :D most ő lesz a "nagy" 2 hét múlva érkezik egy új kutyus, ő nagyobb lesz nála, 9 hetesen kicsit lesz kisebb csak a jelenleginél,felnőttként 16 kg körüli lesz.


jelenlegi szukámnak nagyon hiányzik a kutyatárs(2 éve ment el az első kutyám) Lehet nehezebben fogja megszokni a kicsit, ő sem találkozott még ilyen kölyök kutyával :D


Majd meglátjuk :)


de no para idővel megszokja nálatok is a nagy a kicsit. Szokatlan számukra,ő területük,másik pici kutya,aki jétékos,erőszakos :D nem tudják mire vélni. Morgás is cska figyelmeztetés,hogy hagyj békén.

Ezt nem is kell tiltani. Meg ugye gazdi figyelme is megoszlik. Új dolog neki.


Jó lesz ez nyugi :)

2020. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már eljutottunk a játékig. A kicsi még mindig dili, van hogy ugrál a nagy pofájára, aki morog, ilyenkor leállítjuk. Legutóbb már együtt is aludtak, amikor leültem melléjük.
2020. febr. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!