Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a tacskó...

Hogyan tanítsam meg a tacskó kiskutyámat a, , fekszik"-re?

Figyelt kérdés
2020. jan. 25. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tanítottam meg az enyémeket, hogy először leültetem, utána mutatok lefelé kezemben a jutalomfalattal/ a kezemet lerakom elé szintén jutalomfalattal és mondom közbe a vezényszót.

Nekem bevàlt ez a módszer :)

2020. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így nekem is sikerült. 🙂
2020. jan. 26. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért emelted ki a kérdést, ha sikerült, de azért én is válaszolok. Nekem úgy sikerült, hogy a két első lába közé tettem a kezem, jutalomfalat. Egyből lefeküdt érte, teljesen mindegy hogy ült vagy állt. Ezután csatoltam hozzá a vezényszót, és tökéletesen tudja.
2020. febr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezernyi módszer van!


Mondok én egy harmadikat: Állítsd fel egy emelvényre (zsámoly) és a jutalomfalatot vidd az emelvény szintje alá. Miközben lefekszik, nevezd el a mozdulatot: "fekszik".


Fontos!! Mindig állításból fektesd, ha a tökéletes technikára törekedsz. Ha először leülteted és abból fekteted, akkor azt fogja megtanulni, hogy a fekvéshez először ülnie kell, majd utána feküdnie. Ez klasszikus hibának számít, bár hobbi szinten nincs jelentősége.

2020. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a harmadiknak is!

Másodiknak: azért emeltem ki a kérdést, mert a kutyusom elég makacs, ezért bármennyire tanítom be neki, egyik nap meg akarja csinálni, egyik nap nem. Ezért vártam több ötletet😉

2020. febr. 5. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!