Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 3...

Hogyan tanítsam meg a 3 hónapos tacskó kiskutyámat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakás vagy ház? Nekem úgy ment a tacsimmal, hogy addig kint voltam vele, amíg el nem végezte a dolgát. Akkor nagyon megdícsértem, és kapott jutalomfalatot. Ha bent végezte a dolgát, leszidtam érte.


Viszont ha rövidszőrű, akkor a hideg miatt nem lesz egyszerű dolgod most. Ajánlom, figyeld meg pár napig, hogy mikor végzi a dolgát. Pl evés után 10 perccel pisi, kaki. Ehhez mérten vidd ki, hogy biztosan kint végezze a dolgát.

2020. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Sok türelemmel. Nem lesz egyik hétről a másikra szobatiszta.

Gyakran le kell vinni kb 4 óránként. Ha lent végzi a dolgát hatalmas dícséret, ha fennt akkor meg feltakarítod. Ha épp rajtakapod akkor megszidhatod.

Esténként a kennel segít hogy tovább tartsa/ felébreszt ha ki kell mennie. Mert nem szeretnek oda piszkítani ahol alszanak. Nálunk bevált.

2020. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Figyelj az árulkodó jelekre, úgy mint a körbeszaglászás vagy a körbe-körbe járkálás. Ilyenkor azonnal ragadd meg a pórázt és vidd ki a kedvenc helyére, ahol könnyíthet magán. Ha ott végzi el a dolgát, dicsérd meg és jutalmazd meg valami finomsággal.


Ha kint végzi el a dolgát, minden alkalommal - rögtön ürítés után - dicsérd meg. Soha ne várj vele otthonig, ugyanis csak így tanulja meg, hogy mi az, amit elvársz tőle. Legyenek ezek a dicséretek kissé túlzóak, hiszen a kutyus még nem tud a nyelvünkön, csak az eltúlzott hangsúlyokból, gesztusokból különbözteti meg helyes és helytelen cselekedeteit.


Ha már találtál egy helyet, ahova kutyusod szívesen jár, ha a "szükség" úgy hozza, akkor térj vele vissza mindig ugyanoda. Vidd el hosszabb sétákra és játssz vele, de mindig csak a kétbetűs kitérő megtétele után.


Ha kutyusodnak mégis a szobában sikerül kimennie, feltakarítás után vidd a "kis csomagot" arra a helyre , ahol eredetileg el kellett volna végeznie a dolgát. A szagfelismerés segít neki beazonosítani a terepet, így hamarabb megjegyzi, hogy mindig oda kell mennie.


Amikor a kiskutya éppen vizel, kommentáld a nagy eseményt a "pisil a jó kutyus!" vagy hasonló bátorító kifejezésekkel, így elérheted, hogy pár alkalom után csupán a biztató szóra nekiálljon elvégezni a dolgát az általad kiválasztott és a célra tökéletesen megfelelő helyen.


A kutyust rendszeres időközönként etesd, és mindig jó minőségű, magas tápértékű eleséget kapjon, ezzel is elősegíted a szobatisztaság megtanulását. Korától függően a kiskutyának naponta 3-4 alkalommal adj enni. Ha mindig ugyanabban az időben eteted, anyagcseréje kiszámítható lesz, és ez a te dolgodat is megkönnyíti. Nem érdemes tagadni, hogy egy kutyus szobatisztaságra nevelése bizony fokozott éberséget, sok türelmet és kitartást igényel.


Testi fenyítést soha ne alkalmazz a kiskutyánál, ha véletlenül bepisil. Nem érti ugyanis, hogy mi történik és miért, így többet ártasz vele, mint használsz. A leszidás azonban jótékonyan hat, ezt viszont tényleg azonnal meg kell tenned, mert pár perc elteltével sem tudja már a büntetést a bevizeléshez kötni. Fontos, hogy a büntetésnél mindig legyél következetes, és mindig hasonlóan végezz.

2020. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszadóknak!

Elsőnek: Igen, rövidszőrű tacsink van.

Egyenlőre pelusra végzi a dolgát, tavasszal szeretném inkább ki szoktatni az udvarra, a hideg idők miatt.

2020. jan. 19. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak: köszönöm szépen, kipróbálom!

Harmadiknak: Köszönöm szépen, hogy szánták ennyi időt válaszod megírására, sokat segítettél.

Nekünk egyenlőre a pelusra dolog úgy vált be, mint ahogy valamelyikőtök írta, hogy egy helyre v=érzi a dolgát ezért voda raktam.

Udvarban sajnos nem sokat pisil, nincs állandó helye.

2020. jan. 19. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:
És elnézést a helyesírási hibákért, próbáltam gyorsan vissza írni.
2020. jan. 19. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pelusra szoktatod, azt nagyon nem jól teszed, mert ezzel arra szoktatod, hogy ne legyen szobatiszta.

Érdemes lenne a pelust megszüntetni, és kb. 2 óránként (ha otthon vagy) kivinni, ill. evések és ébredések után.

Fontos lenne a rendszeresség, nagyjából ugyanakkor legyen minden nap az evés, játék, pihenés és kivitelek időpontja. Így lesz a leghamarabb szobatiszta, remélhetőleg már tavaszra.

2020. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 3 5 hónapos mopszunk van. Mi reggel, délután(munka után), este alvás előtt megyünk ki vele. Addig kint vagyunk még meg nem csinálja amit akarunk. Eleinte 20 percig is tartott ma már 5-10 perc. Ha ügyes nagyon megdicsérjük és jutalom falatot is kap. Nekünk ez bevált. Az a lényeg minden nap egy ugyanakkor vigyük ki. Ne váltogassuk az idő pontokat.

Remélem tudtam segíteni😊

2020. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!