Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontokat lehet adni...

Milyen csontokat lehet adni egy kutyának?

Figyelt kérdés
És hogyan?
2009. jan. 11. 07:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még miket nem szabad adni?
2009. jan. 11. 07:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki csöves csontot, tehát pl. csirkelábat, mert szilánkosan törik és okozhat bajt. Viszont lehet adni csirkefarhátat, illetve pl. sertéslapockát is, de ezt mindenképp meg kell főzni! Amúgy a sertéslapocka pl. "fogkefének" is nagyon jó.

Óvakodj a sertéshústól, csak főve kaphatja, mert létezik olyan baktérium benne amitől a kutya meghalhat.

A csoki szigorúan tilos, mérgező számára.

2009. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És attól is függ, hogy milyen kutya. Azért egy kis testű, apró kutya nem hiszem, hogy megbirkózik hatalmas disznócsontokkal :)
2009. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előttem szólók véleményét! Szárnyascsontot egyáltalán nem ajánlott, persze van amelyik nem törik szilánkosra, de az állatorvosok nem ajánlják a szárnyast, tehát kacsát, libát, pulykát, csirkét. Azonban a (az én labradorom legalábbis imádja) marhalábszár, marhabordák, és a disznócsontok nagyon jók! És igen, nagyon fontos a disznóhúst, még a csontot is kifőzni előtte!
2009. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A jó nagy sertéscsont jó, sokáig elrágcsálják. Csak legyen megfőzve.
2009. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
meg a "bőr"-ből préselt kitudjamibőlszármazik csont formájú rágni valót nem érdemes adni nekik, legtöbb kutyának hasmenése van tőle.
2009. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

A hogyan kérdésre egyszerű a válasz: beleteszed a tányérjába.

Igazából nem tudom mi ez az újkeletű ökörség, hogy nem lehet a kutyának csöves csontot adni...

Mi a családban mindegyik kutyának adtunk mindenféle baromfi csontot, combcsonttól a szárnyon keresztül a farhátig mindent! Soha egyetlen kutyának se lett semmi baja és szép hosszú életkort élt meg az összes kivéve amelyiket elütötték... a kutyának olyan erős a gyomorsava, hogy a csontot is feloldja szóval baromira nem értem ezt a mostanában divatba jött marháskodást.


Tovább viszem: -persze megjegyzem, hogy ezt én sem tartom okos dolognak de - a családban van egy kutya ami halcsontot és halszálkát is szokott kapni... most 10 éves és soha semmi baja nem volt se a szálkától se a csonttól!

Hozzáteszem: ezek korcs kutyák, ilyen kis vacak westi stb lehet feldobná a talpát a szálkától de ha nekem volna olyanom sztem. annak is adnék csontot ugyanúgy.

2009. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp nem rég kellett kiműteni a csirkecsontot egy ismerősöm masszív nagy termetű kutyájának a beléből. Műtét nélkül meghalt volna. Ez nem új keletű baromság, csak régen a sok paraszt lesz@rta miért patkol el a kutyája fiatalon ma meg azért vannak értelmes emberek akik információkat osztanak meg egymással..
2009. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekünk egy lassan 1 éves, fajtiszta drótszőrű foxink van, ha volt itthon régen sült hús, húsleves, meg ilyenek, a csontokat mindig megkapta, és egy idő után észrevettük, hogy hihetetlenül rossz szorulása volt... Aztán mondta az állatorvos, hogy egyáltalán nem szabad csontot adni Neki... Szóval lehet fajfüggő is ez az egész.
2012. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!