Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hordozó miatt leszállíth...

Ilyen hordozó miatt leszállíthatnak a vonatról?

Figyelt kérdés

Sajnos autó hiányában vonattal kell utaznunk a kutyával, külföldre megyünk, itthon IC-ként közlekedik a vonat. Amíg nem érünk át a határon, muszáj hordozóban lennie a kutyának. A MÁV honlapján az alábbi megkötést találtam:

Az utasnak a kutyát a felvitelt követően haladéktalanul az arra alkalmas – a kézipoggyász mérethatárt (30x50x80 cm) meg nem haladó méretű – szállítóeszközben kell elhelyeznie.


Amit találtam szállítóboxot, az a következő paraméterekkel rendelkezik: H 67 x Sz 51 x M 47 cm


Ennél kisebbe csak préselve tudnám belerakni a kutyát. Emiatt szólhatnak?


2020. jan. 26. 19:19
 1/3 anonim válasza:
71%
A kutya méretéhez kell igazítani a poggyász méretét. Az csak általánosítás.
2020. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig kihagytam az IC-t hasonló probléma miatt, de ha muszáj, érdemes lenne megkérdezni írásban a MÁV-ot, és ha írásban engedik, a válaszuk legyen nálad, amikor utaztok, ha esetleg egy túlbuzgó kalauzba botlanátok.
2020. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mantis religiosa ***** válasza:
84%

Nem fognak leszállítani, csak ha meghaladja a meghatározott méreteket, ameddig díjmentes a kézipoggyász, akkor kézipoggyász-viteldíjat számolhatnak fel.


[link]

2020. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!