Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » írnátok a havanese-ről?

írnátok a havanese-ről?

Figyelt kérdés

Írnátok nekem a havanese-ről?

pl: hullik a szőre?

mennyibe kerül?

milyenek a tulajdonságai?

könnyen tanul? stb.


Előre is köszi.


2010. júl. 22. 17:41
 1/7 A kérdező kommentje:
*Havanese
2010. júl. 22. 18:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy fehér havanesem van, másfél éves kislány. Nincs törzskönyve, mi nem kértük, igy elég olcsón 25 ezerért vettük. A szőre nem hullik jobban mint más hosszúszőrű kutyáé, de rendszeres fésülést igényel, másképp nagyon könnyen összegubancolódik. Mi ilyenkor nyáron le szoktuk nyiratni rövidre a szőrét. A szeme környéke napi ápolást igényel, bórvizzel kell törölni, különben csúnyán bebarnul. Nagyon okos, könnyen tanitható kiskutya. Nagyon játékos, és borzasztóan kedves szeretni való. Én csak ajánlani tudom. Már több különböző fajtájú kutyám volt, de ebbe "szerelmes" vagyok.

Ahhoz képest hogy szobakutya, imád az udvaron lenni, játszani.

2010. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

nem hullik a szőre :)

kb. 25-70ezerig attól függ

általában élénk,játékos,szép

nagyon könnyen tanul csak napi kb.16 óra figyelmet igénylel tanulásnál

2010. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bolognese kutyám van (rokona a havanese-nek), a szőre egyiknek sem hullik, viszont minden nap ki kell fésülni őket, mert az elhalt szőrszálak megbújnak a többi között, és csak a fésülésnél jönnek ki.

Ha tenyésztőtől veszed, akkor 100 ezer forint közül mozog az ára.

Tulajdonságairól nincs tapasztalatom, de a fajtaleírásban ált. az szerepel, h játékos, végtelenül hűséges, más kutyákkal is jól kijön.

Az h egy kutya mennyire tanul könnyen, sztem egyedfüggő is, meg persze az is számít, h mennyit foglalkozol vele. A bologneseről mindenhol azt írták, h később tanulja meg a szobatisztaságot, mint más fajták - nekem 3 napra volt szükségem hozzá, h rápisiljen a pelusra.


Hajrá, a bichonok közül bármelyik nagyon jó választás! :)

2010. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :D
2010. júl. 22. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A Havanese szerintem a tökéletes kutya.Biztos nem bánod meg ha ilyet veszel:)
2010. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár vehetnék...de nem engednek kutyát. :(
2010. júl. 22. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!