Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok nekem a véleményetek...

Leírnátok nekem a véleményeteket az Angels Flowers Collie Kennelről?

Figyelt kérdés

A kennel internetes címe: www.angelsflowers.hu

A kutyákról, az eddigi alomról, és a honlap minőségéről kéne véleménytek.


2010. júl. 22. 18:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Minden "nagy" tenyésztő volt egyszer kezdő, elvégre valahol el kell kezdeni, nem? Aidával nagyon szép kiállítási sikereik vannak, most is Szhelyen CACIBos lett 10 jó minőségű szukából. Nem a címeket kell nézni, hanem, hogy milyen konkurenciából szerzi. Lehet valaki többszörös fajtagyőztes mezei CACon, ha kb 2-3 kutya konkurál érte, de lehet valaki világkiállításon res.cacos is, pl 16 kutyából, ami sokkal nagyobb érték.

Igaz, szépek a magyar colliek, de nagyon meg kell nézni a szülőőket, mert ahogy észrevettem egyre több a félős, most nem mondok kennelneveket, hogy hol.

És ha jól megnézed, mindegyik kennelben csak a kiállítási eredménnyel büszkélkednek, munkaeredmény sehol! Ami elég szomorú szerintem.

2010. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azért szerintem a CAC kiállításokat sem kell lenézni.

Előfordul, hogy egy osztályban csak 1 kutya van. Az még nem jelenti azt, hogy megkapja a CAC címet. Ha a bírónak nem tetszik akkor nem adja ki.

2010. júl. 23. 17:24
 13/19 Akiteki ***** válasza:

Kissé ellentmondasz magadnak.

Azt írtad, hogy mekkora eredmény, hogy egy cacon kapott egy cacot. Aztán meg hogy mégsem.

Nem ismerem a kennelt meg az eredményeit, de ha valaki azt írja a kezdő oldalon, hogy már tudja, hogy nem jó helyről szerezte be az első kutyáját, akkor minek csinál almot vele?

2010. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Először is elnézést, hogy csak most reagálok, de most tudtam meg, hogy létezik ez a fórum.

Kovácsné B Ildikó vagyok, az Angels Flowers kennel tulajdonosa. Lenne pár észrevételem az írásokkal kapcsolatban.


Először is, igen, mi kezdők vagyunk, bár nem tudom mi ezzel a gond. Ha valaki jobban megnézi, látja, hogy mi nem össze-vissza szaporítani akarunk, hisz első kutyánk is majdnem 3 éves volt, amikor először befedeztettük. Amikor megvettük Angelt, valóban nem ismertük annyira a vonalakat, és a fajtát, de szerencsére, nagyon jó helyről, és jó kutyát sikerült vennünk. Soha nem írtam róla, hogy ő egy rossz minőségű kutya. Igaz nem vittük sok helyre kiállítani, ez több okból történt, első, hogy mi is kezdők voltunk, valamint Angel nem élvezi úgy a kiállítást, mint most Aida, tehát nekünk elsősorban az a fontos, hogy a kutyáink jól érezzék magukat. Ennek ellenére ő is szép eredményekkel rendelkezik (1xBOG I, 3xCAC, 1xR. CAC, Kitűnő, Kitűnő II, és Kitűnő III ) Ezeket, főként konkurenciában érte el. Amikor fedeztetésre került a sor, akkor sem azt néztük, hogy közel legyen a kan, hanem hogy hozzáillő jó kutyát találjunk. Ekkor ismerkedtünk meg Lissai Erikával, és nála fedeztettünk. Bár leszólták itt a kant, pedig utána dicsérték a Rineweld kennelt, és az apa is innen való. Csak halkan jegyzem meg, hogy azóta többen is, általatok mondott nagy tenyésztő is fedeztetett vele, aki személyesen is látta nálunk lévő kölykét, Aidát.

Továbbá valaki írta, hogy az alom egyetlen ígéretes kutyáját tartottuk meg. Ez azért elég furán hangzik, hisz mi alapból szukát akartunk, és egy szuka volt. Nem titok, hogy mindegyik kölyköt hobbi gazdik vették meg, de nem a minőségük miatt, hanem mert ők családtagnak kerestek kutyát. Így örülünk, hogy két kan is szerepelt már kiállításon, és mindegyikük CAC címet szerzett. Nekünk a gazdi jelölteknél nem az a fontos, hogy kiállításra vigyék (ennek csak örülünk) hanem hogy jó helyet, boldog életet biztosítsanak nekik, és ők is boldogok legyenek velük. Szerencsére eddig sikerült. Mindenkivel tartjuk a kapcsolatot, és mindenki nagyon szereti őket, és boldogok velük.

A honlap minősége más téma. Nem vagyok web szerkesztő, és csak most tanulom, hogyan és mit lehet készíteni. Alapból nem akartam egy csicsás honlapot, a lényeg szerepel rajta, a többit meg személyesen. Személyes találkozó nélkül senkinek nem adunk kölyköt. Valamint az sem titok, hogy most 1 éves kislányommal vagyok itthon, aki mellett keveset tudok gépezni, így mindig csak a fontosabb dolgokat írom fel.

Igaz, hogy ismét alom lesz nálunk. Sőt, az általatok rossz minőségű kutyának nevezett Angelt is befedeztetjük, egy sable kannal.

Végül annyit még azért hozzátennék, hogy amennyire leszóltátok a nálunk születet kölyköket, akkor a leírt kennelek tulajait is leszóltátok. Hisz Aidát bírálta már a Nyitramenti kennel egyik tulajdonos (Balázsovits Elena, akinek nagyon tetszett Aida, és pesten a Derbyn elég nagy konkurenciába fajtagyőztes lett) továbbá a Kőakói kennel tulaja (Harsányi Péter, aki előtte éven Derby győztes szukának választotta) Valamint a Double Scotch kennel tulaja (Muzslai Ildikó, akinek Aida és Artemon is tetszett) Ezen kívül még ahogy látható sok neves bíró is jól nyilatkozott, és Tenyésszemlén Papp Judittnak is tetszett (Silver Dream kennel)


Elnézést a hosszú írásért, remélem nem hagytam ki semmit. Ha mégis, nyugodtan keressen bárki akár telefonon, akár e-mailben. A honlapon megtalálhatóak az elérhetőségek. Valamint mindenkit szeretettel várunk és megnézheti élőben is a rossz minőségű kutyáinkat.


Üdv

Kovácsné B Ildikó

2011. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hoppá! Megjelent a tenyésztő! Erre nem számítottam. De amit írtam korábban az nem változtatom meg.

Azért szerintem nem csak az az eredmény, cím ér valamit amit nagy konkurenciában kap meg egy kutya, ugyanis ha kevesen vannak az adott fajtából nevezve, vagy netán egy darab is az adott osztályban és megkapja monjuk az az egy a CAC címet, nem azt jelenti, hogy kénytelen a bíró kiadni a címet mert más kutya nincs, vagy egy gyengébb a legjobb minőségű a többi között, hanem csak azon kutya kaphat meg egy címet, legyen az CAC cím, amelyik megfelelne bármely más rangos kiállításon a cím elnyeréséhez szükséges követelményeknek. Tehát szigorú előírásoknak kell megfelelni, hogy egy kutya az adott címet megkapja, és a cím odaítélése nem a nevezett kutyák számának függvénye. Egy CAC kiállításon elért CAC cím ugyanannyit ér mint mondjuk, ha a kutya a világkiállításon szerezte volna - konkurenciától függetlenül. Ugyanazok a bírálati szempontok alapján bírálnak, ugyanazon feltételeknek kell megfelelni egy hazai nemzeti kiállításon, mint egy nemzetközi kiállításon adott cím elérése érdekében.

Szerintem egy tenyésztőnek sem kellene arra vernie magát, mert a kutyája nagy konkurenciában szerzett bármely címet is. Úgy látszik nagyon sok tenyésztő teljesítmény orientált, címek után futkosó.

Én megvettem már a kutyust, de biztos nem fogok a címek uták kaparászni. A lényeg, hogy a kutya egészségben, békességben éljen.

2011. jún. 7. 22:20
 16/19 anonim válasza:

Szia

Örülök, hogy még mindig nézed a fórumot.

Nem is kell megváltoztatni a véleményed, nem azért írtam ide.

Amit leírtál a kiállításokról, az szép, és ez lenne hivatalosan, de sajnos ez nem a valóság. Bár azt kívánom, hogy ne tapasztald meg, de sajnos aki több kiállításra is elmegy, ott meglátja, hogy sokszor még az sem számít, hogy milyen a kutya, csak az, hogy ki vezeti fel, vagy mi a kutya neve. Valamint egy CAC kiállítást, azért ne hasonlítsunk össze egy Világkiállítással. Sajnos sok kiállításon, főként CAC-on (de előfordul CACIB-on is) láttunk már olyat, hogyha egyedül volt a kutya, akkor a bíró szinte rá sem nézett. Ha nincs valami nagyon kiemelkedő hibája, akkor kiadja a címet. Bár hivatalosan nem kéne, de más a leírás, és más a gyakorlat sajnos. Természetesen vannak kivételek. Ez mind bíró függő, tehát sok esetben nem az számít, hogy mennyi kutya van a ringben, hanem, hogy milyen bíró van. Voltam már mksz-en úgy, hogy majdnem 20 perc volt egy kutya bírálata, nagyon alaposan mindent megnézett, és voltam már CACIB-on, hogy szinte meg sem nézték a kutyát, csak, hogy melyik kutyánál ki a felvezető. Sajnos ez így van.

Tény, hogy sok ember túlzásba viszi a címekért a „harcot”, de bizonyos szinten ez mégis egy verseny. Lényeg, hogy ezt a határt ne lépjük át. Én nem tartom magunkat címek után futkosónak. Természetesen örülünk ha valami szép eredményt elérünk, de fontos nekünk az is, hogy egy szép napot töltsünk el. Szinte minden kiállításon amin részt veszünk, ott vannak barátaink, akikkel jót beszélgetünk, bulizunk közben. Valamint ha annyira a címekre mennénk, akkor vihetnénk másik kutyánkat is kiállításra, hisz ő is szépen szerepelt, de mivel ő nem szereti a kiállítást, így őt nem visszük. Nekünk fontosabb, hogy ne csak mi élvezzük, hanem kutyánk is. Mi nem vagyunk, és nem leszünk soha sem nagy tenyésztők, nálunk főként családtagok a kutyák (itt nem elítélni akarom a nagy tenyésztőket, csak tudom azt, hogy mi nem bírnánk annyi kutyával, és csak annyit vállalunk be, amennyivel rendesen tudunk foglalkozni). Ha valaki megnézi képeinket azonnal látszik, még nászútra is jött velünk Angel (akkor még csak ő volt) valamint nyaralásra is jönnek velünk. Csak olyan helyre megyünk, ahová jöhetnek ők is. Nálunk teljes értékű családtagok.


Örülök, hogy találtál kutyát, boldog hosszú életet kívánok, és ha mentek kiállításra, akkor sok sikert, talán egyszer élőben is összefutunk.

2011. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Miért lepett meg annyira, hogy megjelent a Tenyésztő? Hiszen neki van a legnagyobb köze ehhez a topichoz, ha már az Ő kutyáit beszélitek ki…

Részemről nem nagyon szeretem az ilyen fórumokat, főleg akkor ha - és ne vegye senki magára, akire nem vonatkozik – nem érdemi vita vagy társalgás folyik rajta. Abba én most nem mennék bele, hogy egy-egy kiállításon mikor és mikor nem adnak ki címeket. Nem hinném, hogy ez konkrétan a témához tartozik. Aki rendszeresen jár kiállításokra, tudja, hogy miről is van szó, aki pedig nem, annak hiába is magyaráznám. Én személy szerint 18 éve voltam az első kiállításomon. Talán 1-2 kommentelő akkor még meg sem született…

Ildikót sok év óta ismerem, és nagyon-nagyon örülök neki, hogy a barátomnak tekinthetem! Talán nem túlzás, ha azt mondom, hogy az én segítségemmel kezdte el a kiállításokat és a tenyésztést. Korrekt, jóindulatú és a kutyáit imádó és értük bármit megadó embert ismertem meg benne! A kutyáit is ismerem. Igaz nem voltam ott, amikor az első alom született, de azt hiszem, hogy én voltam az első kívülálló, aki láthatta őket.

Kezdő tenyésztő. Igen, talán mondható annak. De csendben elárulom, hogy vannak nála kezdőbbek is, akik azt gondolják, hogy nagyon sokat tudnak… Közben pedig…

Hogy a honlap is kezdő és egyszerű? Nem születik mindenki programozónak, de nem hinném, hogy ez alapján meg lehetne ítélni azt, hogy hogyan kutyázik…

A Rineweld kutyákra célzó hozzászólónak pedig: az első alom papája egy Rineweld kutya…

Az, hogy valaki más kennelt ajánlott rendben van. Nincs is ezzel semmi probléma. Ismerem mindegyik említett kennel kutyáit. Bár azt nem tudom, hogy hogyan ítélsz meg egy fiatal kennelt néhány 7-8 hónapos kutya alapján. Ne haragudj, de azért abban a korban még nem igazán derül ki, hogy egy alom mennyire lesz kiemelkedő. Hagyjuk azt csak a végére…

Azt viszont nem tudom, hogy honnan vettétek, hogy melléfogott az első kutyájával? Ez miből derült ki? Angellel semmi probléma sincs! Az, hogy nem nyert egy jó adag ch címet még nem jelenti azt, hogy melléfogás lenne!

Bár Ildikó nem írta meg (igaz aki megnézi a honlapját láthatja) de Aida-ra igazán büszke lehet. a pozsonyi világkiállításon például 18 fiatal szuka közül Aida a negyedik legjobb lett, a legjobb magyar fiatal szukaként! Próbálkozni lehet utánacsinálni! Vagy elérni a Hungaria Junior CH, a Szlovák Junior CH, a Szlovén Klubgyőztes, és a többszörös CACIB vagy BOB címeket. És emellett a kutya mégcsak nem is hülye…ezt is tudom, mert az alapképzésével én is foglalkoztam.

Valaki megjegyezte, hogy manapság a Collie kennelekben nem foglalkoznak a munkával. Ebben sajnos nagyrészt igazat tudok adni, de ha nagyon alaposan keres, talál 1-2 kennelt (tényleg csak annyit) ahol igenis fontos szerepet kap az, hogy a kutyák ne csak a kiállítási körben állják meg a helyüket, hanem a kutyaiskolában és esetleg a birkanyáj mellett is. Nézz körül jobban a magyar kenneleknél... Nekem pl több kutyám is rendszeresen terel, néhánnyal vizsgát is tettem. Emellett több kutyával is rendszeresen járunk iskolába, és mint okleveles kutyakiképző és kiképzésvezető (egyetlen a colliesok között!) minden nap foglalkozok a kutyáim képzésével. Legyen az agility, DD vagy akár engedelmes gyakorlás.

Tehát bár ritka a dolgozó collie, azért van néhány! Nekem szívügyem a dolgozó kutya! És az, hogy a kutya családtag legyen! Nálunk mindegyik kutyám olyan, mintha a saját gyermekem lenne…

És még egy gondolat a címekről. Én is kiállítok. A dolgozó kutyáimat is. Nem is olyan rossz eredménnyel…

Sokan azt mondják, hogy nem a címek miatt mennek kiállításra. Persze, a jó társaság, a kikapcsolódás nagyon is fontos. Mert ilyenkor összejönnek a hasonló érdeklődésű kutyások. De tegyük a szívünkre a kezünket és valljuk be. A legtöbb ember - még ha nem teljesítményorientált is – a címért megy. Hát mi másért menne??? Egy kiállításra azért nevezünk, hogy nyerjünk, és nem azért hogy utolsók legyünk. Olyan ember nincs aki csak azért megy el, hogy ott legyen…Ez álszentség…

Egyébként Aida leendő párja az én kutyám. Ő sem volt minden héten kiállítva, de azért rendelkezik pár szép címmel, és egy olyan vérvonallal, ami sokaknak csak álom lehet! És a párosítás sem azért fog létrejönni, mert ő van legközelebb…

Kedves Kérdező! Mindenesetre örülök, hogy találtál egy szuper kutyát, és ugye nem bántódsz meg azon, hogy annak is, hogy nem Angels Flowes kennelből…



Kruzslicz Anita

Sherborne Collie & Sheltie Kennel

2011. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves tenyésztő! Elárulok egy nagy titkot, de talán nem is titok. Én egy illető ajánlására néztem meg korábban a honlapot, ő ajánlotta, hogy nagyon jó a tenyésztő és talán lesznek is kutyusok, mivel ugye én is szerettem volna egy skótot. Az illető egy ismerősöm, V. Balázsnak hívják és nagyon jókat mondott az Angelsflowers kennelről, méltatta a tenyésztő munkásságát, segítőkészségét, de a honlap láttán hát nem jókat gondoltam én, ezt a Balázsnak el is mondtam és ő is kiakadt. De ez van. Úgy tudom a Balázs is mostanában akar még kutyát venni, Artemon mellé, igen Artemon az ő kutyusa. Igazából nekem a kennelből csak Artemon és Aida tetszik. Balázs mondta, hogy a többi kutyus is ugyan olyan gyönyörű, őket sem kell lenézni, attól, hogy kiállításon még nem voltak. De hát az én véleményem azért más volt. Ha valaki megsértődött, akkor elnézést kérek. A Balázsnak is mondtam, ne haragudjon, azért mert én nem értek vele egyet.
2011. jún. 9. 12:38
 19/19 anonim válasza:

Kedves topicindító


Köszönöm ezt az utolsó válaszod. Ezzel igazából mindent el is mondtál, és nekem ez a legfontosabb, hisz ahogy írod, Balázs meg van elégedve Artemonnal, és velünk is. Nekem más nem is kell, csakhogy a kutyáim ilyen helyre kerüljenek ahol mindent megkapnak, és szerencsére Balázs is ilyen. A mai napig tartjuk a kapcsolatot, bár idén még sajnos nem tudtuk Őket meglátogatni, de még a nyáron össze fogjuk hozni. Szerencsére azért képen láthatjuk, és szerintem nem lett Ő sem rossz minőségű kutya, mint ahogy valaki említette itt a fórumon. Mi nem sértődtünk meg, csak azt nem értjük, ha valakiről, ez esetben rólunk, és a kennelünkről akartál információt, azt miért itt, ahol senki nem ismer, és szerintem sokan még a fajtát sem ismerik. Ezt megtehetted volna személyesen, vagy van pár collie-s fórum, ahol legalább hozzáértők adnak neked véleményt. Nem bánom, hogy nem tőlünk vittél kicsit, hisz az a fontos, hogy számodra szimpatikus helyről válassz, de ez a megoldás annyira nem tetszett. (de csak azért mert mind szinte mindegyik gyakorikérdéses fórumon, itt is olyanok írnak, akiknek fogalmuk sincs a dologról)


Még egyszer, őszintén, hosszú boldog életet kívánok a kutyáddal.

2011. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!