Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a lépcsőházba...

Miért pisil be a lépcsőházba a másfél éves kutya?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem el otthonról, természetesen a kutyusaim is jöttek velem, két Border Collie. Eddig is benti kutyák voltak, naponta többszöri séta és játék, foglalkozás mellett teljesen jól lefáraszthatóak, boldog kutyusok. A fiatalabb, most lesz másfél éves mindig is problémás volt szobatisztaság téren, de azért max havi egy balesettel ki voltam békülve, az is csak olyankor volt ha kicsit tovább kellett bent maradnia, ez kb 8 hónapos kora óta működött. A 4 éves kutyusom viszont sosem pisilt be, ő nagyon ügyesen tartja, nem volt vele sosem gond. Namármost egy hónapja elköltöztünk az eddigi otthonunkból, és azóta rendszeresen a lépcsőházba csurrant a fiatalabb miközben lefelé megyünk. Régen otthon nem kellett a másodikról lemennie a pisiléshez, de akkor is azért egy lepcsőfordulónyit mennünk kellett szóval nem szokatlan neki az hogy az ajtón kiérve még tartania kéne kicsit. Kezdek kétségbe esni, mindent kipróbáltam, amikor becsurrant leszídtam, lent mint amikor tanultuk a szobatisztaságot jutalom falatok, hatalmas öröm és dicséret,gyakoribb levitel, de semmi javulás. Most már ott tartunk hogy van hogy 2-3 óra után is beereszt egy kicsit a lépcsőházba. Arra gyanakodtunk hogy stresszes az új helyen, de egy hónap alatt már gondoltam egy minimális változás lesz azért. Kezdek nagyon kétségbe esni, és a szomszédok sem tudom meddig tolerálják. Valakinek valami ötlet? Bármire nyitott vagyok, a legjobbat akarom neki mert ez így neki is rossz, hiszen tudja hogy nem szabad bent pisilni és látom is rajta hogy rosszul érzi magát miatta amikor becsurrant. Előre is köszi!

2020. jan. 29. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ivartalan szuka?
2020. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elfelejtettem írni, ivartalan kanról van szó. Egy éves kora előtt kicsivel volt ivartalanitva, kb 5 hónappal ezelőtt.
2020. jan. 29. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!