Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit egyek egy örökké éhes (?...

Mit egyek egy örökké éhes (? ) emiatt mindent tönkretevő öreg beagle kutyával?

Figyelt kérdés

Zabál, mindent, örökké éhesnek mutatja magát, de mindent eszik, szétszedi a kerítéseket, hogy bejusson a tyúkokhoz, széttépte a másik kerítést, hogy bejussok a kacsákhoz, kukorica búza, minden, ami csak ehető. Tönkretesz mindenünket. Lemezház ajtáját szétberhelte, csak, hogy bejusson mert tudta ott a takarmány. Ő maga minősségi tépot kap és hust-répát, rizst, mikor mit. Dagadt. Kizárt, hogy éhes, de ez már szörnyű, hogy mindent tönkretesz. Ha csak picit nyitva marad az ajtó, már jön be, utól sem érem, tudja, hogy a cicák hol kapnak enni. Most a tyúkol ajtáján tépkedte szét a kerítést, hogy a tojásokért bemenjen.

Van valami ötlet? Amitől nincs evés kényszere? Van másik kutyánk, hát eljutottunk odáig, hogy amíg esznek, addig kenelbe kell zárnom, mert ha megette a sajátját a másikat elüldözi, hogy azért is megegye.


2020. jan. 31. 08:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%

Elég fura. Szerintem így elsőre stressz evő lehet. Aggasztó az is, hogy zabál, az elhízott kutya akár fele addig is élhet, mint a normál súlyú kutya, ezért erre figyelni kell. Szerintem a falkavezér legyen vele határozott és kemény, hogy tudja, mik a szabályok.

De biztosan lesz itt még hasznosabb ötlet is :)

2020. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem elsősorban éhség, inkább viselkedési zavar.

Nem tudom, mit takar, hogy öreg? Ha jó kondiban van, egészséges, megoldást nyújthat sokkal komolyabb lefárasztás, hogy leginkább csak aludni maradjon kedve.

Milyen tápot kap?

2020. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
12 éves, epilepsziás. Ahhoz képest ahány rohama van a gyógyszerek mellett, nagyon is jó kondiban van, hisz képes másodpercek alatt megelőzni, hogy beszökjön, vagy olyan erős kerítéskete szétszedni, vagy megmészni (ezt nem hittem volna el, ha nem látom) a kajáért. Most pl megint valahol beszökött, mert csak kukorica volt a végtermékben. Örület, folyamatos figyelmet igényelne, mást se csinálok csak védekezek, meg javítok utána. Britet kap most, de más végigpróbáltunk mindent, hisz nem most kezdte ezt, mindig is zabagép volt. Csak volt idő mikor ki tudrtam vinni futni, mostmár nem merem, orvos sem ajálja, a sok inger újabb rohamokat generál. Meg már az izületei sem okésak, egyensúlyzavara is van. De ezzez képest hihetetlen egy eb.
2020. jan. 31. 09:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Hű, de sok melléütés bocsi, nem vagyok hülye, csak másra is figyelek itt :)
2020. jan. 31. 09:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire van foglalkozva vele? Mert a beagle, ha nincs lefárasztva, akkor keres kihívást magának, illetve állatorvossal kéne konzultálni a folymatos zabálásról. Ha dagi akkor pedig diétára kéne fogni, de ebben is a doki tud irámyutatást adni.
2020. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
A beagle vadászkutya és ha nem vadászhat, akkor unatkozik és sajnos hülyeségeket csinál. Már kölyök korában következetesen kell nevelni.Ami nem mindig sikeres.A farkas étvágy nagyon jellemző rá.Találtam régi írást róla itt a gyakorin : https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1217199-van-..
2020. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Bocsánat, hogy nem a fő kérdésdel kezdek. Tudod mi váltja ki nála az epilepsziát (front, érzelem...)? Az epinek van kiváltó oka, összefügghet a zabálással, ráadásul nem szabad, hogy a kutya elhízzon. Ha nincs új inger, magába fordulhat és unaloműzés, boldogság érzet, stressz, vagy szimplán pótcselekvés miatt is zabálhat, főleg, ha nincs lemozgatva.
2020. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egy gyenge példány, így 12 évesen :D

Hát, jobb ötletem nincs, hogy ha nem tudsz rá épp figyelni, zárd be (lakás, kennel), így kevesebb kárt okoz. Viszont ha öreg, ha beteg, akkor is kellene őt fárasztani kicsit, mivel mindez vszínűleg pótcselekvés, energialevezetés is nála.

2020. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha rohama van gyógyszerek mellett akkor nem jó a gyógyszerezés!
2020. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami tápanyaghiánya is.(vitamin,ásvány) ami folyamatos éhség formájában jelentkezik.

Hülye példa de rokonom örökké evett, hízott mint a disznó.

Elkezdte szedni a Béres cseppet és leállt a zabálással, mert előtte valamelyik összetevőből hiánya lehetett.

De lehet az epilepszia gyógyszermellékhatása is.

Nem lehet cukorbeteg?

Lehet, hogy meg kellene beszélned állatorvossal, egy vérkép után. Egyébként valóban nem lenne szabad rohamainak lenni gyógyszerrel.

A mi kutyánk is epilepsziás, mióta gyógyszerezzük 2-3 évente van csak egy halvány, kisebb rohamra emlékeztető 2 perces valami.

A GrétiMixet ismered? Talán szárazon lehetne vele próbálkozni:

[link]

2020. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!