Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehet az hogy az 1 éves...

Netta1920 kérdése:

Miért lehet az hogy az 1 éves szuka kutyám hágó mozdulatokat csinál felém?

Figyelt kérdés
Tegnap a férjemmel ültünk egymás mellett és hozzá bújtam puszilgattam erre a kiskutyám ( szuka csivava keverék) fel ugrott a hátamra és hágó mozdulatokat csinált. Soha nem csinált ilyet se a játékain se más kutyán se senkin. És egyáltalán nem szemtelen kiskutya nagyon szófogadó sőt kicsit félős is. Úgyhogy értetlenül állok a dolog előtt..

2020. jan. 31. 16:26
 1/4 anonim válasza:
23%
Előfordul. Nem kell foglalkozni ezzel. Ismerősöm szuka kutyája is csinálta néha.
2020. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tiltani kell neki nagyon határozottan.


Ezzel le akar téged dominálni.

2020. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Le akar dominálni, magyarul tudtodra adta, hogy Ő a vezér. Nem tűrheted el, ezt nem szabad megengedni.
2020. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felfokozott izgalmi/érzelmi állapotban szoktak ilyet csinálni a kutyák, ha azt másként nem tudják levezetni. Gyakran heves játék közben, illetve olyankor, ha egy szociális helyzetnek magas az érzelmi töltete (például parkban új kutyával bővül a már addig is aktívan hancúrozó csapat, otthon látogató érkezik, nagy a felbolydulás).


Nem annyira a dominancia jele, hanem inkább azt mutatja, hogy a kutya annyira izgatott, hogy nem tud mit kezdeni magával. Általában szexuális összetevője sincs, bár a hormonális állapotnak lehet némi hatása a dolognak, a kutyák egy része kizárólag kamaszkorban csinál ilyet, az ivarérés táján. Az én szuka bull terrierem is átesett egy ilyen szakaszon, olyan 6-8 hónaposan, bár ő ezt a maga alá gyűrt ágyneművel csinálta általában.


Ha amúgy is kicsit félős, akkor a kemény fellépés, tiltás csak árthat. Nem kell nagy felhajtást csinálni, egyszerűen tedd le, és tegyél úgy, mintha nem történt volna semmi. Érdemes még figyelni arra, hogy ha a kutya éppen fel van pörögve, mert percekkel előtte játszottatok egy jót, vagy történt valami izgalmas, akkor előbb legyen ideje megnyugodni - így kevésbé fogja szükségét érezni annak, hogy bekapcsolódjon a puszilgatásba. Ezt elő lehet segíteni azzal, hogy adtok neki valami rágcsálni való jutalomfalatot, amivel el van foglalva egy darabig. (Külön lehet azt is gyakorolni, hogy a fekhelyén adtok neki jutalomfalatot, majd csináltok valami szokatlant vagy izgalmasat, és ha a helyén marad, jön másik falat - eleinte csak néhány másodperc erejéig, utána az időtartam nőhet.)

2020. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!