Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes megvenni? Mi az,...

Mit érdemes megvenni? Mi az, amit nem érdemes?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy lány kutyánk, és neki kellenének felszerelések. Mi az, amire érdemes odafigyelni? Nyakörv, vagy hám? Sima póráz, vagy flexi póráz? Nyitott, vagy zárt fekhely? Milyen anyagú tál a legjobb? Mikor lehet először levinni sétálni? A kábeleket, amik a fal mellett vannak, meg tudja rágni? Illetve a játékoknál halottam, hogy sem a kötél, sem a plüss nem jó, mivel szétszedi, lenyeli a darabjait, és bajt okozhat.. Mi a vélemenyetek?

2020. jan. 9. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nyakörv vagy hám? -Amíg megtanítod sétálni, egyértelműen nyakörv.


Póráz sima vagy flexi? Ugyanezen okokból, sima.


Nyitott vagy zárt fekhely? Szerintem nyitott. Az én kutyámnál 7 hónapos korban jött ki, hogy szeret bújni takarók alá, így kapott zártat.


Akkor lehet vinni először, amikor megkapta minden oltását.


A kábeleket rághatja. Próbáld ki a taszító sprayt, nálunk bevált, kicsi dorgálással együtt.


Játékokból major dog, vagy chuckit márka minőségi játékokat gyárt. Szívből tudom ajánlani. Vacak minőségű plüsst vagy gumi játékot ne vegyél neki, mert pillanatok alatt széttépi és lenyelni a darabkáit.


Tálból szerintem fém, kerettel vagy alátéttel, hogy ne csúszkáljon.


Nem tudom milyen kutya, mekkora lesz nagy korában, de érdemes már most nagyobb méretű dolgokat vásárolni, amit később is használhat.

2020. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Amíg biztosan és húzás nélkül nem sétál melletted, addig nyakörv, sima póráz.

Első körben én párnát, takarót vagy nyitott kosarat/fekhelyet vennék, nálunk sosem volt zárt.

Szerintem a rozsdamentes acéltál tartós, könnyen tisztítható. A műanyagot inkább ne.

Sétálni, közösségbe stb az oltások UTÁN lehet felelősségteljesen vinni.

Kábeleket, elosztókat, hosszabbítót, bármit amit sajnálsz, az ő magasságából elrakni!! Belegabalyodik, rágja, lepisili, leszedi stb. Mint egy gyerek. A kábeleket

pl. kötegeld össze gyorskötözővel és rögzítsd le, ha lehet.

Bármit lenyelhet, akár a gombot a gallérodról is... A mieink a plüssöket szeretik, szerintem tartósság szempontjából a Kong márka termékei nagyon jók, azokból bátran vehetsz, de nem érdemes betárazni, majd látod,mi érdekli

2020. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én zárt szoba kennelt javaslok főleg az elején. Nem kell felébredve csomagokat/tócsákat keresni és hamarabb megtanul jelezni a kutya. Amit nem szeretnél hogy megrágjon szeparáld el vagy ragaszd le. Én kartont raktam minden konnektor meg alsó polc elé. A játékot nem biztos hogy szét rágja, az enyém sose szedett szét semmit. De arra figyelj, hogy kutyáknak való játékot vegyél tehát ne legyen pl gomb szeme amit leszedhet.
2020. jan. 10. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 🙂🙂
2020. jan. 10. 06:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Fekhelynek szerintem is jó a szobakennel, ami kuckós, puha, el tud vonulni. Aztán úgyis mindig ott fog feküdni napközben, ahol épp kedve van, de így legalább beleszokik.
2020. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mikor lehet leghamarabb elhozni a kicsit? Hány hetesen?

2020. jan. 10. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
8 hetesen lehet.
2020. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 hetesen, de ha ezt egy tenyésztő nem mondja el, vagy oda akarja adni korábban, az nem tenyésztő.
2020. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!