Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy késöbb nem fog...

Igaz hogy késöbb nem fog hallgatni rám?

Figyelt kérdés
Lent játszott a kiskutyám egy másikkal,akit akarhogy hivtak a gazdái nem jött oda,pedig már felnött,az enyém meg egyől jött hozzám ahogy hivtam.Azt mondták a másik kutya gazdái hogy csak addig hallgat igy rám mig ilyen kicsi.Ez igaz?
2010. júl. 22. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy is! De ha adsz neki jutifalit, a siker 100%-os
2010. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nevelés kérdése. az hogy ők rosszul nevelték még nem biztos hogy te is úgy fogod.
2010. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kor, hanem nevelés kérdése. Egy jól nevelt kutya minden esetben visszamegy a gazdihoz hívásra.
2010. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak ők ugy mondták hogy ez valami természetes hogy most még idejön ,mert kicsi,de késöbb ugyse fog.Szerintem csak irigyek voltak,hogy az én kis vakarcs 3 hónapos kutyám úgy szalad hozzám mint a bolond,az övék meg rájuk se bagózik:))
2010. júl. 22. 20:28
 5/18 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha nem neveled meg, természetes, hogy nem fog rád hallgatni.

Ha megneveled akkor természetes hogy hallgatni fog.


Csak tőled függ, nevelés kérdése.

2010. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk, hogy később nehezebb lesz behívni, és ha nem figyelsz oda, akkor teljesen elronthatod. Én pl. elcsesztem a kutyát, azóta elmentem kutyaiskolába, és fél éve dolgozunk a kapcsolatunk helyrehozásán. Rengeteget javult a helyzet, de sajnos még mindig nem tudom magabiztosan behívni.


Az, hogy egy 3 hónapos kutyát magadhoz tudsz hívni, az nem egy nagy ügy. Majd ha 13 hónaposan is magadhoz fogod tudni hívni, akkor térjünk vissza a kérdésre.

2010. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nah pont ezt mondták ők is.Akkor tényleg igaz???
2010. júl. 22. 20:55
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha ivarérett lesz sok minden meg fog változni! Erősítsd a kapcsolatotokat és ha ivarérett lesz többet foglalkozz vele.
2010. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igaz, az ember gyerek is önállósodik ahogy nő, és egyre gyakrabban próbálja megkérdőjelezni a szülei döntéseit. Aztán az ivarérés (kamaszkor) környékén már kifejezetten direkt ellentmond. A következetes és jó szülőknek ez nem jelent gondot, de a következetlenek gyerekei ilyenkor elkezdenek inni, piálni, kimaradni éjszaka, stb.


Ugyanez a helyzet a kutyával is, aki amúgy nem ember, és a legkevésbé sem kell gyerekként kezelni, de ez nála is hasonlóan működik. Ahogy nyílik ki a csipája, önállósodik, és rajtad múlik, hogy kézben tudod-e tartani, vagy elrontod.


Ha ván rá lehetőséged, kezdj el vele kutyaoviba, majd később kutyasuliba járni, és így meg tudod előni, hogy elrontsd.

2010. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazuk van abban az esetben ha nem neveled a kutyád mint ahogy ők sem! A kicsi kutya még bizonytalan, fél egyedül ezért könnyen vissza megy hozzád. De amint nagyobb lesz, elkezd kamaszodni, magabiztosabb lesz nélküled is. Ha nem neveled rendesen akkor azért nem fog odamenni hozzád nagyobb korban.
2010. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!