Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszalehet vinni egy kutyát...

Visszalehet vinni egy kutyát a menhelyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, örökbefogadtunk egy kis kutyust..

Azt mondták panelba való, de eléggé elkezdett megnőni és a helyigénye szerintem nagyobb, mint amit biztosítani tudunk, illetve állandóan nyüszít hajnalban és a lakók felhívták rá a figyelmünket..

EGyszerüen semmi nem hat a kutyára..

Szerintetek nagyon gáz visszaadni?



2020. febr. 1. 12:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Még csak három hónapos, ha nem akarjátok, írjatok minnél hamarabb a menhelynek (pl még ma), minnél fiatalabb egy kutya, annál hamarabb talál gazdára. A legkorrektebb az lenne, ha nem vinnétek rögtön vissza, hanem tőletek kerülne másik gazdihoz a menhely közvetítésével természetesen. A menik állandó teltházzal üzemelnek, meg a kutyát is kevésbé törné meg.


Ha persze hajlandó vagy változtatni a napi rutinodon akár, többet foglalkozni és következetesen a kutyával, akkor hajrá, de vedd figyelembe, hogy egy fél éves kutya sokkal nehezebben fog gazdisodni, mint egy 3 hónapos, az egy éves pedig akár bent is ragadhat. (kivéve persze, ha alapvetően cuki, kisebb termetű, világos színű vagy hosszú szőrű kutyáról van szó)

2020. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

hát maradt volna de ma is megrágott egy olyan dolgot hogy...

Mióta itt van majdnem 300 ezer ment rá a tönkretett cuccokkal együtt..

Ez nem normális szerintem. Cuki meg minden, de nem.. Panel lakásba nem való. Régen is ezt gondoltam, kár volt az ellenkezőjét gondolnom.

2020. febr. 2. 08:05
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem a lakásban tartással van a gond, hanem veletek. Vigyétek vissza, legyen normális családja, aki tudja, hogyan kell bánni egy kölyökkel, nektek pedig soha többet ne legyen kutyátok se lakásban, se kertes házban.
2020. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Kiskutya az rag, mindent. Ti feladatotok, figyelni, raszolni. Elpakolni mindent. Alap, hogy cipoket, papucsokat, kabeleket es mindent amit eler elrakni!! Ha nem tudtok ra eppen figyelni akkor szobakennel. Nektek nem valo kutya, nem attol fugg, hogy lakas vagy kertes haz. Ugyanis a 3honapos kutyat nem lehet udvarra sem kitenni, foleg telen.



Ti gyengesegetek ez. Ne legyen soha kutyatok,miharabb vigyetek vissza!

2020. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mert mit vártál? 3 hónaposan babaként aludja át a napot?

És megrágott valamit? Kiskutya, azok rágnak. Ahogy a babák is mindent a szájukba vesznek.

Egyáltalán utána olvastál a kutya tartásnak? A kis kutyáknak? Ilyen tudatlanul ostobán minek kutyát vállalni?...


Alap, hogy amint kiskutya jön minden feljebb kerül, vagy elbarikádoztok. Én mindenhova falemezt és kartont raktam és azok mögött fut minden vezeték meg érték.


Kb mintha azt mondanád, "vissza viszem mert 3 nap után is még mindig bekakil"


Ha nyüszít akkor meg rá kell szólni. Gondolom külön szobában tartjátok...vegyetek egy szobakennelt és aludjon a közeletekben. Akkor nem fog sírni.

2020. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Mióta itt van majdnem 300 ezer ment rá a tönkretett cuccokkal együtt..

Ez nem normális szerintem."


Egy kölyöknél ez teljesen normális. :-D Volt már kutyátok? Kölyköt csak kutyás tapasztalattal rendelkezőknek lenne szabad örökbe adni. Én felnőtt kutyát mentettem, fiatalt, de már felnőttet, szóval egy rakás kölyök problémát megspóroltam, és már biztos volt az is, hogy nem nő tovább, vagy legalábbis nem sokat. Egy 3 hónapos kölyöknél ez lutri. De hát felnőttet nem mindenki akar örökbefogadni, mert hát a kölyök az olyan cuki, csak sokan nem számolnak vele, hogy a cukiságfaktor mi egyébbel jár még. Igen, egy kölyökre simán rá tudsz költeni sokat csak amiatt, mert kölyök, és még betegségeket bele sem kalkuláltam. Egy felnőtt kutya kezdeti kiadása sem kevés, de ha valaki körültekintően választ, akkor közel sem kell felnőtt kutya esetén akkora kárral számolni, mint egy kölyöknél.

Vigyétek vissza, általában ez benne van a szerződésben is, de azért a menhely is hibás, hogy úgy adott ki kölyköt, hogy nem bizonyosodott meg róla, hogy hozzáértőkhöz kerül. Nem mondom, hogy ne legyen többé kutyátok, de alaposabban gondoljátok át, milyen az életmódotok, milyen természetű kutya passzolna bele ebbe, milyennel tudnátok bánni.

2020. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vidd vissza. Enyém 6-7éves,de éjjel rendszeresen felkelt a nyüszögésével(amikor nem tudok vele eleget foglalkozni, lefárasztani). Ilyen egy kutya, imádjuk már megszoktuk, hogy kiengedjük, vagy csak elkísérjük a vizes táljához, és utána visszafekszik, kap 1-2 simit, és kész. Ha ez neked nem fér bele, ne erőltesd.
2020. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Végül megmaradt. Már nem nyüszög, igaz elég sokat kellett vele foglalkozni, hogy megtanuljon mindent, de már megteszi amire kérjük. Kár hogy mosogatni nem tud , akkor tökéletes lenne.
2021. aug. 12. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!