Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajták közül melyik...

Az alábbi fajták közül melyik (ek) kel lehet szimpla családi társkutyaként együtt élni?

Figyelt kérdés

Mudi, pumi, német juhász, border collie, stafordshire/pitbull terrier, beagle, foxi, spániel, golden retriever, pointer-vizsla.


Tudom, hogy aktív fajták, majdnem mind munkakutya is.

A kérdésem, hogy lehet-e vmelyiküket úgy tartani, hogy csak a napi séta, játék, feladatok-tanulás, futás simán vagy biciklivel, kutyás bandázások, hétvégi nagy kirándulások lennének. Tehát úgymond hobbi kutyának lenne, mint a társam, barátom. Szóval baj lenne-e, ha nem vinném kutyasuliba ilyen-olyan tanfolyamra, képzésre stb. Mert nem akarom kínozni.

Köszi előre is.


2020. febr. 3. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Alacsony energiaszintu kutyava heti 3x jarok 2 orakat futni poraz nelkul es meg jAtszatom kutyakkal maskor.


Nem gondolkodtatok idos kutyan. Abbol az amstaff is lusta . Egy jegyzett tenyeszto meg tudja mondani,melyik idosebb kutyaja allja meg a helyet a ti csaladotokba a ti eletstilusotokkal. (Akitol en vettem,biztos ,h meg tudna mondani,melyik kutyaja felel meg illetve nem adna el kutyat,ha nincs neki megfelelo szamotokra!! Hozza vissza is vihetitek a kutyat,az van a szerziben,h nem adhatom el senkinek-,visszaveszi inkabb! igy korrekt)

2020. febr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
"Alacsony energiaszintu kutyava heti 3x jarok 2 orakat futni" - Az akkor nem alacsony energiaszintű, hanem minimum közepes. Egyik kolléganőm miniatűr ölebe alacsony energiaszintű, akit 1km gyaloglás után ölbe kell venni.
2020. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem Német juhászkutyám van. Tökéletes sztm.
2020. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Reggel futni mennénk, meg labda és némi agyi fárasztás, mindennel együtt összesen 1,5-2 óra. Délelőtt egy nagy séta, kivinném parkba, futtatóba vagy rétre, szintén ennyi időre. Délután dolgozom, szóval addig egy barátom vinné le, már meg van beszélve, mert ő meg nappaldolgozik, szóval ilyen 5 óra fele átugrik majd leviszi egy pisire.


Este pedig kb egy óra-másfél, megint játék, tanulás, futtatás, séta."


Ez alapján a heti 3x2 óra lazán megvolna nekünk is.

Nem a mozgás a gond, hanem az egyéb, fajtára jellemző adottságok "kihasználása". Őrző-védő a nj-nak, terelés a collienak stb stb. Ezt írtam. Hogy nem szeretnék ilyen extra dolgokat, csak simán a barátomnak szeretném, akivel elvagyok. Ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznék vele, hisz azért szeretném, hogy foglalkozhassak vele.

2020. febr. 4. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!